Data modyfikacji:

Fidget Spinner - gadżet, który podbija świat! 


W ubiegłym roku świat oszalał na punkcie Pokemon Go. Teraz wszyscy interesują się nowym gadżetem jakim jest Fidget Spinner. Tym razem to nie aplikacja, a niewielka zabawka, którą wystarczy wprowadzić w ruch. Zobaczcie sami jak to działa! 

Mała rzecz a cieszy 


Świat bez wątpienia lubi gadżety. Jeszcze kilka lat temu niezwykłą popularnością cieszyła się mała szmaciana piłeczka, czyli „Zośka”. Później przyszedł czas technologii i smartfonów, czego świetnym przykładem było szaleństwo na Pokemon Go. Łapanie sympatycznych stworków trochę się uspokoiło, ale na horyzoncie jest już nowy gadżet, który zyskuje na popularności każdego dnia. Mowa rzecz jasna o spinnerach. 

Na pomysł spinnerów wpadła Catherine Hettinger, która opatentowała obrotową zabawkę już w 1993 roku. Zainteresowanie nią początkowo nie było zbyt wysokie, dopiero tej wiosny stała się ona prawdziwym hitem. Pierwsze Fidget Spinnery pojawiły się w Stanach Zjednoczonych.Nie trzeba było długo czekać, aż moda przywędruje zza oceanu do Europy. Spinnery stają się coraz popularniejsze, również w Polsce. 

Fidget Spinnery tak naprawdę nie mają konkretnego zastosowania. Panują głosy, że jest to świetne urządzenie do rozładowania stresu. Ma ona także sprawdzić się u osób cierpiących na ADHD. Te teorie nie są jednak w żaden sposób sprawdzone, dlatego trzeba je traktować z dużą dawką rezerwy. Fidget Spinner to po prostu prosta i świetna zabawka i to jest pewne. 

Jak działa Fidget Spinner? 


Pewnie wielu z was zastanawia się jak to działa? Otóż Fidget Spinner nie posiada skomplikowanej technologii. W środku znajduje się specjalne łożysko, umożliwiające wprowadzenie go w ciągły ruch. Najpopularniejsze modele składają się z trzech ramion, jednak tak naprawdę kształty są bardzo zróżnicowane. 

W serwisie Youtube można podziwiać wiele spinnerów, które użytkownicy wyprodukowali na własną rękę. Dobrym przykładem może być Giaco Whatever, który na swoim kanale pokazał jak stworzył własny Fidget Spinner. Nie byłoby w tym nic dziwnego, jednak jego zabawka potrafi rozkręcić się do około 99,999 tysięcy obrotów! 

Ile kosztuje taka zabawka? 


Cała tajemnica popularności w Fidget Spinnerach, z pewnością kryje się także w ich przystępnej cenie. W Polsce cena za spinnery wykonane z plastiku, waha się na poziomie około 15 złotych. W ofercie producentów znajdują się także droższe modele, różniące się przede wszystkim jakością wykonania oraz wyglądem. Wówczas trzeba za nie zapłacić około 100 zł, a nawet więcej. 

Jeśli wy także fascynujecie się Fidget Spinnerami to polecamy wam poniższy filmik, na którym będziecie mogli nauczyć się kilku prostych tricków. W sam raz do pokazania przed znajomymi!