Data modyfikacji:

Jaka huśtawka do domu?

A gdyby tak kawałek placu zabaw przenieść do domu? Huśtawka w domu to bardzo realny pomysł, a fanów tego trendu znajdziemy na całym świecie. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu.

Huśtawka w domu to świetny pomysł!

Zjeżdżalnia, czy piaskownica, to nie jest coś, czego by się oczekiwało w domu, jednak huśtawka domowa, to już coś, co może świetnie służyć mieszkańcom domostwa. Już od wielu lat, produkuje się modele, które mają służyć i maluchom i młodzieży i rodzicom, więc czemu by nie przejrzeć oferty, z którą można się spotkać, w wielu sklepach.

Może właśnie gdzieś między regałami w sklepie znajdzie się model, który będzie tym wymarzonym i będzie idealnie komponował się w wystroju mieszkania. Jednak wybierając huśtawkę, należy pamiętać, o kilku ważnych kwestiach, czyli między innymi o wymaganiach, jakie trzeba spełnić, jeśli chodzi o miejsce mocowania huśtawki, a także jej bezpieczeństwo.

Huśtawka do domu powinna być pewnym zakupem

Jeszcze zanim ktoś zacznie rozglądać się za wymarzonym modelem na rynku, powinien zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Między innymi nad tym, gdzie ta huśtawka będzie umieszczona i czy będzie gdzieś przenoszona, czy na stałe zagości w jednym miejscu. Jest to ważne, ponieważ przy wyborze huśtawki, można zdecydować się na model, który może zarówno dobrze służyć w domu, jak i w ogródku.

Przy wyborze miejsca, trzeba zwrócić uwagę na budowę sufitu. Bardzo dobrą sytuacją jest posiadanie pod sufitem belek, do których wystarczy dokupić wkręty-haki, które następnie wkręci się w belkę i na końcu pozostanie tylko zamontować na nich huśtawkę. Prosta sprawa, prawda?

Nieco trudniej będzie, gdy mamy do czynienia ze zwykłym sufitem. W takiej sytuacji najlepiej będzie, jeśli skontaktujemy się ze specjalistą, budowlańcem, który oceni czy aby nasz sufit na pewno jest tak wytrzymały, jak będziemy tego potrzebowali. Jeśli ocena wypadnie pozytywna, to należy zakupić kilka dodatkowych elementów, czyli przykładowo haki sufitowe, karabińczyki, kotwy i tak dalej. Nie można na tym oszczędzać, ponieważ właśnie od tego zależy bezpieczeństwo osób, które będą się na huśtawce bujały.

Uważaj na meble i ściany!

Ktoś, komu pomysł zakupu huśtawki mocno wbił się do głowy, może nie zwrócić uwagi na to, że po prostu niestety nie ma na nią miejsca. Jeśli ktoś jest pomysłowy, to zajmie się tym, aby takowe się znalazło, jednak wiadomo, że każdy ma ograniczone możliwości i nie znajdzie nagle dużo wolnej przestrzeni, jednak w takim wypadku można zdecydować się, chociażby na małą huśtawkę.

Trzeba dokładni sprawdzić, czy huśtawka nie będzie obijała ściany, a także mebli. Może to zarówno narazić na koszty, jak i będzie po prostu nieprzyjemne. Kto by przecież chciał, czuć co chwilę uderzenie w coś na drodze huśtawki?

Wybierz model dla siebie

Na rynku istnieje wiele ciekawych ofert, które można dopasować indywidualnie pod praktycznie każdą osobę. Można zdecydować się na produkt firmowy lub skorzystać z usług kogoś, kto prywatnie we własnym garażu wykonuje huśtawki. Jednak należy pamiętać, o obowiązku spełniania norm bezpieczeństwa!

Huśtawki mogą być wykonane z mocnych tworzyw sztucznych, a także z materiałów naturalnych, które są bardzo elastyczne i wytrzymują nawet spore ciężary. W tej kwestii można by wyróżniać naprawdę dużą ilość możliwych sposobów wykonania. Każdy jednak wybierze taki materiał, na jaki będzie mógł sobie pozwolić i jaki będzie mu się podobał.

Bardziej można skupić się na wyborze stylu i motywu huśtawki, która może wystąpić w naprawdę wielu odsłonach. Głównie dzielimy je na między innymi:

• Huśtawki drewniane,
• Zamykane, kubełkowe,
• Bocianie gniazdo,
• Huśtawka deska.

Wyżej wymienione są najpopularniejsze i najczęściej spotykane typy, które mogą występować w naprawdę wielu odsłonach.

Przykładowo nazwane tam bocianie gniazdo, to po prostu między innymi znana wielu już dorosłym dzieciakom opona od traktora lub ciężarówki, która jest zawieszona na dwóch linach. W dzisiejszych czasach jednak w sklepach można zakupić dobrze wykonane imitacje takich opon, które jednak i tak pozwalają powrócić pamięcią, do starych dobrych czasów, gdy bawiło się na takiej huśtawce i wykonywało różne, najdziwniejsze akrobacje.

