Data publikacji:

Jak malować rzęsy tuszem? Czyli sztuka makijażu

Malowanie rzęs tuszem dla wielu stanowi nie lada wyzwanie. Czytasz na ten temat artykuły, oglądasz tutoriale, a i tak często coś nie wychodzi. Jak malować rzęsy, żeby się nie sklejały, były podkręcone i długie? Jak dopracować do perfekcji nakładanie mascary, tak żeby kusić zalotnym spojrzeniem? Wystarczy odrobina wprawy i garść dobrych porad, a idealne malowanie rzęs przestanie być jedynie marzeniem.
Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju szczoteczek, które mają za zadanie pomóc w prawidłowym nałożeniu tuszu. Rozróżniamy między innymi takie, które wydłużają rzęsy czy pogrubiają. Takie, które teoretycznie powinny ułatwić malowanie i takie, którymi posługiwać się będą umiały tylko profesjonalne kosmetyczki. A jeśli marzy ci się hoollywoodzkie spojrzenie, sięgnij po te zapewniające efekt "sztucznych rzęs". Możesz też wspomagać się gadżetami takimi jak:
  • zalotka – podkręca rzęsy i utrwala podkręcenie
  • grzebyk – rozdzielisz posklejane już rzęsy
  • patyczki kosmetyczne – dzięki nim z łatwością usuniemy tusz, kiedy się rozmażesz
Żeby rzęsy były idealnie podkreślone należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Pierwszą z nich jest pielęgnacja. Nigdy nie kładź się spać w makijażu. Kiedy to robisz Twoje rzęsy, na których pozostaje tusz z całego dnia, wygniatają się i łamią. Trudno będzie dobrze je wytuszować. Dbaj więc o włoski zmywając dokładnie makijaż, w delikatny sposób, odpowiednimi kosmetykami. Używając dwufazowych płynów do demakijażu lub płynu micelarnego. Możesz również nakładać na noc odżywkę do rzęs. Staraj się także od czasu do czasu pozostawiać je niemalowane przez dłuższy czas, na przykład w weekend. Drugim krokiem będzie odpowiednie przygotowanie rzęs bezpośrednio przed nałożeniem tuszu. Wykorzystaj do tego zalotkę. Sprawi ona, że włoski będą lekko podkręcone,a sam kosmetyk będzie się lepiej rozprowadzał.

W salonach kosmetycznych wykorzystywany jest także pewien trik. Otóż można lekko przypudrować rzęsy. Dzięki takiej bazie makijaż będzie jeszcze lepszy. Odpowiadając dalej na pytanie jak malować rzęsy? Kolejną czynnością, o której koniecznie musisz pamiętać jest użycie zalotki. Rób to zawsze przed nałożeniem tuszu, nigdy nie podkręcaj już pomalowanych rzęs. Niestety większość kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że wyginanie rzęs, na których jest już kosmetyk bardzo je niszczy. Następnie, w zależności od tego czy będzie to makijaż wieczorowy, czy dzienny nakładamy odpowiednio ilość warstw tuszu.
Pierwszym krokiem jest oczyszczenie szczoteczki z nadmiaru tuszu i grudek. Jeżeli na szczoteczce znajdzie się go zbyt wiele, będzie powodował dyskomfort w trakcie nakładania. Jak wiele razy czyściłaś górną lub dolną powiekę z powodu złego nałożenia tuszu? No właśnie. Jeżeli ma być to delikatny makijaż do pracy lub szkoły, dwie warstwy w zupełności wystarczą. Tusz nakłada się kolejno od wewnętrznego kącika oka aż do zewnętrznego.

Jeżeli już po pierwszych ruchach zauważysz, że coś poszło nie tak, miej w pogotowiu czystą szczoteczkę. Na przykład z poprzedniego tuszu. I skoryguj to, co ci się nie podoba. Następną warstwę zawsze nakładaj dopiero wtedy, kiedy poprzednia całkowicie wyschnie. W przeciwnym razie będziesz zmuszona do całkowitego zmycia i nałożenia makijażu jeszcze raz. Jeżeli jednak będziesz przygotowywała się na większe, wieczorne wyjście, szczególnie zadbaj o to, żeby spojrzenie było bez zarzutu.

Pokrywaj rzęsy ruchem zygzakowatym. Będziesz miała pewność, że wszystkie, nawet te najmniejsze rzęski zostaną pomalowane. Możesz wtedy również użyć, jako bazy tuszu z odżywką i witaminami, a jako drugą warstwę nałożyć docelowy kosmetyk. 

Long 4 Lashes Serum Przyspieszające Wzrost Rzęs 3ml

(3416)
od 38,98
Long 4 Lashes Serum Przyspieszające Wzrost Rzęs 3ml
Opinia od U¿ytkownik Ceneo2016-03-30 Trzeba stosować codziennie ! żeby zobaczyć różnicę . Za pierwszym razem nie używałam systematycznie i znacznej różnicy nie zauważyłam . Tym razem nakładam codziennie i różnica po 4 tyg jest bardzo zadowalająca . Rzęsy są dużo dłuższe, ładnie zagęszczone (ja już po 2 tyg zauważyłam , że rzęsy ładnie się układają, są trochę zagęszczone ) ...
Półki sklepowe uginają się od różnego rodzaju tuszów. Często jest tak, że jeżeli jakimś rodzajem szczoteczki nie specjalnie potrafisz operować, inna nada się do tego idealnie. Dobrze jest wypróbować kilka – i tych tańszych i tych droższych – żeby dopasować do siebie idealnie jedną z nich. Możesz zrobić również ankietę wśród najbliższych koleżanek oraz podeprzeć swój wybór opiniami z forum internetowych. Kiedy zbierzesz już potrzebne opinie, łatwiej będzie Ci zdecydować o tym, czy warto zapłacić więcej za mascarę.

Pytanie, jak malować rzęsy tuszem zadawane jest codziennie przez wiele kobiet, częściej tych młodszych, ale czasem i te bardziej doświadczone w nakładaniu makijażu szukają nowych trendów. Wiele informacji można znaleźć w poradnikach dla kobiet lecz nie zawsze są one kompletne. Pamiętaj, że podstawą każdego makijażu oczu zawsze będą same rzęsy. Jeżeli one nie będą zadbane, nawet najlepszy tusz z magiczną szczoteczką nie sprawi, że włoski wokół oka będą wyglądały pięknie.

Tekst: Zosia Graz