Data publikacji:

Gra Pokemon Go obchodzi pierwsze urodziny! 


Bijąca wszelkie rekordy popularności gra Pokemon Go obchodzi swoje pierwsze urodziny. W ciągu roku popularne Pokemony przeszły wiele zmian. Czy Pokemon Go w Polsce wciąż jest tak popularne? 

Kultowe Pokemony to gra, która bez wątpienia przywołuje u wielu osób wspomnienia z dzieciństwa. Za wydanie najnowszej gry Pokemon Go odpowiedzialne było Niantic. Rok temu, a dokładniej 5 lipca zadebiutowała pierwsza wersja Pokemonów w wersji Go. Gra była dostępna na urządzenia z systemem Android oraz IOS. Niestety można było ją pobrać tylko w wybranych krajach. 

Pokemon Go - gra która zmieniła sposób korzystania z telefonu 


Mobilne gry zazwyczaj nie wymagały od użytkownika zbyt wielkiego wysiłku. Z Pokemon Go było jednak inaczej. Sympatyczne stworki były porozrzucane po całym mieście i żeby je złapać trzeba było wyjść z domu. Z jednej strony to dobrze, jednak zdarzały się tragiczne sytuacje. Nastolatek z Wyoming w Stanach Zjednoczonych, 8 lipca został znaleziony martwy nieopodal jeziora. Lokalizacje niektórych Pokemonów jak widać nie były bezpieczne, a dzieci za wszelką cenę chciały się do nich dostać. 

Gra mocno zjednoczyła fanów Pokemonów. Walki odbywające się w specjalnych gymach skupiały ogromne ilości osób. Szkoły, parki, skwerki czy galerie handlowe stały się drugim domem dla wielu użytkowników Pokemon Go. Gra niewątpliwie zmieniła cały świat. 

Pokemon Go w Polsce 


Pokemon Go w Polsce zadebiutowało oficjalnie 16 lipca. Wielu zapaleńców grę miało już wcześniej, ponieważ w internecie można było znaleźć poradniki ułatwiające pobranie gry. Ogromne zamieszanie wokół tego tytułu sprawiło, że tysiące osób rozpoczęło swoją przygodę z łapaniem Pokemonów. W Polsce na ulicach wielu miast można było dojrzeć spore grupy poszukiwaczy bohaterów. 

Po roku od premiery zainteresowanie grą nieco zmalało i teraz tak naprawdę gra w nią wąska grupa miłośników Pokemonów. Gra została przez Niantic zaktualizowana i dzięki temu mamy nowy system walki w gymach, a także zmiany dotyczące samych postaci. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej jak przebiegać będą zmiany dla polskich graczy Pokemon GO to koniecznie zajrzyjcie do naszego artykułu, w którym omawiamy nową aktualizację. 

A wy dalej gracie w kultowe Pokemony? 

Autor: Bartłomiej Mazurek