Data modyfikacji:

Jak dowiedzieć się, gdzie jest dziecko przez telefon?

Każdy rodzic może wyobrazić sobie uczucie w chwili, gdy jego dziecko nie odbiera telefonu i nie możemy się z nim skontaktować. Oczywiście taka sytuacja nie musi oznaczać niebezpieczeństwa, ponieważ dziecko może akurat mieć zajęcia w szkole lub bateria w jego telefonie mogła się wyczerpać. Jeśli nie zawsze możemy połączyć się z naszym dzieckiem, warto wykorzystać inny sposób na uzyskanie informacji o jego położeniu. Tym sposobem jest aplikacja Gdzie Jest Dziecko, która zyskała olbrzymią popularność wśród rodziców wychowujących małe dzieci. Program umożliwia stałe śledzenie telefonu, co pozwala nam w każdej chwili poznać lokalizację naszej pociechy.

Nowoczesny lokalizator telefonu, czyli technologia w walce o bezpieczeństwo dzieci

Duże ośrodki miejskie wprowadzają liczne rozwiązania, których zadaniem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa obywateli. Niestety podjęty wysiłek nie zawsze przynosi zadowalające efekty, czego dowodem może być np. miejski monitoring. Kamery często zostają zainstalowane w złym miejscu, a uzyskane nagranie niejednokrotnie ma zbyt niską ostrość, co obniża szansę na właściwe zidentyfikowanie potencjalnych przestępców.

Niemniej trzeba przyznać, że nowe technologie pozwalają nam lepiej zadbać o nasze dzieci. Niektórzy rodzice mieli zapewne styczność z tzw. elektroniczną nianią, czyli niewielkim urządzeniem, które monitoruje zachowanie naszego niemowlaka i informuje nas o jego przebudzeniu lub płaczu.

Starsze dzieci rozpoczynają edukację w przedszkolu lub szkole podstawowej, która może być oddalona od naszego miejsca zamieszkania. To oznacza, że nasze dziecko musi każdego dnia przebyć określoną drogę do szkoły, a następnie wrócić do domu. Jeśli obawiamy się o bezpieczeństwo dziecka, zamówienie usługi lokalizowania telefonu będzie doskonałym rozwiązaniem.

Gdzie Jest Dziecko — działanie, możliwości

System wykorzystywany w ramach aplikacji Gdzie Jest Dziecko został stworzony w taki sposób, aby rodzice mogli w każdej chwili otrzymać informację o lokalizacji telefonu dziecka. Namierzanie  telefonu odbywa się przez sieć GSM, co pozwala nam otrzymać precyzyjne informacje dotyczące lokalizacji naszego bliskiego. Sygnał generowany przez sieć GSM jest na tyle silny, że lokalizator telefonu powinien działać bez żadnych zakłóceń.

Do aplikacji Gdzie Jest Dziecko należy wprowadzić numer telefonu, który ma być lokalizowany. Na ten numer zostaje wysłana wiadomość informująca o działaniu programu. Jeśli nasze dziecko wyrazi zgodę przez wiadomość SMS zwrotną lub instalację aplikacji, programu automatycznie się uaktywni. Funkcja śledzenia telefonu będzie działać nieprzerwanie, co pozwoli nam na sprawdzenie lokalizacji dziecka w każdej chwili. Sprawdzenia możemy dokonać na trzy sposoby: za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji mobilnej albo wiadomości SMS.
Co w sytuacji, gdy telefon dziecka się wyłączy lub utraci zasięg? Wówczas program będzie kontynuował wysyłanie sygnału, a my otrzymamy informację bezpośrednio po odzyskaniu zasięgu lub włączeniu telefonu.

Jeśli zdecydujemy się na zamówienie obszerniejszego pakietu, namierzanie telefonu będzie się odbywać przez stworzenie tzw. stref. Każda strefa będzie oznaczać wybrane miejsce, które jest często odwiedzane przez nasze dziecko. Takim obszarem jest szkoła, klub sportowy, mieszkania krewnych oraz wiele innych miejsc. Ustawienie stref znacznie usprawni funkcjonowanie aplikacji, ponieważ otrzymamy informację bezpośrednio w chwili, gdy dziecko znajdzie się na wyznaczonym obszarze. Jeśli znamy rozkład zajęć dziecka, możemy bezproblemowo nadzorować jego lokalizację.

Współpraca programu z operatorami sieci komórkowych

Stworzenie kompleksowego systemu umożliwiającego namierzanie telefonów to niezwykle trudne zadanie. Opisywana aplikacja stała się pierwszym krokiem do podjęcia działań, których rezultatem miało być zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz ich rodzicom. Nieocenionym wsparciem było nawiązanie współpracy z operatorami sieci komórkowych, co pozwoliło wznieść usługę śledzenia telefonów na zupełnie nowy poziom. Oczywiście szczegółowy zakres usługi jest ustalany indywidualnie u każdego operatora, choć ogólne założenia pozostały niezmienne.

