Dywany 3D — modna nowość na rynku


Jednym z elementów wyposażenia i aranżacji dowolnego wnętrza może być dywan. Choć na przestrzeni ostatnich kilku czy kilkunastu ostatnich lat wyraźnie odeszliśmy od stosowania w naszych domach i mieszkaniach dużych dywanów, to jednak niewykluczone, że wrócą one do łask. Może się to dokonać za sprawą dywanów nowoczesnych, które urzekają klientów swoją żywą kolorystyką i niecodzienną konstrukcją. Mowa tu o rozwiązaniach mających przestrzenny charakter. Dywan 3D jest niewątpliwie przejawem nowej mody w świecie aranżacji wnętrz. Gdzie i jak go zastosować? Czym różni się od zwykłych dywanów i jakie ma zalety?

Dywany nowoczesne efektownym elementem wyposażenia

Zarówno w  mieszkaniach w bloku, jak i w domach jednorodzinnych, a niekiedy nawet w luksusowych biurowcach, jak najbardziej znajdują zastosowanie dywany trójwymiarowe. Są to efektowne produkty, które mogą stać się modną ozdobą każdego wnętrza. Najczęściej wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są tkane na specjalnych maszynach. 

Wykonuje się je z mikrofibry i poliestru, poliproplenu, akrylu lub mieszanki z wełną, a gęste tkanie zapewnia nie tylko efekty trójwymiarowe, lecz także wieloletnie użytkowanie bez śladów zużycia. Dywany te są solidne, wytrzymałe i przez lata zachowują swoje wyjątkowe piękno. Ciekawe wzornictwo sprawia, że mogą stać się mocnym elementem aranżacji, który całkowicie odmieni styl, w jakim urządzone jest dane wnętrze.

Ważne jest także, że zastosowane do produkcji tych dywanów materiały mają właściwości antyelektrostatyczne, które sprawiają, że dywan nie przyciąga kurzu i po prostu mniej się brudzi.

Uwaga!

Wbrew pozorom i obawom klientów dywan 3D nie będzie trudny do czyszczenia. Można go wyprać ręcznie, choć znacznie łatwiej przywrócić mu dawne kolory i czystość przy użyciu odpowiednich odkurzaczy piorących.

O trójwymiarowości dywanu świadczy jego szczególna struktura. Runo o wysokości co najmniej 4 cm i występujące w nim wąskie przerwy dają zadziwiające efekty wizualne. Ponadto w niektórych modelach dywanów nowoczesnych wykorzystuje się połyskujące nitki, które dodają tym produktom elegancji i szyku. 

W dywanach trójwymiarowych wysokie runo nie tylko przykuwa uwagę efektem przestrzennym, lecz także zapewnia wysoki komfort użytkowania. Chodząc po nim na boso lub tylko w samych skarpetkach, mamy wrażenie, że nasze stopy zapadają się w miękkim podłożu. Jednocześnie dywan 3D bez problemu wyczyścimy zwyczajnym odkurzaczem. 

Dywany trójwymiarowe to frajda dla dzieci

W pokojach dziecięcych dywan spełnia bardzo ważną funkcję, ponieważ pozwala na swobodną zabawę dziecka klockami, samochodami czy lalkami. Pupa malucha jest izolowana od podłogi, dzięki czemu dziecko się nie przeziębia, a może się bawić w wygodnej i bezpiecznej dla siebie pozycji. Nie ma obaw o to, że spadnie z kanapy, łóżka czy wersalki i zrobi sobie krzywdę.

Ponadto puszyste i gęste dywany dające efekt 3D mogą być naturalnym placem zabaw dla każdego malca. Każdy z dywanów 3D przeznaczony dla najmłodszych zaprojektowany jest w taki sposób, aby pobudzał wyobraźnię dziecka i sprzyjał wszechstronnemu rozwojowi kreatywnego myślenia. Wykładzina czy dywan na podłodze z wytoczonym interesującym wzorem może dawać nieograniczone pole do popisu dla dziecka w wymyślaniu coraz to nowych zabaw. 

Zamieni on podłogę w kolorowy plac zabaw, miasto z ulicami i przystankami, zieloną wioskę, boisko, domek dla lalek czy planszę do gry z kostką i pionkami. Możliwości są przy tym nieograniczone. Ogromny wybór dywanów nowoczesnych dla dzieci sprawia, że można nie tylko dobrać je do aranżacji wnętrza pokoju dziecięcego, lecz także za ich pomocą spełnić marzenia naszych dzieci. Bogata kolorystyka dywanów przeznaczonych do pokojów najmłodszych użytkowników oraz przestrzenne dekoracje dają wrażenie trójwymiarowości.

