Huawei współpracuje z Porsche, efektem wyjątkowy telefon!


Luksusowe telefony stanowią rzadkość na rynku mobilnych urządzeń. Huawei postanowił zmienić ten trend i do swojej oferty wprowadził model Mate 9, który został zaprojektowany we współpracy z Porsche. Jego cena wynosić będzie kilka tysięcy złotych. Czemu tak dużo? O tym dowiecie się w naszym artykule.

 Huawei prowadzi mocną ofensywę jeśli chodzi o smartfony. Po sukcesach takich telefonów jak P8 czy P9, kwestią czasu było, kiedy ujrzymy coś zupełnie nowego. W ubiegłym roku zaprezentowano model Mate 9, który na targach CES w Las Vegas zebrał kilka ważnych nagród. Do naszego kraju oprócz standardowego modelu, trafi również wersja, która powstała we współpracy z firmą Porsche.

Źródło: Huawei

Legendarna firma motoryzacyjna

Znana jest z luksusowych i szybkich samochodów. Nie inaczej jest w przypadku telefonu Huawei. Elegancki czarny telefon z 5,5 calowym, zakrzywionym ekranem, może robić wrażenie. Tak naprawdę wersja Porsche od standardowej różni się jedynie wyglądem.

Porsche dorzuciło od siebie kilka pomysłów, jednak nie można mówić tutaj o rewolucji w tej kwestii. Sam telefon jak najbardziej można porównać do superszybkich Porsche. Ekran Amoled wykorzystuje technologię 4K i sprawia, że prezentowane na nim treści wyglądają po prostu pięknie.

 Korzystając z Mate 9 bez kłopotu można odpalać na nim wymagające gry, a także aplikacje. To zasługa ośmiordzeniowego procesora Kirin, który dodatkowo jest wspomagany procesorem graficznym. Mate 9 wyróżnia się jeszcze znakomitą podwójną kamerą o rozdzielczości 20 i 12 Mpix.

Jest on w stanie nagrywać także filmy w jakości HD oraz robić selfie przednim aparatem o rozdzielczości 8 Mpix. Cały telefon został oparty o najnowszy system Android 7.0 Nougat, a jego czas pracy na baterii szacowany jest na przynajmniej jeden dzień. Dużo zależy tutaj od użytkownika i ilości czasu w jakim będzie z smartfona korzystał.

 Mate 9 Porsche design jest bardzo dobrym telefonem, jednak jego cena może odstraszać przeciętnego użytkownika. Nieco ponad 5 tysięcy złotych to więcej niż Iphone 7 w najwyższej konfiguracji. Jednak dla wielu osób cena może nie być przeszkodą i to do nich kierowany jest nowy Mate 9.