Hulajnoga dla najmłodszych — jaką wybrać


Wbrew pozorom wybór hulajnogi dla naszego dziecka wcale nie jest łatwym zadaniem. W niniejszym poradniku przedstawimy wam informacje, które powinny znacząco ułatwić wam zadanie.

Miedzy wózkiem a rowerem

Zamiłowanie do motoryzacji większość chłopców wysysa z mlekiem matki. Statystyczna kobieta już tak bardzo nie interesuje się tym, co auto ma pod maską, choć zasadniczo samochód dawno już przestał być domeną samych mężczyzn. Z oczywistych względów prowadzenie auta wymaga odpowiednich uprawień.

Nabycie ich możliwe jest z kolei po osiągnięciu określonego wieku. Implikuje to zatem konieczność poszukania alternatywy dla tych wszystkich, którzy kryterium wiekowego jeszcze nie spełniają, a szukają środka transportu szybszego niż własne nogi.

O ile w wieku lat kilkunastu przy wyborze „zamiennika” ogranicza nas tylko cena, o tyle trzylatek wybór ma już raczej bardzo ograniczony. Co zatem wybrać dla dziecka, w chwili gdy wózek robi się za ciasny, a utrzymanie równowagi na rowerze przysparza jeszcze niemałych kłopotów? Albo postawmy pytanie inaczej: Jaka hulajnoga dla dzieci będzie najlepsza i na co zwracać uwagę przy jej zakupie?

Gra w kolory

Przy wyborze hulajnogi dla 2- lub 3-letniego dziecka wybór jest co prawda mocno ograniczony, ale jest. Nie ma co się jednak oszukiwać. Należy zdać sobie sprawę, że decydującym kryterium będzie kolor. Tutaj zaskoczenia nie ma. W przypadku dziewczynek hulajnoga dla dzieci jest takim samym produktem, jak sukienka, bluzka, skarpetki, domek dla lalek i inne zabawki.

Siła argumentów nie przyniesie zatem oczekiwanego rezultatu w rozmowie z córką, jeśli proponowany model nie będzie koloru różowego. Jeśli chodzi o chłopców, to można w ciemno założyć, że różowy kolor się nie sprawdzi. Większe znaczenie niż sam kolor mają w tym przypadku prezentowane na hulajnodze grafiki.

Od emisji filmu Auta w 2006 roku niesłabnącym powodzeniem cieszy się Zygzak McQueen i to jego wizerunek sprzedaje się najlepiej. Mocno trzyma się także klasyka. Nie jest więc obciachem pokazanie się kolegom na hulajnodze z Wojowniczymi Żółwiami Ninja, Batmanem, Spidermanem czy Gwiezdnym Wojnami.

Hulajnoga Micro — zabawka roku

Rodzic oczywiście ulegnie prośbie dziecka i prawdopodobnie nie spróbuje udowadniać, że kolor modelu nie ma znaczenia. Dla mamy i taty podstawowym kryterium przy wyborze będzie jednak bezpieczeństwo, jakość produktu i komfort jazdy. Pod tym względem niekwestionowanym liderem na rynku jest zaprojektowana i przetestowana w Szwajcarii hulajnoga Micro.

Od lat słusznie cieszy się ona opinią doskonałego pod względem konstrukcyjnym i technicznym produktu. Warto nadmienić, że w procesie powstawania marki udział wzięli lekarze i specjaliści z dziedziny rozwoju dzieci. Wynikiem ich prac jest hulajnoga Micro sprzyjająca rozwojowi koordynacji i zmysłu równowagi, której prowadzenie polega na balansowaniu ciałem. Atuty szwajcarskiej hulajnogi docenili sami konsumenci, i w 2012 roku została ona wybrana zabawką roku.

