Data modyfikacji:

Kabina prysznicowa walk in do 1000 zł – którą wybrać?

Prysznic bez brodzika jest ostatnio modnym rozwiązaniem i staje się coraz bardziej popularny. Jest to spowodowane tym, że daje większe możliwości aranżacyjne. Można z jego pomocą stworzyć nowoczesne wnętrze, bez straty na przestronności pomieszczenia, tak jak ma to miejsce w przypadku prysznica z brodzikiem. Jest to możliwe dzięki szklanym ściankom, których można zainstalować jedną lub dwie, i stworzyć jedno lub dwa wejścia pod prysznic. Kabina walk in jest również bardziej ustawna, można ją zainstalować w miejscach, gdzie są wnęki. Można stworzyć wejście z jednej lub dwóch stron, jest to idealne rozwiązanie dla osób starszych lub niepełnosprawnych, które dzięki temu mają łatwy dostęp do prysznica, bez bariery w postaci brodzika. Kiedy już zdecydujemy się na kabinę walk in, pozostaje nam wybór jej rodzaju, spójrzmy jakie mamy możliwości.

Kabiny walk in – rodzaje

Na rynku są dostępne różne rodzaje kabin bez brodzika, które umożliwiają różne aranżacje. Szkło ścianek różni się między sobą wytrzymałością i funkcjonalnością, a to decyduje również o jego cenie. Kabina walk in umożliwia nam stworzenie ponad gabarytowej przestrzeni do kąpieli. Jeśli mamy dużą łazienkę, możemy zbudować strefę kąpielową nie tylko dla jednej osoby, ale nawet dla dwóch osób. W związku, z tym rozróżniamy różne rozmiary, pojedynczy prysznic sprawdzi się w sytuacji, gdy mamy małą przestrzeń w łazience do zagospodarowania, ale i tutaj mamy pewną dowolność i możemy wybierać między większym lub mniejszym rozwiązaniem.

Prysznic podwójny jest zaprojektowany tak, aby swobodnie mieściły się pod nim dwie osoby, idealny pomysł dla pary lub w przypadku, gdy z prysznica korzysta osoba wymagająca potrzeby drugiej osoby. Duże prysznice sprawdzają się dużych przestrzeniach, można zainstalować w nich więcej niż jedną głowicę prysznicową. Są więc przeznaczone dla tych, którzy chcą mieć wybór i oczywiście ich pomieszczenie im to umożliwia.
Możemy wybierać spośród różnych projektów pryszniców. Narożny prysznic jest to klasyczne rozwiązanie, które umożliwia wykorzystanie kątów w łazience, do zastosowania w małej przestrzeni. Prysznic może być ogrodzony dwoma szklanymi ściankami, tworzy wtedy coś w rodzaju osobnego pokoju do kąpieli, jest to bardzo atrakcyjne i luksusowe rozwiązanie. 

Najnowocześniejszym trendem są okrągłe ścianki, do umieszczenia na środku pomieszczenia. Prysznic jest wtedy centralnym, najważniejszym punktem łazienki. Piękny sposób na aranżację dużej łazienki.

Kabiny prysznicowe są dostępne w w szerokiej gamie materiałów, które różną się między sobą jakością, ogólnym estetycznym wyglądem i ceną. Standardowo mamy do wyboru szkło hartowane i polistyren, czyli sztuczne tworzywo. Polistyren to materiał mniej trwały. Łatwiej go uszkodzić, pojawiają się na jego powierzchni przebarwienia, rysy i pęknięcia. Jest to również tańszy materiał. Do wyboru mamy kabiny gładkie i matowe, wytłaczane lub przezroczyste, bezbarwne i kolorowe.

Szkło hartowane jest droższe i o wiele bardziej wytrzymałe. Jeśli szkło uległo by pęknięciu, rozpadnie się na małe elementy o nieostrych brzegach. Jest to bezpieczne rozwiązanie, gdyż unikamy skaleczeń. Szkło również może być bezbarwne lub kolorowe, gładkie lub wytłoczeniami. Dodatkowo może być pokryte specjalną powłoką, która ułatwia czyszczenie, a krople wody nie tworzą na niej nieestetycznych zacieków. Ścianki są połączone profilami, które najczęściej są wykonane z aluminium o wykończeniu chromowanym, lakierowanym lub anodowym. Są dostępne w różnych kolorach, co daje możliwość dopasowania do naszej aranżacji.
Czy warto go wybrać? Z pewnością dla kogoś, kto np. wynajmuje dom i nie wie jak lokatorzy będą obchodzili się z blatem warto zainwestować w mocniejszy, np. ze stali nierdzewnej. Jeśli jednak ktoś obchodzi się z nim normalnie, czyli uważa na niego, wyciera po rozlaniu, to taki produkt będzie służył długo i będzie piękny. Jeśli w domu jest dużo dzieci, które często korzystają z blatu kuchennego, raczej trudno będzie wszystkich zdyscyplinować do dbania o niego. W takiej sytuacji również lepiej będzie zafundować sonie porządny trwały blat. Jeśli jednak dom jest zupełnie przeciętny i domownicy wiedzą jak używać tego przedmiotu zgodnie z przeznaczeniem, wówczas doskonale się on sprawdzi w każdym domu. 

Wybór należy do danej osoby czy domowników, pod warunkiem oczywiście, że będą znali wszystkie za i przeciw, żeby wiedzieć, na co się decydują. Blat z drewna jest również stosunkowo tani, więc po dłuższym czasie, gdy mimo dobrego użytkowania, robi się nieładny, zawsze można zamówić nowy. Czy zatem warto go kupić? Tak. W zdecydowanej większości warto się na niego zdecydować, ponieważ ma o wiele więcej zalet a wady nie są takie trudne do wyeliminowania ich. Tak naprawdę jest bardzo łatwy w użytkowaniu, zaś od lat wiadomo, jak się nim opiekować, żeby był piękny i trwały.

Prysznic bez brodzika - plusy i minusy >>>