Data publikacji:

Google Pixel 3XL może zadebiutować jesienią. Czy nowy smartfon nas czymś zaskoczy? 

Wszystko wskazuje na to, że Google pracuje nad nowym telefonem Google Pixel 3XL. W sieci pojawiło się sporo informacji zdradzających możliwą specyfikację, a także datę premiery. Czy na tle bardzo mocnej konkurencji Pixel 3XL będzie się wyróżniać? 

Tak może wyglądać nowy Google Pixel 3XL 

Seria smartfonów Google Pixel cieszy się na rynku ogromną popularnością. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku możemy ujrzeć najnowszy model, który będzie oznaczony cyfrą trzy. Coraz więcej osób udostępnia rozmaite informacje, które mogą zdradzać to, jak będzie wyglądał nowy telefon. Jeden z użytkowników serwisu XDA-Developers udostępnił zdjęcia smartfona. Niestety, ale na ten moment nie można potwierdzić ich autentyczności, dlatego należy podchodzić do nich z lekkim dystansem.

Na fotografii widać duży ekran z bardzo charakterystycznym notchem. Jeśli doniesienia się potwierdzą, to będzie jedno z najbrzydszych wycięć spośród wszystkich telefonów. Jak donosi Forbes ekran może mieć przekątną około 6,2 cala. Na ten moment nie wiemy, jaka mogłaby być rozdzielczość ekranu. 

Ciekawiej pod względem wzornictwa zapowiada się Google Pixel 3, który może mieć ekran o przekątnej 5,4 cala. Przecieki sugerują, że może być on pozbawiony notcha, co wpływa o wiele lepiej na jego wygląd. Z udostępnionych zdjęć wynika, że telefon nie otrzyma podwójnego aparatu, a także złącza słuchawkowego minijack 3,5 mm. Bardzo możliwe, że będzie on wykonany w całości ze szkła. Połyskujący tył w białym modelu prawdopodobnie zdradza to, jak będzie wyglądał 

Przewidywana specyfikacja 

Google Pixel 2 i Pixel 2XL to jedne z najmocniejszych smartfonów na rynku. Najnowsze modele prawdopodobnie będą jeszcze wydajniejsze. Na pokładzie Google Pixela 3XL powinien znaleźć się procesor Qualcomm Snapdragon 845 z 4GB pamięcią RAM i 128GB pamięcią wewnętrzną. Mam nadzieję, że te pogłoski okażą się nieprawdziwe i Google zdecyduje się na zastosowanie 6GB lub 8GB pamięci RAM. Przy takich modelach jak Samsung Galaxy S9, Xiaomi Mi 8 czy Huawei P20 Pro, Google Pixel mógłby wypaść blado. Zastosowanie szklanej obudowy w smartfonie może oznaczać wsparcie dla bezprzewodowego ładowania. Niestety, ale na ten moment to tylko domysły. 

Dużą zagadką pozostaje kwestia baterii w nowych urządzeniach. Warto przypomnieć, że Google Pixel 2 dysponuje akumulatorem 2700 mAh, a Pixel 2XL 3520 mAh. Nie spodziewam się, że amerykański producent zastosuje większą baterię. Gdyby tak zrobił na pewno byłoby to miłym zaskoczeniem. 

Ciekawostką jest fakt, że nowy telefon może oferować tylko jedną kamerę. Aktualne modele udowadniają, że z jednego aparatu można wyciągnąć naprawdę niezłe zdjęcia, również w trybie portretowym. Prawdopodobnie Google jeszcze bardziej ulepszy swoje oprogramowanie, co wpłynie na lepszą jakość zdjęć. 

Pixel 3Xl najprawdopodobniej otrzyma Androida Pie 

Najnowszy system operacyjny Google został oficjalnie zaprezentowany. Android 9 Pie ma wprowadzić wiele interesujących funkcji. Ciekawym rozwiązaniem jest bateria adaptacyjna. Aplikacja uczy się zachowań użytkownika i na tej podstawie odpowiednio zarządza energią. Jeśli rzadko korzystasz z aplikacji, to zostaną one wyłączone, aby nie zabierać dodatkowej energii. Nowy Android przynosi także inteligentne zarządzanie podświetleniem. 

System rozpoznaje kiedy użytkownik samodzielnie zmienia jasność ekranu. Po pewnym czasie wyświetlacz zostanie podświetlony automatyczne. Ponadto Android 9 Pie wspiera obsługę gestami, a także wprowadza zakładkę, która pokazuje ile czasu spędzasz na korzystaniu z poszczególnych aplikacji. Niemal identyczną funkcję wprowadza najnowszy system iOS12 do urządzeń Apple. 

Google oficjalnie poinformowało, że Android 9 Pie pojawi się na telefonach z serii Pixel. To oznacza, że nadchodzące modele również będą wyposażone w ten system operacyjny. Serwis Android Authority donosi, że telefon może wspierać wyłącznie sterowanie gestami tak, jak ma to miejsce w przypadku iPhone’a X. 

Znamy możliwą datę premiery 

Wszystko wskazuje na to, że data premiery nowych telefonów została zdradzona zupełnie przypadkiem. W serwisie FameBit należącym do Google pojawiła się informacja skierowana do kanadyjskich twórców, którzy mają przygotować kampanię reklamową Google Pixela 3. Z krótkiej wiadomości wynika, że premiera ma odbyć się 4 października. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej tak. Google Pixel 2 i Pixel 2XL zostały zaprezentowane również 4 października 2017 roku. Google mogłoby podtrzymać swoją tradycję. 

Obecnie warto traktować wszystkie plotki z lekkim przymrużeniem oka. Ostateczny wygląd telefonów i ich specyfikacja mogą się jeszcze zmienić. Jedno jest pewne, to będą mocne urządzenia, które mogą trochę zamieszać. Jeśli nie zamierzasz czekać na premierę, to Google Pixel 2 wciąż jest znakomitym wyborem. Aktualnie telefony można dostać w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Autor: Bartłomiej Mazurek 

Przeczytaj również