Data modyfikacji:

„Gra o Tron” sezon 8 – co o nim wiemy?

Twórcy uraczyli nas dłuższym niż zwykle odcinkiem – finał „Gry o Tron” sezonu 7 trwa prawie półtorej godziny! Niestety jest to koniec serii i na kolejne odcinki będzie trzeba długo czekać. Ile? Dokładnie nie wiadomo. Sprawdźmy, co do tej pory wiadomo o następnym sezonie „Gry o Tron”.
(źródło: HBO)

Ostatni sezon „Gry o Tron”

„Gra o Tron” sezon 8 to ostatnia szansa na oglądanie losów bohaterów z Westeros. Już w 2016 HBO zapowiedziało, że „Gra o Tron” zakończy się na na sezonie 8. Casey Bloys, prezes HBO, w jednym z wywiadów zapowiedział, że gdyby mógł to zrobiłby nawet 10 sezonów tego serialu, ale nie chce decydować za twórców.

David Benioff i D. B. Weiss, czyli producenci „Gry o Tron”, mają swoją wizję serialu i to oni zadecydowali, że serial skończy się na 8 sezonie. Bloys nie chce ingerować w wizję producentów i wierzy, że lepiej nie przeciągać pewnych wątków, gdyż może to zwyczajnie znudzić widzów.

„Gra o Tron” sezon 8 będzie zatem ostatnim w historii serialu. Na pewno będzie jednak napakowany akcją. W sieci pojawiły się już pierwsze przecieki i zgadywanki, co będzie można ujrzeć w nadchodzących odcinkach.

„Gra o Tron” sezon 8 – kiedy?

To pytanie ciśnie sie na usta wszystkich fanów po obejrzeniu finałowego odcinka „Gry o Tron” sezonu 7. Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery kolejnego sezonu i najprawdopodobniej nie poznamy jej w najbliższym czasie.

Każdy z nas dobrze wie, jak długo zajmuje produkcja tego serialu. Nowa „Gra o Tron” nie jest jeszcze nawet w fazie kręcenia zdjęć, a to bardzo czasochłonny proces, biorąc pod uwagę jak wiele lokalizacji użytych jest na potrzeby serialu.

Nieoficjalnie mówi się o końcówce 2018, bądź początku 2019. Bardziej wiarygodna wydaje się być jednak ta druga opcja, chociaż wszyscy niecierpliiwe czekamy, co dalej stanie się z Jonem Snowem, Daenerys Targarye, Cersei Lannister i resztą. Wszyscy również martwimy się o losy Tormunda.
(źródło: HBO)

Co przyniesie nam „Gra o Tron” S08E01?

Prezes HBO, Casey Bloys, zdradził, że istnieją już scenariusze do wszystkich odcinków „Gry o Tron” sezonu 8. Firma jednak uczy się na błędach i prawdopodobnie tym razem jeszcze mniej ludzi wie, co wydarzy się w kolejnych odcinkach, aby zapobiec przeciekom, jakie towarzyszyły „Grze o Tron” sezon 7.

„Gra o Tron” sezon 8 będzie zawierał w sobie fabułę aż dwóch książek Georga R. R. Martina (a przypominamy, że książki te nie zostały jeszcze napisane). Twórcy serialu „Gra o Tron” są w stałej współpracy z pisarzem i wiedzą od dawna, jak ma się skończyć saga, dlatego ekranizacja nie odbiega mocno od powieści.

Wiemy natomiast, że ostatni sezon „Gry o Tron” będzie zawierał tylko 6 odcinków („Gra o Tron” sezon 7 miała o jeden więcej). Wynika to z faktu, że zostało niewiele fabuły do pokazania widzom (część scen z sezonu 7 będzie mieściło się w ostatnich książkach Martina), a twórcy chcą uniknąć rozciągania wątków, co mogłoby znudzić nawet zatwardziałych fanów.

W sezonie 8 „Gry o Tron” najprawdopodobniej nie zobaczymy już królestwa Dorne. Do tej pory byliśmy świadkami upadku dwóch wielkich rodów – Tyrellów i Freyów. „Gra o Tron” sezon 7 zakończyła rownież żywot Ellari Sand i jej córki, czyli ostatnich żyjących pretendetów do władania Dorne.

