Data publikacji:

Jak mieć zdrowe zęby - 4 kroki do pięknego uśmiechu

Według badań jedynie jedna na dziesięć osób nie ma problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Pozostali cierpią z powodu próchnicy, chorób dziąseł, kamienia nazębnego i innych dolegliwości. Można jednak znacząco poprawić skuteczność szczotkowania. Jak? Wybierając odpowiednią szczoteczkę do zębów. Tłumaczymy krok po kroku, na co zwrócić uwagę.
Czy wiesz, że czyszcząc zęby za pomocą tradycyjnej szczoteczki manualnej możesz wykonać zaledwie 600 ruchów na minutę, a najnowsze modele szczoteczek elektrycznych w technologii 3D pozwalają osiągać w ciągu minuty aż 58 500 ruchów? Sprawdź jaką szczoteczką elektryczną wybrać, na co warto zwrócić uwagę przy jej wyborze oraz w jaki sposób nowoczesne rozwiązania mogą pomóc we wprowadzaniu właściwych nawyków oraz poprawić higienę jamy ustnej.

Krok 1. Wybierz najskuteczniejszą technologię

Oral-B Genius 10000N Orchid Purple

(48)
od 599,00
Oral-B Genius 10000N Orchid Purple
Opinia od Alemar2018-11-01 Używam tej szczoteczki dosłownie od kilku dni, ale już wiem, że nie zamieniłabym jej na żadną inną… Ona jest naprawdę genialna! Z oferowanych 6 trybów szczotkowania najbardziej lubię tryb mycia języka oraz wybielanie. Efektu wybielania po tych kilku dniach jeszcze jakoś znacząco nie widzę, ale fakt - po umyciu zębów czuje się jakbym dopiero co...

Oral-B Genius 10000N Black

(48)
od 659,00
Oral-B Genius 10000N Black
Opinia od Alafik62018-12-18 Po prostu Genius! Szczoteczka elektryczna Oral-B Genius 10000 jest wyposażona w cztery różne tryby pracy, które otwierają wiele możliwości personalizacji. Wyposażona w baterię litową i supernowoczesny akumulator, który umożliwi korzystanie ze szczoteczki nawet przez 12 dni po naładowaniu Posiada funkcjonalne etui podróżne, które umożliwia...

Oral-B Genius 10000N White

(48)
od 549,00
Oral-B Genius 10000N White
Opinia od Patrycja2018-12-29 Ta szczoteczka przerosła moje oczekiwania. Zęby po umyciu są gładkie i lśniące przez cały dzień.Korzystam z każdego trybu, ale moim ulubionym jest 'codzienne czyszczenie'. Aplikacja mobilna jest rewelacyjna! Działa bez zarzutów i bardzo dokładnie pokazuje czyszczone obszary. Dodatkowo mogę wybrać ulubiony kolor podświetlenia. Etui podróżne...

Oral-B Genius 10000N Rose Gold

(48)
od 599,00
Oral-B Genius 10000N Rose Gold
Opinia od Mijagi36902018-12-19 Super szczoteczka, najlepsza jaką do tej pory miałem. Polecam z czystym sumieniem

Tradycyjne szczoteczki

Jeżeli chodzi o mycie zębów, to najstarszą stosowaną technologią jest technika manualna. Niestety, nie jest to najskuteczniejszy sposób na czyszczenie zębów. Dentyści twierdzą, że nie stanowi ona gwarancji prawidłowej higieny jamy ustnej. Wynika to z dwóch powodów. Przede wszystkim nie zawsze potrafimy odpowiednio ją stosować a dodatkowo nie ma ona wystarczającej „mocy”, by skutecznie usuwać głównego wroga zdrowych zębów – płytkę nazębną. Okazuje się, że technika manualna pozwala uzyskać średnio około 600 ruchów na minutę.

Szczoteczki elektryczne

Alternatywą dla zwykłych szczoteczek są szczoteczki elektryczne. Mogą one działać w oparciu o, powstałą jeszcze w latach 60., technologię soniczną lub stosowaną przez Oral-B technologię czyszczenia 3D.  Obie metody są o wiele skuteczniejsze niż technika manualna, gdyż wykorzystującej dużą częstotliwość drgań główki szczoteczki. Na tym jednak podobieństwa się kończą.