Tego rodzaju dywany będą tak samo funkcjonalne zarówno w przypadku niemowląt, jak i dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, choć na poszczególnych etapach rozwoju dziecko będzie nieco inaczej z nich korzystać. Niemowlętom wystarczy, aby dywan był po prostu kolorowy i miękki. Pobudzi on zmysły małego dziecka i pozwoli na naukę dźwigania główki w bezpiecznej leżącej pozycji. W przeciwieństwie do koca dywan nie będzie się ślizgał i utrudniał dziecku pełzania i raczkowania.

W przypadku przedszkolaków dywan staje się miejscem do zabawy. Nie trzeba kupować torów wyścigowych czy klocków do zbudowania ulic, po których będą się ścigać samochodziki. Wystarczy wybrać przestrzenny dywan.

Dzieci szkolne mogą w sposób bardziej zaawansowany układać scenariusz zabawy na dywanie — razem ze swoimi kolegami lub rodzicami.

Powierzchnia dywanów 3D może być na tyle duża, że nawet kilkoro dzieci może bez problemu bawić się w tym samym czasie, nie przeszkadzając sobie nawzajem.

Dywan 3D ma tę wyższość nad matami edukacyjnymi czy matami do zabawy z różnymi scenariuszami, że nie trzeba go za każdym razem rozkładać i składać po zakończonej zabawie. Jest wygodny w zastosowaniu i idealny do pomieszczeń o różnych rozmiarach, nawet tych najmniejszych. 

Można powiedzieć, że jest to dywan zabawka, dlatego warto przy jego zakupie poprosić nasze dziecko o wyrażenie jego zdania. Wtedy będziemy mieli pewność, że kupujemy mu coś, co rzeczywiście się spodoba i jest oczekiwanym prezentem. Dywany trójwymiarowe pomogą stworzyć dzieciom ich własny wymarzony, wyśniony świat. 

Gdzie można zastosować dywany nowoczesne 3D?

W praktyce nie ma ograniczeń co do miejsc, w których można stosować dywany nowoczesne z wysokim runem. Będą się one dobrze prezentowały zarówno w przestronnych salonach, jak i niewielkich sypialniach czy pokojach dziecięcych. Można dobrać trójwymiarowy dywan do stylu aranżacji poprzemysłowego loftu lub do przestrzeni eleganckiego gabinetu.

Stworzymy za jego pośrednictwem oryginalne efekty, pożądane w aranżacji domowej czy biurowej. Na pewno dzięki takim rozwiązaniom można zaskoczyć swoich gości, nadać pomieszczeniu modny charakter, a jednocześnie wprowadzić do niego ciekawe kolory lub kontrasty.

Dywany trójwymiarowe z powodzeniem mogą konkurować z obrazami na ścianach i z innymi elementami sztuki w naszym domu. Dywany często udają dzieła sztuki, zwłaszcza jeśli pokryte są abstrakcyjnym wzorem. W sklepach nie brakuje modnych propozycji dywanów trójwymiarowych. Dla najmłodszych przeznaczone są produkty w żywych kolorach, z wytłoczonym wzorem ulic, toru wyścigowego, pałacu księżniczki czy zoo lub dżungli. Dorośli mogą zaś wybrać dywany ze wzorem wiru, szachownicy, morskich fal czy różnych geometrycznych form. 

Ręcznie wycięty relief dywanu 3D jest dziełem sztuki użytkowej, a jednocześnie zapewnia komfort zastosowania w domu lub w mieszkaniu. Jest to element sztuki nowoczesnej, którą można dostosować do własnych potrzeb i oczekiwań. Wśród najciekawszych propozycji dywanów nowoczesnych można znaleźć modele nawiązujące do słynnych dzieł malarskich, przypominające blaszane tabliczki, abstrakcyjne, jak i wskazujące kierunek jazdy.

Nowe kolekcje tego rodzaju dywanów są oryginalne i efektowne, a ich producenci prześcigają się w kolejnych propozycjach. Rezultaty są zachwycające. Można odnieść wrażenie, że na podłodze znajduje się dziura albo niedbale zrzucony z kanapy koc. Trójwymiarowość dywanu oszukuje ludzkie oko, co daje bardzo ciekawe efekty.

Dywany tego rodzaju są oryginalnym elementem wystroju wnętrza — tradycyjnego, nowoczesnego czy też w minimalistycznym stylu. Przyjemne, miękkie, sprężyste runo zapewnia komfort ich użytkowania.

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły