Data publikacji:

Jak zorganizować idealny wieczór panieński?

Wieczór panieński to wyjątkowy dzień dla każdej przyszłej panny młodej i stres dla świadkowej, której zadaniem jest jego organizacja. O czym pamiętać podczas planowania tego wydarzenia? Przed wami kilka praktycznych rad!

Wieczór panieński nie musi odbywać się wieczorem

Chociaż klasyczna impreza tego typu odbywa się wieczorem, to coraz więcej dziewczyn odchodzi od tej praktyki i decyduje się na miłe spotkanie z przyjaciółkami w ciągu dnia lub na kilkudniowy wyjazd. Zadaniem świadkowej lub osoby, która podejmuje się organizacji wieczoru panieńskiego jest znalezienie rozwiązania, trafiającego w gust przyszłej panny młodej. Zamiast zgadywać, lepiej zapytać – szczególnie jeśli w grę wchodzi wyjazd, rezerwacja atrakcji, noclegów lub zakup biletów. Przed rozmową z przyszłą panną młodą, świadkowa powinna mieć w zanadrzu kilka propozycji. Piknik, impreza w klubie, spokojny wieczór w domu, wycieczka za miasto? – to tylko niektóre z możliwości.

Jak uatrakcyjnić wieczór panieński?

Po ustaleniu charakteru wydarzenia, warto zastanowić się nad atrakcjami, które mogą urozmaicić tę imprezę np. tematycznymi gadżetami, kartami do gry, przebraniami. Jeśli przyszła panna młoda ma jakieś charakterystyczne hobby, można wykorzystać je jako motyw przewodni. Aby gwiazda wieczoru czuła się wyróżniona, dobrze przygotować dla niej jakiś miły dodatek, który będzie wyróżniał ją spośród innych dziewczyn np. szarfę, przypinkę, welon lub inne oryginalne nakrycie głowy. Fajną atrakcją, stanowiąca ciekawy pretekst do rozmów są karty do gry z różnymi wyzwaniami lub wróżbami dla panny młodej.

Jak zorganizować wieczór panieński w domu?

Jeśli przyszła panna młoda od szaleństwa w klubie, woli kameralny wieczór w domu, to wcale nie oznacza, że musi być nudno. Alternatywą dla przebieranek i gier może być relaks przy fajnym „babskim” filmie lub stworzenie domowego SPA. Wybierają domowe zacisze, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu wnętrza. Wyjątkowy dzień wymaga wyjątkowej oprawy, dlatego nie zapomnij o balonach, girlandach, kolorowych kubeczkach i serwetkach, które będą miłym akcentem i z pewnością sprawią przyszłej pannie młodej wiele radości.

Filmowy wieczór panieński

Decydując się na tę opcję, warto wybrać typowo kobiece filmy. Najlepiej w tej roli sprawdzą się komedie romantyczne. Przed spotkaniem, przygotuj 4 tytuły, wśród których znajdzie się coś wzruszającego, coś zabawnego, coś starego i coś nowego. Przed seansem możecie zrobić głosowanie dotyczące kolejności ich oglądania. Panna młoda powinna mieć  decydujący głos. Ciekawą formą urozmaicenia filmowego wieczoru panieńskiego, jest przebranie się za ulubione postaci z filmów.

Domowe SPA

Stworzenie własnego SPA do doskonały sposób na spędzenie wieczoru panieńskiego w domu. Imprezę w tym stylu możecie zacząć od peelingu i nałożenia sobie maseczek na twarz. Kolejną atrakcją może być wzajemne robienie sobie manicure’u. Do stworzenia odpowiedniej, relaksacyjnej atmosfery warto posłużyć się zapachowymi świecami i nastrojową muzyką.

Kolorowe drinki

Jedną z atrakcji wieczoru panieńskiego w domu, może być także wspólne przyrządzanie kolorowych drinków. Przed imprezą, wyposaż się w potrzebne gadżety takie jak profesjonalny shaker i kieliszki. Inspiracji do stworzenia pysznych koktajli, warto poszukać w profesjonalnych poradnikach dla barmanów.

Autor: Oliwia Stradowska