Data publikacji:

Jak uzyskać efekt szklanej cery? Osiągnij efekt glass skin

Promienna, pełna blasku cera, stwarzająca wrażenie szklanej, to jeden z najgorętszych, urodowych trendów. Efekt glass skin powoli dościga modę na totalny mat – wszystko dzięki Koreankom. Jak sprawić, by skóra wyglądała na o wiele młodszą i młodzieńczą? Podpowiadamy!

Efekt Glass skin wprost z Korei

Koreańska pielęgnacja cery zawojowała niemal cały świat. Dziś zachodnie rozwiązania urodowe coraz częściej idą w odstawkę na rzecz azjatyckich trików. Jednym z nich jest efekt glass skin, czyli stworzenie wrażenia bardzo nawilżonej, wręcz szklanej cery. Celem jest tutaj cera nieskazitelna, pozbawiona niedoskonałości, a zarazem tylko minimalnie potraktowana kosmetykami kolorowymi.

Po pierwsze: wylecz trądzik

Niestety - efektu szklanej cery nie da się osiągnąć na cerze z wypryskami. Podstawą jest więc terapia przeciwtrądzikowa, polegająca na zmianach w pielęgnacji skóry, ale i w trybie życia.

Postaw na dobre kosmetyki oczyszczające i poprawiające koloryt, łącząc detoksykację z nawilżaniem. Pamiętaj również o właściwej diecie: unikaj cukry, produktów przetworzonych i fast foodów. Jedz sporo warzyw i owoców, pij minimum 2 litry wody mineralnej dziennie. Takie zmiany z pewnością pozytywnie wpłyną na stan twojej skóry!

Intensywne nawilżanie

Warto podkreślić, że glass skin to nie efekt, który osiągniesz tylko samym makijażem. Odpowiednia pielęgnacja to 90% sukcesu. Najlepszy rezultat uzyskasz, jeśli skupisz się na pielęgnacji koreańskiej, wybierając produkty o silnych właściwościach odżywczych.

Używaj dobranych do potrzeb swojej cery kremów nawilżających i zdrowych, organicznych olejków. 1-2 razy w tygodniu zapewnij skórze domowe SPA i sięgnij po koreańską, rozświetlającą maseczkę w płachcie.

Regularne złuszczanie

Nawet cery normalne oraz suche wymagają regularnej eksfoliacji. Złuszczaj martwy naskórek 1 raz w tygodniu, wybierając właściwy peeling – enzymatyczny lub ziarnisty. Regularne złuszczanie skóry jest konieczne, aby ta mogła wchłonąć maksimum nawilżających i rozświetlających składników odżywczych, które zapewnią ci efekt glass skin.

Wspomagacze blasku

Po bazie, jaką jest właściwa pielęgnacja, czas na kolejny etap – makijaż. Efekt szklanej cery możesz wzmocnić, stosując triki opierające się o zasady strobingu, czyli rozświetlania. W przypadku Koreanek, wygląda on jednak zupełnie inaczej.

Rozświetlacz w płynie lub prasowany dodaj w niewielkiej ilości do kremu nawilżającego lub koreańskiego, lekkiego kremu BB. W ten sposób, cała twarz – a nie tylko wybrane jej partie - będzie muśnięta zdrowym blaskiem. Pamiętaj jednak, że twój kosmetyk rozświetlający musi gwarantować efekt tafli – nie może mieć w sobie widocznych, dużych drobin.

Mniej znaczy więcej

Według zasad koreańskiej pielęgnacji, kosmetyki powinny wydobywać piękno, a nie tworzyć je od podstaw. Jeśli chcesz uzyskać efekt szklanej cery, twój makijaż powinien ograniczyć się do absolutnego minimum. Mocno rozświetlając skórę, zrezygnuj z kosmetyków takich jak róż czy bronzer. Warto postawić na zasadę „make up no make up”; makijaż oczu i ust nie powinien przyćmiewać rozświetlonej cery, która gra tu pierwsze skrzypce.


Czy efekt glass skin jest dla każdego?

Choć w Korei Południowej efekt szklanej cery robi furorę, w Europie nie każdy będzie mógł z niego skorzystać. Większość Koreanek może cieszyć się naturalnie zdrową cerą bez niedoskonałości, która jest jak idealne „płótno” pod makijaż. Makijaż glass skin nie będzie dobrze prezentował się na cerach problematycznych, przetłuszczających się, ale również i tych z pierwszymi oznakami starzenia.
Co sądzisz o efekcie szklanej cery? To rozsądny krok w stronę naturalności, a może przesada?

Tekst: Joanna Stanuch