Komfort i bezpieczeństwo

Pewnym wyznacznikiem przy ocenie produktu są zawsze posiadane certyfikaty i świadectwa spełniania odpowiednich norm. Pod tym względem hulajnoga dla dzieci Micro prezentuje się lepiej niż dobrze. Nie tylko spełnia surowe europejskie normy EN71 (dla zabawek) i EN14619 (dla sprzętu sportowego), lecz także legitymuje się certyfikatem REACH.

Certyfikat ten gwarantuje, że stosowane w procesie produkcji chemikalia nie stanowią zagrożenia i nie są toksyczne. Każda hulajnoga Micro poddawana jest też testom wytrzymałości siły nacisku z góry i z dołu. Mianowicie przy hulajnodze o gwarantowanej przez producenta nośności 20 kg przepisy regulują testy z siłą nacisku 5-krotnie większą. W tym przypadku stosowny certyfikat wydaje się od wagi 100 kg.

Myśląc o bezpieczeństwie dziecka, myślimy jednak głównie o sytuacji, gdy liczba upadków z hulajnogi zredukowana będzie do minimum. Z tego względu dla najmłodszych użytkowników ruchu przeznaczona jest hulajnoga trójkołowa. Wysoką odporność na „wywrotki” zapewnia rozwiązanie w postaci umieszczenia dwóch kółek z przodu pojazdu. Stabilność konstrukcji w przypadku trójkołowych hulajnóg Micro mini zapewnia ponadto zawieszony blisko ziemi podest. Gładkie poliuretanowe koła i elastyczna konstrukcja są zaś gwarantem komfortowej jazdy bez wysiłku i hałasu.

Hulajnoga trójkołowa czy z dwoma kółkami?

Tak jak nie kupujemy dziecku butów na lata, tak i hulajnoga dla dzieci nie będzie służyła przez 3‒4 sezony. Dzieci w przeciwieństwie do dorosłych rosną bowiem nie tylko wszerz, lecz także w górę. Hulajnoga zdecydowanie uzależnia, można więc bez pudła założyć, że rower nie zajmie jej miejsca z chwilą, gdy dziecko skończy 6 lat, a stanie się jedynie uzupełnieniem oferty dla młodego człowieka. Wybierając hulajnogę dla „starszaków”, można się już zastanowić nad modelem z dwoma kółkami.

Przed zakupem należy skonsultować się z synem czy córką, która wersja bardziej przypadnie mu do gustu. Nie jest bowiem prawdą, że hulajnoga trójkołowa zarezerwowana jest tylko dla maluchów. Rynek oferuje całą gamę hulajnóg Micro z dwoma kółkami z przodu dostosowanych do wagi i wzrostu dziecka.

Nieprawdziwa jest też teza, że na hulajnodze dwukołowej dużo trudniej się jeździ. Tak naprawdę przeskok z jednego modelu na drugi nie stwarza sześciolatkowi najmniejszej trudności, a zabawa jest tak samo przednia. Warto nadmienić, że uczestnikami zabawy mogą być także dorośli. Zdecydowana większości modeli dwukołowych dopuszcza bowiem maksymalne obciążenie pojazdów do 100 kilogramów.

Serwis w pogotowiu i kask na głowie

Hulajnogi Micro z lekką, a jednocześnie mocną konstrukcją słusznie uchodzą za produkty najwyższej jakości. Dla dziecka oznacza to, że sprzęt jest przygotowany na największe nawet harce. Istotną informacją jest to, że w przypadku awarii nie ma problemu z zakupieniem nowej śrubki, widelca czy hamulca.

Producent oferuje nam nie tylko kompletny magazyn części zamiennych, lecz także profesjonalny serwis usługowy. Zarówno hulajnoga trójkołowa, jak i dwukołowa może więc dostać nowe życie, a naprawa nie rujnuje kieszeni rodzica.

Dodatkowym atutem jest możliwość składania modeli przez wyjęcie kierownicy. Tym samym kłopot z przechowywaniem sprzętu w zasadzie przestaje istnieć, a transport hulajnogi nie stanowi najmniejszego problemu. Samo montowanie hulajnogi jest niemal intuicyjne. Polega na naciśnięciu guziczka po uprzednim przyłożeniu spłaszczonej końcówki kierownicy do płaskiej części otworu w podeście.

