Data publikacji:

Fryzura na wesele, która przetrwa całą noc

Wybierasz się na wesele? Buty, sukienka, torebka i partner już są, zostało tylko ułożenie włosów. Nie miałaś czasu na fryzjera i nie wiesz jak zrobić fryzurę na wesele, która przetrwa całą noc i będziesz w niej wyglądać oszałamiająco? Nie martw się, mamy dla Ciebie sprawdzone i proste fryzury. Bez problemu wykonasz je samodzielnie w domu, nie ponosząc dodatkowych kosztów!

Fryzury z długich włosów na wesele

Nie da się jednak ukryć, że długość włosów ma znaczenie i to od niej będzie też zależeć dobranie odpowiedniego uczesania na wesele. Oto nasze propozycje:

Warkocz z połowy włosów

Szczególnie w upalne dni, nachodzące na twarz włosy, potrafią bardzo uprzykrzać życie. Odrobina tańca może jeszcze spotęgować ten efekt. Dlatego nasza propozycja będzie odpowiednim rozwiązaniem. Włosy od ucha w górę, zaczesujemy do tyłu i pleciemy warkocz. Dolna część włosów pozostaje rozpuszczona. Dodatkowo możemy zawinąć warkocz w elegancki koczek "różę" i spiąć kilkoma wsuwkami. A co najważniejsze: na wejściu i na wyjściu, fryzura będzie wyglądać niezmiennie idealnie.

Zawijanie na opaskę

To romantyczna fryzura, którą można nosić na każdą okazję. Jedyne co potrzebujesz to elastyczna opaska na głowę i kilka wsuwek. Przedziałek wydzielamy na środku głowy. Opaskę zakładamy, na rozpuszczone włosy, tak aby przechodziła przez tył głowy oraz linię włosów i czoła z przodu. Następnie wydzielamy pasmo z lewej strony i zawijamy je przez opaskę, tworząc na niej pętelkę. Bierzemy kolejne pasma, kierując się w tył głowy. Gdy będziemy w połowie, zostawiamy pasmo, które zostało i to samo wykonujemy z prawej strony. Pozostałe pasmo z tyłu głowy zawijamy w kok i spinamy wsuwkami. Dokładne upięcie i wykończenie lakierem do włosów, pozostawi fryzurę na swoim miejscu do białego rana.

Kok na wypełniaczu

Wypełniacz to bardzo przydatny gadżet, z którego można stworzyć niesamowicie wyglądające i trwałe koki. Fryzury na wesele często obfitują w pokaźne koki, a wypełniacz pomoże Ci w uzyskaniu odpowiedniego efektu. Zacznij od zrobienia końskiego ogona na czubku włosów. Następnie przełóż kitę przez wypełniacz tak, aby zakrył on gumkę. Rozprowadź włosy równomiernie po całym obwodzie koła i załóż od góry cienką gumę, tak aby umocować powstałego koka. Pozostałe włosy podziel na dwie części, zawiń dookoła koka i przyczep wsuwkami. Możesz też zapleść dwa warkocze i dalej postępować jak w poprzedniej wersji. Na koniec utrwal fryzurę lakierem i wepnij ozdobną przypinkę. Do rana, wszystko pozostanie na miejscu!

Krótkie fryzury na wesele

Twoje włosy ledwo sięgają ramion i nie wiesz co zrobić, żeby wyglądały wyjątkowo? To nie czarna magia. Poniższe fryzury na wesele krótkie włosy także polubią.

Wianek z warkocza

Warkocz dobierany nie wymaga posiadania długich włosów, ale może wymagać odrobiny cierpliwości. W pierwszym kroku zrób przedziałek z boku głowy. Jedną część zwiąż, a drugą zapleć w warkocza dobieranego. Gdy dojdziesz do końca głowy, zwiąż warkocz gumką. To samo wykonaj z drugiej strony. Pozostałe z tyłu włosy, zawijając, upnij w niesfornego koczka. Przypnij wsuwki i utrwal fryzurę lakierem.

Upięcie z opaską

Opaski i krótkie włosy to idealny duet. Wybierz ozdobną opaską na gumce, o podwójnych paskach. Załóż na głowę, tak aby wszystkie włosy się pod nią znalazły, dodatkowo zaczesz je do tyłu. Włosy znajdujące się między jednym a drugim paskiem, delikatnie unieś do góry, wyciągając pasma włosów palcami. I właściwie fryzurę można na tym etapie zakończyć i utrwalić lakierem. Jeżeli jednak włosy z tyłu są niesforne i nie układają się odpowiednio, warto je upiąć w jeden lub kilka koczków, w zależności od długości włosów. Ozdoby mile widziane!

Zakryty warkocz

Aby wykonać tę fryzurę, dzielimy włosy na 3 części. Mniejszy pas na środku głowy i dwie części z boku. Boczne pasma związujemy, aby nie przeszkadzały, a ze środkowej pleciemy warkocza dobieranego. Gdy dojdziemy do środka głowy, zaczynamy zaplatać normalny warkocz, który później związujemy gumką. Rozpuszczamy związane boki i zaczesujemy pasmo włosów z lewej strony na prawą, ponad warkoczem. Spinamy wsuwkami. Kolejno zaczesujemy pasmo z prawej strony, ponad warkoczem i upiętą już częścią włosów. Spinamy wsuwkami. Pozostałe luźno włosy, zawijamy razem, tworząc koka. Bardzo efektowne upięcie, które warto wypróbować!

To była już ostatnia propozycja. Warto przetestować wcześniej kilka przedstawionych fryzur i wybrać tę, która najbardziej przypadnie Wam do gustu. Jak już wiesz, jaka fryzura na wesele będzie dla Ciebie idealna, pozostaje nam Życzyć udanej zabawy!

Tekst: TB