Data publikacji:

Etui na telefon DIY      

- „Jakie masz ładne etui na telefon! Gdzie kupiłaś?” 
- „Nie kupiłam, zrobiłam je sama!” – Tym zdaniem, właśnie zapewniłaś sobie podziw i zachwyt wszystkich twoich znajomych. Ale nie chodzi tutaj tylko o tak zwany szpan, ale również o radość, jaką daje puszczenie wodzy swojej kreatywności i satysfakcję, że sami wykonaliśmy coś zarówno pięknego jak i praktycznego. Oto kilka prostych pomysłów na etui na telefon DIY.

Kwiatowe etui na telefon DIY

Do wykonania kwiatowego etui na telefon potrzebujemy: 
  • wysuszonych, sprasowanych kwiatów, liści lub ziół – najlepiej wysuszonych w książce
  • kleju winylowego 
  • wąskiego pędzla
  • bezbarwne etui na telefon

Autor/Źródło: Giada Correale/popshopamerica.com
Przecieramy suchą szmatką wnętrze bezbarwnego etui i upewniamy się czy nie ma na nim zabrudzeń lub drobnych zanieczyszczeń. Następnie w plastikowym kubeczku mieszamy klej winylowy z wodą w stosunku 1:1 i mieszamy, najlepiej drewnianą szpatułką. Za pomocą wąskiego pędzelka nakładamy odrobinę kleju na zewnętrzną stronę liści i kwiatów (tą, która będzie przylegać do obudowy)i pozwalamy wyschnąć. Ma to na celu uniknięcie przesuwania się kwiatów podczas nakładania warstwy ochronnej kleju. Warstwę ochronną tworzymy rozprowadzając tą samą mieszaninę kleju na całej powierzchni kwiatów, wyjeżdżając delikatnie za ich granice.

Autor/Źródło: Giada Correale/popshopamerica.com
Po wyschnięciu pierwszej warstwy nakładamy kolejną. Najlepiej nałożyć 2 lub nawet 3 warstwy, ale pamiętajmy o tym aby poprzednia warstwa dobrze wyschła zanim nałożymy kolejną. Żeby mieć pewność, że wszystkie warstwy dobrze zaschły i nie będą się kleić do naszego telefonu, zostawcie je do wyschnięcia na 24 godziny. 

Autor/Źródło: Giada Correale/popshopamerica.com

Utnij tacie krawat

Jeśli tata, mąż lub chłopak, posiada niepotrzebny stary krawat, którego już nie nosi, z całą pewnością możecie się nim poczęstować. Do wykonania etui na telefon, będziemy potrzebować: 
  • starego krawatu
  • nożyczek
  • kleju na gorąco
  • szpilek krawieckich
  • żyletki lub rozpruwaczki krawieckiej 
  • kompletu rzepów.
Autor/ Źródło: Sarah Lipoff/ popsugar.com

Rozpoczynamy naszą pracę od przymierzenia telefonu do krawatu, aby sprawdzić jaka jego długość będzie nam potrzebna do wykonania etui. Aby to zrobić, musimy najpierw rozpruć krawat w miejscu jego zszycia, czyli po jego wewnętrznej stronie. Możemy w tym celu użyć rozpruwaczki lub żyletki. Następnie wkładamy telefon do środka krawatu, tak aby jego brzeg był poniżej podstawy trójkątnego zakończenia krawatu.

Autor/ Źródło: Sarah Lipoff/ popsugar.com
Ponieważ musimy wziąć pod uwagę grubość telefonu, spróbujcie zagiąć w stronę zszycia trójkąt, żeby zobaczyć, czy bez problemu będzie na szycie nachodził. Jeśli nie, przesuńcie telefon w głąb krawata i zaznaczcie szpilkami jaka jego długość będzie Wam potrzebna, dodając do niej około pół centymetra na szwy. Teraz musimy uciąć pożądaną długość krawatu, ale wcześniej wyjmijcie z niego telefon. Ucięty kawałek wywracamy na lewą stronę i zszywamy u dołu odciętego skrawka oraz wzdłuż. Teraz wystarczy już tylko przełożyć etui na telefon na prawą stronę i klejem na gorąco nakleić rzepy przy obu trójkątach. 

Autor/ Źródło: Sarah Lipoff/ popsugar.com
Oryginalne etui na telefon DIY, jest nie tylko rewelacyjnym pomysłem na oczarowanie znajomych. Może również posłużyć jako prezent urodzinowy, który na pewno zostanie przez solenizanta doceniony, tym bardziej, że włożyliście w niego swój czas i serce. 


Autor: Marta Nowak