W przypadku technologii sonicznej końcówka szczoteczki wykonuje jeden rodzaj ruchów – wymiatający. Z kolei rozwiązanie 3D łączy trzy rodzaje ruchów: pulsacyjne, oscylacyjne oraz rotacyjne. Razem daje to częstotliwość 58500 ruchów! Ich kombinacja umożliwia skuteczniejsze i jednocześnie niezwykle delikatne rozbijanie płytki nazębnej. Technologia 3D to przełom w higienie jamy ustnej, co potwierdzają badania kliniczne i laboratoryjne.

Krok 2. Postaw na najlepszy kształt

Tradycyjną szczoteczkę od tych bardziej zaawansowanych różni także kształt główki. Jeśli zależy ci na skutecznej walce z płytką nazębną, zwróć uwagę, czy twoja szczoteczka jest w stanie dopasowywać się do kształtu każdego zęba i dzięki temu dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych.

Szczoteczki soniczne przeważnie mają – podobnie jak szczoteczki manualne - podłużny kształt, który wykonuje tylko jeden typ ruchów i jest to ruch wymiatający. W szczoteczkach Oral-B z technologią 3D zastosowano okrągłą główkę. To kształt zbliżony do profesjonalnych narzędzi dentystycznych, który pozwala skuteczniej dopasować się do kształtu zęba i czyścić możliwie jak największą powierzchnię.

Krok 3. Dopasuj sprzęt do indywidualnych potrzeb

Aż 90% z nas dotykają choroby jamy ustnej - to nas łączy, ale faktem jest, że każdy z nas ma inne potrzeby związane ze szczotkowaniem zębów. Dlatego rozejrzyj się za sprzętem, który oferuje różne tryby szczotkowania oraz możliwość wymianu główki na inny model. Sporo możliwości oferuje Oral-B Genius - możesz ustawić jeden z sześciu różnych trybów szczotkowania. Producent oferuje też wymienne modele główek.

Dostępne na rynku końcówki służą różnym celom: od wybielania przez delikatne czyszczenie aż po rozwiązania zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Przy zróżnicowanych trybach pracy oraz możliwości zmiany końcówki szczoteczki jedno urządzenie może okazać się wystarczające dla całej rodziny, a to naprawdę spora oszczędność!

Krok 4. Bądź smart!

Niestety, statystyki nie kłamią: myjemy zęby średnio krócej niż 1 minutę, podczas gdy zalecany czas to 2 minuty. Dentyści zwracają także uwagę, że myjemy zęby niedokładnie.

Z pomocą przychodzą nowoczesne szczoteczki elektryczne, które coraz częściej przypominają urządzenia typu smart. Wyposażone w liczne funkcje dodatkowe podnoszą jakość codziennej pielęgnacji jamy ustnej oraz pomagają poprawiać nawyki szczotkowania. I to skutecznie! Eksperyment wykazał, że dzięki aplikacji ludzie byli aż 5 razy bardziej skłonni do szczotkowania zębów przez zalecane 2 minuty dwa razy dziennie. Co więcej, aż 92% osób znacząco poprawia dokładność szczotkowania w ciągu jednego miesiąca obserwacji.
Modele wyposażone w inteligentne rozwiązania działają niczym osobisty trener i pozwalają na poprawę nawyków w szczotkowaniu zębów. W szczoteczkach elektrycznych Oral-B znajdziesz funkcje takie jak kontrola czasu i siły nacisku.

Ze sprzętem połączona jest darmowa aplikacja, która pozwala m.in. na wykrywanie położenia główki szczotki, by kontrolować czy każdej ze strony jamy ustnej poświęciliśmy odpowiednio dużo czasu. A okazuje się, że aż 80% z nas ma z tym poważny problem. Dwie trzecie z nas rzadko sięga szczoteczkę do tylnych zębów trzonowych lub nie myje zębów od strony języka.

Dzięki mobilnej aplikacji rutynowa czynność szczotkowania staje się nie tylko bardziej efektywna, ale i ciekawa, bo rozwiązanie to dostarcza nam np. codzienną porcję newsów. Lepiej być nie może!