Huśtawka deska to najprostsza opcja, która może być wykorzystana przez dorosłych, a także nieco starsze dzieci, które już potrafią samodzielnie utrzymać równowagę i nauczyły się bujać.

Modele kubełkowe i wszystkie podobne, to świetny wybór, dla którzy ludzi bardzo lubią odpoczynek w bardzo wygodnym miejscu, bujać w obłokach i myśleć, jednocześnie będąc bujanym na wspaniałej huśtawce.

Gdzie można zamontować taką huśtawkę?

Praktycznie w każdy miejscu, które będzie spełniało normy bezpieczeństwa ku temu i będzie odpowiednie duże. Huśtawka w pokoju dziennym lub w sypialni to dobry sposób na codzienny relaks. Umożliwia ona obserwację świata za oknem, przeniesienie się do innego świata, podczas czytania książki lub oglądania filmu, czy po prostu zwykły i spokojny sen.

Niektóre huśtawki, na przykład właśnie deski, mogą być takim dodatkowym „krzesłem”, dla gości, którzy prócz siedzenia, chcieliby się trochę pobujać. Wygląda to w mieszkaniu bardzo dobrze i jest fajnym urozmaiceniem, które na pewno będzie budziło wrażenie u znajomych.

Nie ma ograniczeń co do miejsc, są wyłącznie ograniczenia możliwościach technicznych mieszkania, na które oczywiście w łatwy sposób da się wpłynąć. Oczywiście należy pamiętać, aby nie lekceważyć bezpieczeństwa. Mimo że ktoś może bujać się słabo, to można sobie wyrządzić naprawdę wielką krzywdę i trzeba bardzo uważać, szczególnie że huśtawka jest w mieszkaniu, a nie na wolnej przestrzeni. Należy także zawsze dbać o dobry stan umocowania i samej huśtawki.

Jeśli ktoś posiada odpowiednie mieszkanie, to nie powinien zbyt długo się zastanawiać, tylko przystąpić do działania i już zacząć szukać huśtawki, która będzie jak z bajki i będzie świetnie służyła wspaniałemu i długiemu relaksowi po pracy i szkole.

Przeczytaj również:

kobieta w ogrodzie

Sierpień w ogrodzie - kalendarz ogrodnika

2022-04-30
Sierpień to miesiąc, w którym jest czas na sadzenie, rozmnażanie roślin, a także obfite zbiory zarówno owoców, jak i warzyw. Ponadto szczególną troską trzeba otoczyć rabaty i klomby. Niezbędne będzie podlewanie w okresie suszy, a także zrównoważone koszenie. Warto poznać wszystkie typowo letnie prace i to, jak powinien wyglądać sierpień w ogrodzie. Oto kilka wskazówek, które pomogą utrzymać piękną zieleń i bujnie kwitnące kwiaty.
najlepsza kosiarka do ogrodu

Jaką kosiarkę kupić? Wybieramy najlepszą kosiarkę do ogrodu

2021-04-07
Każdy właściciel ogrodu wie, jak ważna jest dobra kosiarka. Bez niej trudno o zadbany trawnik. Jaka kosiarka będzie najlepsza? Jaki rodzaj kosiarki kupić? Sprawdź, czym kierować się przy wyborze kosiarki.
Na rynku dostępnych jest wiele typów materacy.

Jaki materac wybrać do łóżka?

2020-09-20
Wybór odpowiedniego materaca do łóżka to jedna z najważniejszych rzeczy wpływających na jakość naszego snu. W niniejszym poradniku przedstawiamy zalety i wady poszczególnych typów materaców.
mężczyzna

Narzędzia do obróbki drewna. Co się przyda w domowym warsztacie do majsterkowania w drewnie?

2020-05-05
Jakie narzędzia do obróbki drewna warto kupić na początek? Podpowiadamy, jak rozsądnie rozbudować swój domowy arsenał do majsterkowania.
skalniak

Jakie rośliny na skalniak? Popularne rośliny skalne

2020-03-03
Projektując skalniak, należy pomyśleć o doborze pięknych kwiatów, które będą jego prawdziwą ozdobą. Podpowiadamy, jakie rośliny są najpopularniejsze w tego typu ogrodach.
Jak pić whisky i w czym?

Jak pić whisky i w czym? Szklanki i gadżety

2019-10-09
Whisky nie jest najpopularniejszym napojem alkoholowym w Polsce. Przez wielu spożywanie tego trunku uważane jest za dużo bardziej prestiżowe niż np. picie piwa. W niniejszym poradniku przedstawiamy informacje odnoszące się bezpośrednio do whisky oraz do gadżetów z nią związanych.