Data publikacji:

Hybrydowe paznokcie DIY krok po kroku

Manicure hybrydowy jest jednym z najczęstszych zabiegów na dłonie wybieranym przez panie. Jest połączeniem tradycyjnego manicure z trwałością, jaką daje lampa UV. Wystarczy odrobina chęci i odpowiedni sprzęt, żeby wykonać taki manicure samodzielnie. Zobacz, jak zrobić hybrydy w domu.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Do wykonania zabiegu manicure potrzeba: 

 • lampy UV lub LED
 • pilników tzw. bananów o gradacji 100/180
 • wacików bezpyłowych
 • bloku polerskiego
 • patyczka
 • radełka do skórek, za pomocą którego będziesz w stanie odsunąć zbędne skórki
 • cleanera
 • bazy
 • topu do hybryd
 • lakierów hybrydowych

Co robimy najpierw? 

 • Przygotuj stanowisko pracy. Połóż w zasięgu ręki wszystkie wymienione powyżej elementy oraz lampę stojącą, która zapewni odpowiednie światło (najlepiej białe). Przed rozpoczęciem pracy zdezynfekuj ręce specjalnym preparatem.
 • Następnym krokiem jest nałożenie płynu zmiękczającego skórki, dzięki któremu skórki będą się łatwiej odsuwać. Do odsuwania skórek użyj drewnianego patyczka albo metalowego radełka. Jeżeli będzie taka konieczność, nadmierną ilość skórek wycinamy za pomocą cążek.
 • Kiedy skórki zostały usunięte, teraz zajmij się ostatecznym kształtem paznokci. Możesz nadać im kształt owalny, migdału, prostokątny. Użyj do tego pilnika o gradacji 100/180. Po tej czynności matowimy powierzchnię płytki za pomocą bloku polerskiego, zwracając szczególną uwagę na okolice wałów okołopaznokciowych. Pył, który powstał usuń za pomocą szczoteczki albo grubego pędzla, a następnie przemyj płytki paznokci cleanerem, który dodatkowo oczyści paznokcie i usunie resztki pyłu. 
 • Teraz w końcu możesz zabrać się za malowanie! Przy wyborze lakierów należy uważać na tanie lakiery hybrydowe, które zamiast pomóc - mogą zaszkodzić (uczulić, odbarwić płytkę paznokcia). Na początku nałóż cienką warstwę lakieru hybrydowego – bazy (hard base), a następnie utwardź w lampie. Czas utwardzania zależy od tego, jaki posiadasz sprzęt. Jeśli jest to lampa UV 36W – czas wynosi ok. 2 minut, jeśli lampa LED 48W – 30 sekund. Należy pamiętać, żeby po wyciągnięciu dłoni z lampy paznokci nie przemywać cleanerem!
 • Następnie nakłóż cienką pierwszą warstwę wybranego lakieru do paznokci hybrydowego i ponownie włóż pod lampę do utwardzenia. Podczas wybierania kolorów należy pamiętać o tym, że im ciemniejszy kolor, tym dłuższy musi być czas utwardzania. Dla lepszego efektu wskazane jest nałożenie dwóch warstw lakieru hybrydowego.
 • Kolejną czynnością jest nałożenie topu, który utrwali kolor i nada stylizacji piękny połysk. Ponownie utwardzamy paznokcie w lampie i tym razem przemywamy je cleanerem. Ważne jest, aby od razu nie przemywać paznokci tylko odczekać chwilę, ponieważ natychmiastowe przemycie cleanerem może przyczynić się do zmatowienia lakieru, co spowoduje, że paznokcie nie będą się świeciły. 
 • Na zakończenie pracy na skórki nałóż oliwkę, która je odżywi i nawilży. 

Przedstawiłam, jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku. Jak widać, nie jest to trudne zadanie. Każda z pań może wykonać go samodzielnie w zaciszu swojego domu i cieszyć się efektem pięknych paznokci aż do dwóch tygodni!

Jak usunąć lakier hybrydowy?

Co należy zrobić, aby skutecznie usunąć lakier hybrydowy? Pierwszym krokiem jest zmatowienie błyszczącej warstwy poprzednie stylizacji blokiem polerskim. Zrób to po to, aby aceton mógł lepiej się wchłonąć i usunąć pozostałość lakieru. Nanieś go na wacik, przyłóż na paznokcia i załóż klips, który go przytrzyma. Jeżeli nie posiadasz takich klipsów, możesz użyć folii aluminiowej - zawiń ją na każdego z palców. Po upływie ok. 10 min., usuń lakier do paznokci hybrydowy za pomocą drewnianego patyczka bądź radełka. Na koniec możemy posmarować skórki oliwką, która nam je nawilży. 

Zestaw do hybryd

Dla każdego, kto zaczyna swoją przygodę z hybrydami, z pewnością niezbędny okaże się zestaw do hybryd, w którym znajdą się wszystkie najpotrzebniejsze produkty do wykonania stylizacji (lampa, baza, top, waciki, patyczek, cleaner, lakiery hybrydowe). Skład zestawów jest różny, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup. Czasami lepiej zrezygnować z tanich lakierów hybrydowych i zainwestować w jakość, wybierając produkty sprawdzonych marek, np. NeoNail, Indigo czy Semilac. Tanie lakiery, pochodzące z nieznanych firm są często gorszej jakości, nie utrzymują się na paznokciach tak długo, jak powinny, a niekiedy mogą nawet uczulać czy zabarwiać płytkę paznokcia. 

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jak wykonać manicure hybrydowy oraz jak usunąć lakier hybrydowy. Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć Ci dobrej zabawy z hybrydami!