Data publikacji:

Jak zorganizować Sylwestra w domu?

Ostatnia noc w roku zbliża się wielkimi krokami. Jeśli tym razem ciężar organizacji imprezy sylwestrowej spadł na twoje barki, przekonaj się, jak przygotować przyjęcie idealne. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych szczegółach, aby zabawa była szampańska, a wspomnienia z Sylwestra w domu były niezapomniane.

Impreza sylwestrowa – wybierz motyw przewodni

Impreza w stylu gwiazd Hollywood, a może szaleństwo w hippisowskim wydaniu? Niezależnie od tego, na jaki motyw przewodni dla imprezy sylwestrowej się zdecydujesz, musisz wiedzieć, że to sporo ci ułatwi. Pomysły na przebrania, dekoracje sylwestrowe czy zabawy – wszystkie te trudne decyzje, przed którymi staje gospodarz imprezy będzie znacznie łatwiej podjąć, jeśli masz wybrany motyw przewodni.

Impreza sylwestrowa w domu. Jak ułożyć stół?

Zanim zaczniesz nakrywać stół i serwować wszystkie te pyszne dania, jakie wraz z przyjaciółmi przygotowaliście, musisz podjąć jedną ważną decyzję. Czy twój stół na imprezę sylwestrową będzie zorganizowany w formie bufetu szwedzkiego czy po prostu nakryjesz w tradycyjny sposób? Pierwsze rozwiązanie zapewni wam więcej luzu. Szwedzki stół to bardziej niezobowiązująca forma, która sprzyja swobodniejszej zabawie i integracji gości. Bo jeśli zdecydujesz się na tradycyjną formę nakrycia stołu, może się okazać, że gdzieś popełniłeś błąd i np. osoby nieprzepadające za sobą siedzą w zbyt bliskim sąsiedztwie. Z kolei minusem szwedzkiego stołu jest to, że spożywanie posiłków może być utrudnione. Decyzja należy do ciebie.

Dekoracje sylwestrowe

Nawet, jeśli w aranżacji wnętrz jesteś zwolennikiem minimalizmu, musisz wiedzieć, że Sylwester rządzi się swoimi prawami. Co to znaczy? Cekiny, balony, konfetti, kolorowe girlandy, proporczyki itd. Dekoracje sylwestrowe będą świetnym uzupełnieniem twoich starań. Punktem obowiązkowym są balony wypełnione helem, układające się w liczbę 2019. Poza tym do kompletu dodaj jeszcze zwykłe balony, serpentyny i kolorowe girlandy. Przymocujesz je w pomieszczeniu np. przy ścianie, aby dodatkowo dekoracyjnie wydzielić strefę, w której będzie stał stół szwedzki.

Nie zapomnij też o dekoracji samego stołu. Niezależnie czy postawisz na obrus czy nie, świetnie sprawdzi się drobne konfetti, które rozsypiesz na blacie pomiędzy talerzami i półmiskami. Dzięki temu stół będzie się skrzył kolorowym blaskiem i świetnie prezentował. Do tego dodaj jeszcze kolorowe świece i girlandy światełek, które rozwiesisz np. pod sufitem. W połączeniu z girlandami proporczyków dadzą znakomity efekt.

Jaka muzyka podczas Sylwestra w dom?

Znasz to? Impreza trwa w najlepsze, a grupa największych miłośników muzyki tłoczy się przy odtwarzaczu, przeglądając kolejne pliki z muzyką. Efekt? Nie dość, że grono tancerzy na twojej imprezie sylwestrowej jest ograniczone, to jeszcze kilku dj-ów serwuje muzyczny przegląd bez większego ładu i składu. Dlatego aby uniknąć takiej sytuacji przygotuj playlistę. Najłatwiej jest zdać się na gotowe zestawienia, jakie znajdziesz w muzycznych aplikacjach. To dobry patent na to, aby wydarzenie toczyło się równym rytmem.

Jeśli głośniki w twoim laptopie nie dają rady - zainwestuj w przenośny sprzęt. Nikt nie będzie narzekał na "kaszlące" dźwięki.

Jakie buty na Sylwestra w domu?

To problem, który pojawia się na większości imprez – czy goście powinni zdejmować buty? Czy gospodarz powinien ich do tego namawiać? Zasady savoir vivre mówią jasno – dobry gospodarz nie powinien sugerować swoim gościom takiego rozwiązania. Tyle teorii, ale jak wiemy, z praktyką bywa różnie. Przede wszystkim musisz podjąć decyzję – czy zasady higieny oraz ewentualna kondycja podłogi są dla ciebie istotną kwestią? Czy może chcesz przede wszystkim, aby goście świetnie czuli się w twoich progach. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, poinformuj o tym wszystkich zaproszonych. Reguły muszą być jasne dla wszystkich, co pozwoli uniknąć krępującej sytuacji.

Impreza sylwestrowa – domowa fotobudka

Sylwester to jedno z większych wydarzeń w roku, więc stylizacje wybrane na taką imprezę z pewnością wymagają uwiecznienia. Świetnym patentem będzie zatem wykonanie domowej fotobudki. Jak to zrobić? To bardzo proste – przede wszystkim zadbaj o odpowiednie tło. Może to być np. kurtyna wykonana z błyszczących wstążek, ściana, do której przytwierdzisz balony wypełnione helem układające się w liczbę 2019 czy wreszcie materiał zawieszony przy ścianie. A jeśli masz w swoim domu ścianę pomalowaną farbą tablicową, to właśnie ona może być idealnym miejscem na sylwestrową sesję zdjęciową. Dzięki temu ty i twoi goście będziecie mogli wykonać sobie serię pamiątkowych fotografii. Jednorodne tło na wszystkich zdjęciach doda całej sesji spójnego charakteru.

Jeśli postawisz się na takie rozwiązanie, dobrym dodatkiem będą imprezowe akcesoria. Wąsy, usta i okulary na patyczkach na pewno wprawią wszystkich imprezowiczów w jeszcze lepsza atmosferę. Inny ciekawy dodatek to ramka do zdjęć. Do tego dodaj jeszcze zimne ognie – będą wyglądać fantastycznie na zdjęciach.

Sylwester w domu - nie zapomnij uprzedzić sąsiadów!

Co prawda impreza sylwestrowa to wyjątkowe wydarzenie i mało kto mógłby mieć pretensje o głośne zachowanie tej nocy, ale aby utrzymać dobre relacje z sąsiadami, warto ich uprzedzić, że w twoim domu tej nocy bawić się będzie większe grono osób.

Autorka: Kamila Zalińska-Woźny