Data publikacji:

Gra o Tron – co wiemy o 7 sezonie? [ZDJĘCIA + FILM]

Siódmy sezon Gry o tron zbliża się wielkimi krokami. Podsumujmy zatem, co wiadomo już o nadchodzących odcinkach, a co wciąż jest wielką niewiadomą. 

7 sezon Gry o Tron – obsada

Wiadomo już, że część głównych bohaterów nie pojawi się w kolejnym sezonie serialu. Ostatni odcinek sezonu szóstego skreślił z listy żyjących kilka do tej pory ważnych postaci i wprawił w osłupienie sporą ilość widzów. Na ekranie pojawi się również postać Lorda Błyskawicy – Beric Dondarrion powraca do serialu. Do tej pory opublikowano kilka zdjęć z planu filmowego, wiadomo zatem, że wreszcie zobaczymy Daenerys Targaryen i jej smoki w pełnej krasie. 
(źródło: HBO)

Na podstawie zdjęc z planu można wysnuć wnioski, że to właśnie Daenerys oraz Jon Snow będą najważniejszymi postaciami w nadchodzącym sezonie.

(źródło: HBO)

Dłuższe odcinki

Dobra wieść dla fanów. Gra o Tron tym razem będzie dłuższa. Kilka odcinów siódmej serii ma wykroczyć poza standardowe 50 minut, natomiast finał sezonu ma potrwać prawie półtorej godziny (81 minut). To zdecydowanie daje większe pole do popisu dla scenarzystów i zwiększa przyjemność dla fanów.

Premiera

Fani z Polski będą musieli poczekać nieco dłużej na Grę o Tron. Obsada pojawi się w Polskim HBO dzień później, ze względu na różnicę czasową. Światowa premiera zapowiedziana została bowiem na 16 lipca tego roku, a w naszym kraju odbędzie się ona 17 lipca o godzinie 20:10. Oczywiście zatwardziali fani z dostępem do HBO Go będą mogli obejrzeć pierwszy odcinek już o 3 w nocy, czyli podczas oryginalnej premiery.
(żródło: HBO)

Efekty specjalne

Gra o Tron przyzwyczaiła już widzów do niesamowitych efektów specjalnych. Nie inaczej będzie w siódmym sezonie. Wykorzystano między innymi symulator smoka, który będzie ujeżdżała Emilia Clarke (Daenerys Targaryen). Do tego dołączą efekty pirotechniczne, gaz, woda i mnóstwo innych niekonwencjonalnych metod. Niedawno udostępniony film pokazuje możliwości HBO:

Fani na całym świecie doszukiwać się będą również romansu pomiędzy Jonem Snowem, a Daenerys, co jednak nie zostało jak na razie w żaden sposób potwierdzone. Jedno jest pewne – sezon siódmy po raz kolejny dostarczy widzom mocnych wrażeń!
Tekst: Jakub Spiryn

Przeczytaj również