Data publikacji:

Galaxy S8 może posłużyć jako komputer

Samsung Galaxy S8 i S8+ są piekielnie mocnymi urządzeniami. Południowokoreański producent postanowił to wykorzystać i przygotował specjalną podstawkę, która umożliwia stworzenie z Galaxy komputera, podłączonego do monitora. Zobaczcie jak działa Samsung DeX. 

Autor: Samsung /źródło: Samsung.com

Nowy sposób na wykorzystanie telefonu

Samsung DeX to niepozorna podstawka, która nie służy wyłącznie do podpierania telefonu. Za pomocą kabla HDMI podłącza się ją do monitora. Następnie na podstawkę kładzie się Galaxy S8 i gotowe. Tak jak w normalnym komputerze, warto wyposażyć się w myszkę oraz klawiaturę. Po podłączeniu wszystkiego, zestaw jest gotowy do normalnej pracy.

Do stworzenia DeX, Samsung rozpoczął współpracę z Microsoftem oraz Adobe. Efektem tego jest pełna kompatybilność z pakietem Office oraz mobilnymi aplikacjami Adobe, takimi jak np. Lightroom Mobile. Podstawka umożliwia także dostęp do wirtualnych pulpitów.

Cały interfejs zawiera wiele okien, menu kontekstowych oraz mobilną wersję przeglądarki internetowej. Oczywiście nie jest to pełnoprawny komputer, jednak dla osób, które nie wykonują skomplikowanych czynności, DeX może być wyjściem, które wykluczy zakup peceta. 

Autor: Samsung /źródło: Samsung.com

Prosta obsługa i wiele możliwości

Na głównym ekranie wszystkie aplikacje będą wyświetlane w formie ikon, zupełnie tak jak na komputerze. DeX ma obsługiwać także sklep Play, na razie nie wiadomo jak wiele aplikacji będzie przystosowanych do działania w trybie deskopowym.

DeX będzie posiadał dwa porty USB 2.0, wejście Ethernet, wejście USB typu C oraz wbudowany wentylator służący do chłodzenia. Co ciekawe Samsung wyposażył to urządzenie w funkcję szybkiego ładowania, która może bardzo szybko naładować telefon, w czasie gdy jest podłączony.

 Autor: Samsung /źródło: Samsung.com

Bez wątpienia przystawka Samsunga może stać się bardzo użytecznym narzędziem. Wymagający użytkownicy raczej nie znajdą w niej zastosowania, jednak dla wielu osób będzie to bardzo dobre urządzenie, chociażby do przeglądania internetu. 

Autor: Bartłomiej Mazurek

Podobne artykuły