Wyraźnie słyszalny klik informuje o prawidłowym i bezpiecznym zamocowaniu we właściwym miejscu. I choć jazda na hulajnodze dla dzieci nie należy do sportów ekstremalnych, to jednak zarówno w szafie, jak i w samochodzie należy zarezerwować trochę miejsca na kask i ochraniacze. Używanie kasku, nałokietników i nakolanników rekomenduje sam producent.

Ruch to zdrowie

W dobie komputerów, konsoli do gier i tabletów każda rzecz, która wyciągnie dziecko na świeże powietrze, musi budzić zainteresowanie dorosłych. Hulajnogi tradycyjne czy hulajnogi elektryczne dla dzieci nie tylko spełniają to zadanie, lecz takżę zapewniają doskonałą rozrywkę i wielogodzinną frajdę w każdą pogodę. Dziecko w każdym wieku bez trudu panuje nad pojazdem i doskonale się bawi.

Szczególnie w przypadku małych dzieci odbywa się to pod okiem dorosłego, ale to tylko kolejny argument na tak. Wyciągnięcie mamy czy taty z domu i zmuszenie ich do ruchu przysłuży się zarówno ich zdrowiu, jak i lepszemu samopoczuciu. 

kapusta kiszona a karmienie piersią

Kapusta kiszona a karmienie piersią - czy to dobry pomysł?

2021-09-18
Każdej młodej mamie towarzyszą rozterki, czy aby na pewno jej dieta dostosowana jest do potrzeb maluszka. Nie można się temu dziwić, w końcu chcemy niemowlęciu zapewnić wszystko to, co najlepsze. Kobiety karmiące piersią często zadają sobie pytania, jak powinna wyglądać ich zbilansowana dieta. Czego należy unikać? Co można zajadać ze smakiem? Nierzadko wątpliwości dotyczą też produktów pozornie kontrowersyjnych – kawy oraz kiszonek. Kapusta kiszona a karmienie piersią – czy to jest bezpieczne? O czym powinna pamiętać każda mama? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule!
krem na odparzenia dla niemowląt ranking

Krem na odparzenia dla niemowląt. Ranking

2021-09-17
Jaki jest powód odparzeń skóry u niemowląt? Jak im przeciwdziałać oraz co zrobić, gdy już się pojawią? Są to pytania, które wielu rodziców zadaje sobie, gdy posiada małe dzieci. Dzięki naszemu artykułowi poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Ponadto dowiesz się, jaki wybrać krem na odparzenia dla niemowląt. Ranking zawiera wiele propozycji kosmetyków idealnych od pierwszych tygodni życia.
potówki na twarzy

Potówki na twarzy: przyczyny, objawy i metody leczenia

2021-09-16
Potówki na twarzy to krostki powstające w wyniku podrażnienia gruczołów potowych, mogące przyjmować postać niezapalną i zapalną. Bardzo często pojawiają się na czole, ale nie tylko – można zauważyć je także na policzkach, nogach czy w pachwinach. Jakie są przyczyny powstawania potówek na twarzy, jak je rozpoznać i w jaki sposób je leczyć? Podpowiadamy!
ranking zabawek dla 2 latka

Ranking najlepszych zabawek dla 2-latka. Jakie zabawki wybrać?

2021-09-15
Dwuletnie dzieci są coraz bardziej ciekawe świata, dlatego trzeba zadbać o to, żeby miały dostęp do odpowiednich zabawek, które nie tylko zapewnią im masę frajdy, ale także pomogą w ich rozwoju. W tym zestawieniu zaznaczymy, na co trzeba zwrócić uwagę, kupując swojemu dziecko odpowiednią zabawkę, a także polecimy, co warto kupić, żeby wasza pociecha była szczęśliwa.