W „Grze o Tron” sezonie 8 będziemy świadkami wielkiej wojny pomiędzy żywymi, a martwymi. Nocny Król wraz ze swoją armią nieumarłych przekroczył wreszcie Mur w ostatniej scenie odcinka S07E07 i niepowstrzymany przez nikogo kroczy dalej na południe. W końcu musi dojść do starcia pomiędzy nim, a armią Daenerys Targaryen i Jona Snowa.

A skoro już przy Snowie jesteśmy – w końcu i on powinien poznać swoich prawdziwych rodziców. Pogłoski o tym, że Jon tak naprawdę jest Targaryenem krążyły już od jakiegoś czasu, jednak dopiero w ostatnim odcinku sezonu 7 zostało to głośno powiedziane przez żyjących bohaterów, którzy mogą to przekazać zainteresowanemu. Jon Snow to tak naprawdę Aegon Targaryen i urodził się w legalnym małżeństwie siostry Neda Starka czyli Lyanny Stark z Rhaegarem Targaryanem, synem króla Aerysa II.

Daenerys jest więc tak naprawdę... ciocią Jona! Szkoda, że dwójka nie dowiedziała się tego przed jedną z ostatnich scen odcinka S07E07 „Gry o Tron”, kiedy dochodzi do aktu miłości między nimi.

Dowiemy się również, co stało się z Yarą Greyjoy, siostrą Theona. Pod koniec sezonu 7 zbiera on ludzi, którzy razem z nim udaliby się w szaleńczą pogoń za Euronem w celu uwolnienia Yary. Oby tym razem Theon w końcu wykazał się męstwem i odwagą.
gra o tron
(źródło: HBO)

„Gra o Tron” sezon 8 – kręcenie ujęć jeszcze w tym roku

Chociaż wspominaliśmy, że jeszcze nie zaczęto prac nad zdjęciami do 8 serii „Gry o Tron” to uspokajamy fanów. Ujęcia do następnego sezonu mają zacząć się już w październiku 2017. Tak przynajmniej twierdzi Nikolaj Coster-Waldeau, czyli serialowy Jamie Lannister.

Mamy nadzieję, że rzeczywiście tak się stanie, a twórcy serialu dokonają wszelkich starań, aby sezon 8 pojawił się jak najszybciej! W oczekiwaniu na kolejne odcinki serii nie zapomnijcie sprawdzić najlepszych gażetów dla fanów „Gry o Tron”. Winter is coming!
Tekst: Jakub Spiryn

Przeczytaj również

dobre komedie

Dobre komedie - ranking najlepszych filmów polecanych przez widzów

2021-04-16
Dobra komedia to lekarstwo na zły humor i sposób na miłe spędzenie wieczoru. Niektóre nie tylko potrafią nas rozbawić do łez, ale także zmusić do przemyśleń. Co obejrzeć, aby poprawiać sobie nastrój? Przed wami najlepsze komedie, które koniecznie powinniście zobaczyć. Sprawdźcie, co znalazło się w TOP 20!
najpiękniejsze filmy o miłości wyciskacze łez

Najpiękniejsze filmy o miłości – wyciskacze łez

2021-03-23
Miłość w mniejszym lub większym stopniu jest motorem napędowym większości filmów, jakie trafiają do kin i serwisów streamingowych, jak Netflix czy HBO GO. Czasami jest piękna i porywająca, innym razem zaś zabawna lub dramatyczna. W tym zestawieniu przyjrzymy się najlepszym wyciskaczom łez kręcącym się wokół tematyki miłości – wszelakiej.
filmy romantyczne boże narodzenie

Filmy romantyczne na Boże Narodzenie

2020-12-11
Święta Bożego Narodzenia potrafią wprawić nas w romantyczny nastrój. Po świątecznym obiedzie zróbcie sobie filmowy wieczór we dwoje – nie zapomnijcie o ciepłym kocu, lampce wina i dobrym filmie. Jakie filmy romantyczne na Boże Narodzenie muszą znaleźć się na waszej liście? Przedstawiamy kilka obowiązkowych tytułów.
filmy familijne dla dzieci

Fajne filmy dla dzieci

2020-11-22
Oglądanie filmów dla dzieci rozwija wyobraźnię, uczy empatii i rozszerza wiedzę dziecka o świecie, ludziach i emocjach. Obrazy dla dzieci cieszą się dużym powodzeniem ponieważ przyciągają przed ekrany całe rodziny. Jakie filmy warto pokazać dziecku? Przed wami kilka ciekawych tytułów.