Data modyfikacji:

„Gra o Tron” tysiąc lat później?

Nie da się ukryć, że „Gra o Tron” jest jednym z najpopularniejszych obecnie seriali. Kolejne odcinki biją rekordy oglądalności, a fani na całym świecie z niecierpliwością czekają na następny sezon. Co robić, kiedy sezon 7 się skończył, a sezon 8 nie ma jeszcze daty premiery? Możecie na przykład sprawdzić fanowską wersję, dziejącą się w świecie rzeczywistym

„Westeros The Series” – fanowska wersja „Gry o Tron” wygląda nieźle

Na razie to niestety tylko trailer, ale trzeba przyznać, że „Westeros The Series” prezentuje się całkiem dobrze. Ktoś wpadł na pomysł, aby przenieść rzeczywistość z „Gry o Tron” i umieścić ją w obecnych czasach. Mamy więc wielkie, rozwinięte miasta, tłumy ludzi i Lannisterów rządzących światem. Co w tym dziwnego?

Ano to, że miasta są całkiem modernistyczne. Jest elektryczność, rozbudowany system dróg, po których jeżdżą nowoczesne samochody, drapacze chmur, a bohaterowie ubrani są w idealnie dopasowane garnitury. Pośrodku tego wszystkiego zniszczony monument z Braavos, Żelazny Tron umieszczony na muzealnej wystawie i Plac Targaryenów. Trailer „Westeros The Series” online obejrzycie na YouTube.

W całym tym zamieszaniu, które na początku wydaje się być mocno chaotyczne odnajdujemy przedstawiciela rodu Lannisterów (premiera Lannister, jeżeli chcemy zachować ścisłość), który przemawia do zgromadzenia. Zapewnia, że ludzie nie mają się czego obawiać i że „nie ma niczego za murem”. Mur? Brzmi znajomo? No tak, to przecież Nocny Król kiedyś mieszkał za Murem razem ze swoją Armią Umarłych.

W końcu pokazane są również zamieszki, kobieta w szpilkach wychodząca z limuzyny, a za nią pies (słynny wilkor Starków?), seks (oby nie kazirodczy) i cień smoka nad centrum miasta. Czy „Westeros The Series” online ma szanse na powodzenie jako zastępca „Gry o Tron”?

Połączenie „Gry o Tron”, „1984” i „House of Cards”

Tak właśnie najczęściej opisywany jest trailer do „Westeros The Series”. „Gra o Tron” wymieniana jest z oczywistych powodów – zbyt dużo nawiązań do oryginalnej serii, żeby udawać, że ich nie ma. Nazwy „1984” i „House of Cards” padają z oczywistych, politycznych powodów – Lannisterowie wyglądają w „Westeros the Series” jak dyktatorzy rządzący światem i trailer daje odczucie, że byłby to serial mocno polityczny.

Właśnie – byłby. Niestety jak na razie nie wiadomo, czy „Westeros the Series” online będzie ukazywało się regularnie, czy jest to tylko trailer stworzony przez fana, który zdobędzie chwilową popularność w internecie i nikt więcej do niego już nie wróci. Co prawda na samym końcu krótkiego filmiku pojawia się rok 2019, nie wiadomo jednak, czy jest to data domniemanej premiery, czy też rok, w którym dzieją się wydarzenia według autora. Mamy nadzieję, że wkrótce się to wyjaśni.
„Westeros The Series” online za darmo na YouTubie?

To daleko sięgające wnioski, ale od kilku lat obserwujemy falę pół-amatorskich seriali i filmów, które pojawiają się do obejrzenia na popularnym serwisie YouTubie. Mowa to zarówno o bardzo amatorskich i kiepskich jakościowo seriach, jak i całkiem profesjonalnych producentów, którzy decydują się publikować swoją pracę na YouTubie.

„Westeros the Series” online na YouTubie nie oznacza za darmo. Od jakiegoś czasu z duzym powodzeniem funkcjonuje serwis YouTube Red, do którego dostęp jest płatny. Jest to ciekawa alternatywa dla innych serwisów streamingowych typu Netflix czy HBO Go.

