Data publikacji:

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Kupno pierścionka zaręczynowego to dla niemal każdego mężczyzny spory stres. Jak to zrobić, aby nic nie podejrzewała? Jak wybrać dobry rozmiar? Postawić na minimalistyczny pierścionek, a może ten nieco bardziej ekstrawagancki? Tylko spokojnie – znamy sposoby, które, które pozwolą ci znaleźć pierścionek idealny dla swojej ukochanej.
Czujesz, że jesteś gotów na to, aby zadać jej to jedno z najważniejszych pytań. Wybierasz datę i miejsce, jednak to nie te elementy będą grały główną rolę w dniu waszych zaręczyn. Pierścionek zaręczynowy to symbol, który będzie przypominał o nich przez resztę życia – nie może być więc kupiony naprędce i bez zastanowienia.

Najważniejszą, a zarazem uniwersalną radą podczas wyboru pierścionka zaręczynowego będzie to, abyś dobrał go do charakteru swojej ukochanej. To ty znasz ją najlepiej, dlatego nie kieruj się wyłącznie aktualnymi trendami biżuteryjnymi. Pierścionek zaręczynowy to coś, co ma pozostać z twoją drugą połową na resztę życia – to on powinien być dopasowany do niej, a nie odwrotnie.

Jak kupić idealny pierścionek zaręczynowy? 9 przydatnych rad

1. Określ swój budżet
Oczywiście, że pierścionek zaręczynowy to tylko symbol, a najważniejsze jest łączące was uczucie. Powinieneś kupić taki, na jaki możesz sobie pozwolić. W krajach anglosaskich przyjmuje się, że wartość pierścionka zaręczynowego powinna być równowartością 1-2 pensji mężczyzny. Nie musisz trzymać się tej zasady, jednak pamiętaj, że twoja ukochana najpewniej wie, ile zarabiasz. Jeśli podarujesz jej pierścionek, którego kupno jest poniżej twoich możliwości, może poczuć się niedoceniona.

2. Wybierz kamień w pierścionku
To on przykuwa wzrok i stanowi sporą część ceny pierścionka. Najczęściej wybieranym kamieniem w pierścionkach zaręczynowych pozostaje diament jako, że jest najtwardszy, a poza tym – przepięknie lśniący. Nie wszystkie panie jednak marzą o diamentach – dużą sławą cieszą się kolorowe kamienie, jak szafiry czy rubiny. Kamień w pierścionku to sprawa indywidualna – musisz dowiedzieć się, z jakiego będzie zadowolona twoja ukochana. Jak to zrobić? Wybierzcie się na giełdę minerałów szlachetnych lub w inne miejsce, gdzie można podziwiać kamienie w „surowym” stanie. Istnieje szansa, że wtedy twoja dziewczyna wyrazi zdanie co do tego, który podoba się jej najbardziej.

3. Złoto – czy to konieczne?
 Jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić, wybierz złoty pierścionek zaręczynowy. Dobrym wyborem będzie również platyna. Nie polecamy kupna pierścionków srebrnych (nie tylko dlatego, że są sporo tańsze). Z czasem srebro pokrywa się ciemnym nalotem, który powstaje na nim wskutek kontaktu z siarkowodorem zawartym w powietrzu.

4. Kolor pierścionka
Złote pierścionki nie muszą występować w klasycznym kolorze. Możesz wybrać również białe lub różowe złoto. Ponownie, ten wybór musisz uzależnić od gustów swojej drugiej połowy. Najprościej będzie sprawdzić, jaka biżuteria dominuje w jej szkatułce.

5. Minimalizm czy ekstrawagancja?
Styl pierścionka powinien odzwierciedlać styl twojej przyszłej narzeczonej. Jeśli w ubiorze i biżuterii stawia na minimalizm i klasykę, postaw na pierścionek z niewielkim kamieniem, najlepiej w neutralnym kolorze. Jeśli twoja ukochana ubiera się nietypowo, taki też powinien być jej pierścionek zaręczynowy. Tu sprawdzą się kamienie o wymyślnych kształtach i kolorach, jak również grubsze, wysadzane kamieniami obrączki.

6. Poznaj rozmiar jej palca
Idziemy o zakład, że nie znasz rozmiaru palca swojej ukochanej. Nie martw się – to wiedza tajemna dla większości mężczyzn. Niestety, pierścionki nie występują w uniwersalnych rozmiarach, a ty musisz poznać obwód tego najważniejszego z palców – serdecznego.  Jak to zrobić?

Pierwsza, najprostsza metoda, to odrysowanie innego z jej pierścionków (o ile nosi go właśnie na palcu serdecznym), lub wybranie się z nim do jubilera, który określi precyzyjnie rozmiar. Jeśli twoja dziewczyna nie nosi pierścionków, będziesz musiał się bardziej wysilić. Możesz poprosić o pomoc jej przyjaciółkę (pod warunkiem, że dotrzyma tajemnicy), która pod pretekstem kupna pierścionka dla siebie, wybierze się z nią do jubilera i podczas przymiarek dyskretnie wypyta, jaki rozmiar nosi twoja ukochana.

Ostatni ze sposobów – dedykowany odważnym – to sprawdzenie rozmiaru palca kobiety podczas snu. Owiń jej palec dookoła i przetnij w miejscu styku nitki. Długość nitki pozwoli ci poznać przybliżoną długość okręgu, jaki będzie tworzyć obręcz pierścionka.

7. Zapoznaj się z warunkami kupna pierścionka
Czy w razie niedopasowania rozmiaru, sprzedawca umożliwia jego korektę? Ile lat gwarancji obejmuje pierścionek? Jakie są zasady zwrotu i reklamacji? Pierścionek zaręczynowy jest zwykle większym wydatkiem; zanim go kupisz, dokładnie poznaj warunki, jakie dyktuje sprzedawca.

8 Dobierz pudełeczko
Pierścionki zaręczynowe prawie zawsze sprzedawane są w zestawie z pudełeczkiem. Możesz jednak zdecydować się na zupełnie inne – dopasowane do zainteresowań ukochanej lub okoliczności, w których się oświadczasz.

9. Wybierz dyskretną formę dostawy
Na pewno chcesz, by planowane oświadczyny pozostały tajemnicą. Zamów pierścionek zaręczynowy kurierem do swojego miejsca pracy czy punktu odbioru gdzieś na mieście. Dostawa do domu, podczas, gdy może w nim przebywać twoja ukochana, nie jest najlepszym pomysłem.

Planowanie zaręczyn wiąże się ze stresem – zwłaszcza w kwestii tego, czy pierścionek zaręczynowy przypadnie ukochanej do gustu. Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą ci zaplanować idealne oświadczyny. A może masz inne, praktyczne sposoby na to, by kupić idealny pierścionek?