Samo namierzanie telefonu okazało się na tyle trafnym pomysłem, że niektórzy operatorzy postanowili pójść o krok dalej i rozszerzyć zakres świadczonej usługi. Dużą popularnością cieszy się pakiet Bezpieczna Rodzina, który pozwala objąć ochroną nie tylko nasze dzieci, lecz także innych członków rodziny. To pozwala nam szybko sprawdzić, gdzie są dzieci, partner lub inne osoby objęte działaniem programu. Bezpieczna Rodzina to nie tylko śledzenie telefonu, ponieważ niezwykle ważną funkcją systemu jest tzw. sygnał SOS. Jeśli nasz bliski będzie potrzebował natychmiastowej pomocy, może wysłać wspomniany sygnał SOS, który błyskawicznie trafi do pozostałych członków rodziny. To pozwoli nam szybko zareagować i zapewnić pomoc.

Lokalizator telefonu okazał się tak dużym sukcesem, że wykorzystany w nim schemat zastosowano także w innych sytuacjach. Wspomniany system został przystosowany do monitorowania domu oraz samochodu. Zamawiając pełen pakiet usług, zyskamy nie tylko informację o tym, gdzie są dzieci, lecz także pewność, że nasz dom oraz samochód jest pod nadzorem.

Okazja czyni złodzieja, czyli fałszywe strony internetowe oferujące usługę śledzenia telefonów

Naszym naturalnym odruchem jest chęć zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, partnerowi i pozostałym członkom rodziny. Niestety potrzeba ta stanowi jedynie okazję dla wielu nieuczciwych ludzi. W internecie możemy natknąć się na setki stron, które oferują namierzenie telefonu, a jedynym warunkiem jest wysłanie SMS-a na podany numer. Jeśli zdecydujemy się na wysłanie wiadomości, nie uruchomimy namierzania telefonu, lecz aktywujemy tzw. usługę SMS premium. Będziemy otrzymywać częste wiadomości, a każda będzie powodować utratę części pieniędzy z naszego konta telefonicznego. Oczywiście możemy wyłączyć niechcianą usługę, ale taka operacja jest zazwyczaj dodatkowo płatna. Złą informacją jest także to, że fałszywych serwisów jest coraz więcej, a więc możemy łatwo natrafić na podejrzaną stronę internetową.
Jak nie dać się oszukać? Musimy pamiętać o tym, aby nigdy nie wysyłać wiadomości SMS pod nieznany numer. Każda strona internetowa obsługująca fałszywy lokalizator telefonu powinna zawierać informację o tym, że wysłanie SMS-a wiąże się z uaktywnieniem usługi premium. Wspomniana informacja najczęściej znajduje się na samym dole strony. Warto więc zachować daleko idącą ostrożność i korzystać jedynie ze sprawdzonych serwisów operatorów.


Nie miniemy się z prawdą, twierdząc, że opisywana aplikacja jest zdecydowanie najlepszym sposobem na praktyczne zastosowanie kontroli rodzicielskiej. Namierzanie telefonu nie będzie odczuwalne dla dziecka, a nam pozwoli zyskać pewność, że nasza pociecha jest bezpieczna. Jak już wspomnieliśmy, każdy operator może mieć inne ustawienia aplikacji, dlatego warto zadzwonić na infolinię, na której otrzymamy szczegółowe informacje dotyczące jej funkcjonowania.

Podobne artykuły

xiaomi mi band 7 czy xiaomi mi band 6

Xiaomi Mi Band 7 czy Xiaomi Mi Band 6. Którą opaskę wybrać?

2022-08-11
Xiaomi od kilku lat skutecznie podbija rynek smartwatchy i smartbandów. Produkty firmy cieszą się sporym powodzeniem wśród konsumentów, przede wszystkim ze względu na przystępna cenę. Przez długi czas modele Xiaomi były najtańszymi markowymi opaskami na rynku, co przekonało do nich wielu klientów marzących o tego typu gadżecie. Sprawdźmy zatem, czy warto wybrać Xiaomi Mi Band 7, czy Xiaomi Mi Band 6. Oba urządzenia są najświeższymi smartbandami producenta na rynku, ale czy różnice między nimi są na tyle duże, by warto było zainwestować w nowszy model?
jak zgrać zdjęcia z telefonu na pendrive

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na pendrive?

2022-08-10
Fani cyfrowej fotografii wiedzą dobrze, że trudno opanować się przed uwiecznieniem na kilkudziesięciu ujęć tego samego obiektu, pozostawiając wybór najlepszego z nich „na później”. Biblioteka zdjęć w telefonie, z którą nie sposób się rozstać, rośnie więc każdego dnia jak na drożdżach. Czasami zachodzi więc potrzeba przerzucenia archiwum na innych nośnik pamięci lub przeniesienie ich na komputera. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest więc teoretycznie poręczny pendrive. W artykule radzimy, jak zgrać zdjęcia z telefonu na pendrive?
jaka aplikacja do smartwatch

Jaką aplikację na smartwatch warto zainstalować?

2022-08-07
Nowy zegarek z systemem Android Wear daje dostęp do tysięcy aplikacji, znajdujących się w sklepie Google. Spośród nich nie jest łatwo wybrać, te które są najlepsze, dlatego ułatwimy wam to zadanie. W naszym zestawieniu przedstawiamy najlepsze i najbardziej użyteczne aplikacje na smartwatcha.
fitbit versa 4

Wszystko, co wiemy przed premierą smartwatcha Fitbit Versa 4 

2022-08-06
W sieci pojawia się coraz więcej doniesień o możliwej premierze Fitbit Versa 4. Zmiany mają obejmować system operacyjny, a także wygląd. Wszystkie najnowsze doniesienia na temat tego modelu znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź, czy warto czekać na Fitbit Versa 4!