Skoro już przy HBO jesteśmy, to właśnie oni postanowili umieszczać swoją nową miniserię „Game Revealed” (kilkunastominutowe filmy opowiadające o powstawaniu „Gry o Tron”) za darmo na YouTube, jako ukłon w stronę swoich fanów. Jeżeli więc cierpicie na poserialową depresję to warto zajrzeć na ich kanał i obejrzeć „Game Revealed. Dowiecie się z niej mnóstwa ciekawych rzeczy.
(Fragment traileru "Westeros the Series")

Nie tylko „Gra o Tron”

Trailer „Westeros the Series” online przypomina nam o tym, że HBO zapowiedziało kilka innych seriali dziejących się w uniwersum „Gry o Tron”, które nie będą bezpośrednio związane z fabuła głównego serialu. Czy jest to możliwe, że „Westeros the Series” będzie jednym z nich?

Jak na razie mówi się aż o pięciu różnych seriach bazujących na „Grze o Tron”. Będą to prequele i spin-offy do głównej serii, na razie jednak jeszcze nie znamy żadnych szczegółów. Możemy się tylko domyślać, co przygotowuje dla nas HBO.

„Westeros the Series” nie wygląda na nic, co zostałoby zrobione przez HBO, dlatego zakładamy, że jednak jest to wersja „Gry o Tron” stworzona przez zagorzałego fana z niecodziennymi umiejętnościami. Trzeba przyznać, że takiego trailera nie powstydziłoby się niejedno profesjonalne studio filmowe.

Czy „Westeros the Series” online kiedykolwiek powstanie?

Tego nie wiadomo. Trzymamy jednak kciuki za twórcę trailera dostępnego na YouTubie, aby nie spoczął na laurach i kontynuował swoje dzieło. „Gra o Tron” jest bardzo rozbudowaną serią, a jej uniwersum jest rozległe, co daje niemal nieskończone możliwości w kreowaniu spin-offów i tak zwanego „fan fiction”.

Oby więcej takich fanowskich projektów! My tymczasem czekamy z niecierpliwością na „Grę o Tron” sezon 8.
Tekst: Jakub Spiryn

Przeczytaj również

jak oglądać seriale dc

Jak oglądać seriale i filmy DC? W jakiej kolejności?

2021-08-28
Jesteście miłośnikami komiksów DC i z chęcią nadrobilibyście filmy oraz seriale bazujące na opowieściach rysunkowych o Supermanie, Batmanie i pozostałych superbohaterach? Zadanie nie będzie proste, ponieważ liczba produkcji jest naprawdę spora, a do tego cały czas rośnie! W tym tekście postaramy się uporządkować większość współczesnych telewizyjnych oraz kinowych projektów nawiązujących do komiksów wydawnictwa DC.
dobre komedie

Najlepsze komedie - ranking dobrych filmów polecanych przez widzów

2021-04-16
Dobra komedia to lekarstwo na zły humor i sposób na miłe spędzenie wieczoru. Niektóre nie tylko potrafią nas rozbawić do łez, ale także zmusić do przemyśleń. Co obejrzeć, aby poprawiać sobie nastrój? Przed wami najlepsze komedie, które koniecznie powinniście zobaczyć. Sprawdźcie, co znalazło się w TOP 20!
najpiękniejsze filmy o miłości wyciskacze łez

Najpiękniejsze filmy o miłości – wyciskacze łez

2021-03-23
Miłość w mniejszym lub większym stopniu jest motorem napędowym większości filmów, jakie trafiają do kin i serwisów streamingowych, jak Netflix czy HBO GO. Czasami jest piękna i porywająca, innym razem zaś zabawna lub dramatyczna. W tym zestawieniu przyjrzymy się najlepszym wyciskaczom łez kręcącym się wokół tematyki miłości – wszelakiej.
filmy romantyczne boże narodzenie

Filmy romantyczne na Boże Narodzenie

2020-12-11
Święta Bożego Narodzenia potrafią wprawić nas w romantyczny nastrój. Po świątecznym obiedzie zróbcie sobie filmowy wieczór we dwoje – nie zapomnijcie o ciepłym kocu, lampce wina i dobrym filmie. Jakie filmy romantyczne na Boże Narodzenie muszą znaleźć się na waszej liście? Przedstawiamy kilka obowiązkowych tytułów.