Data publikacji:

Najlepszy komputer do GTA 6 - wymagania sprzętowe

Choć jeszcze nie została wprowadzona na rynek, a data jej premiery wciąż nie jest znana, to już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. Oczekują na nią tysiące graczy oraz wierni fani, którzy nie mogą wręcz doczekać się na pierwszą rozgrywkę. O czym mowa? Oczywiście o grze GTA 6. Szósta część Grand Theft Auto jest jedną z najbardziej wyczekiwanych odsłon jednej z najpopularniejszych na świecie serii gier.
Nic więc dziwnego, iż obecnie coraz większa liczba graczy poszukuje komputerów, które udźwigną wymagania sprzętowe GTA 6. Zatem jaki laptop do GTA 6 zakupić, aby cieszyć się bez końca ulubioną rozgrywką? Choć wciąż nie ma zbyt wielu informacji, to jednak wiadomo, że studio Rockstar Games pracuje nad kontynuacją słynnej rozrywki. Po ponad czterech latach od daty premiery Grand Theft Auto V ujawniono parę wiadomości, które są pewne. W tym wiadomo już jakie będą minimalne wymagania GTA 6...

GTA 6 na PC wymagania

Wiadomo już między innymi, jakie są minimalne wymagania dla gry GTA 6. Warto zatem, przed zakupem komputera, sprawdzić je, a następnie znaleźć laptopa o odpowiednich parametrach.

Minimalne wymagania Grand Theft Auto 6

System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
Procesor: Intel Core i5-4690 3.5 GHz lub AMD FX-8350
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 4 GB lub AMD Radeon R9 390
Pamięć RAM: 16 GB
Wolne miejsce: 55 GB

Nieco odmienne są też wymagania rekomendowane, jednak ich różnica jest niewielka i dopatrywać się jej można przede wszystkim w procesorach oraz karcie graficznej.

Rekomendowane wymagania GTA 6

System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
Procesor: Intel Core i7-4790 3.6 GHz lub AMD FX-8370
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 980 6GB lub AMD Radeon R9 Fury X 4 GB
Pamięć RAM: 16 GB
Wolne miejsce: 55 GB

Polecany komputer do GTA 6

W zależności od preferowanego sprzętu, laptopa, bądź komputera tradycyjnego, cena znacząco będzie się różnić. Warto więc na samym początku zastanowić się nad wyborem typu komputera, a następnie - przedziałem cenowym, który ma zostać przeznaczony właśnie na jego zakup.

Komputery tradycyjne

Wybierając zestaw komputerowy, tudzież - mówiąc inaczej - tradycyjne sprzęty komputerowe, warto zwrócić uwagę na kilka z nich, które perfekcyjnie nadadzą się do gry GTA 6 i jej wymagań sprzętowych.

ENDER G1630

Model ENDER G1630 posiada wręcz doskonałe możliwości, a co więcej - posiada kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1030 OC, dzięki której istnieje możliwość grania w najbardziej popularne na świecie gry typu multiplayer, a także inne, bardzo znane rozgrywki, w tym oczywiście w szóstą część Grand Theft Auto, kiedy nadejdzie dzień jej premiery. Komputer opiera się na najnowsze platformie Kaby Lake, która w połączeniu ze wspomnianą kartą graficzną generuje niesamowitą grafikę, pozwalając lepiej wcielić się w świat gry.

Choć obudowa komputera posiada niewielkie rozmiary, to jednak posiada liczne podzespoły. Konstrukcja z kolei gwarantuje niskie temperatury oraz cichą pracę, która w żaden sposób nie zaszkodzi w graniu. Co więcej - posiada dwa portu USB i czytnik kart pamięci SD i MicroSD.

ENDER BOOSTED G1951

Kolejnym, tradycyjnym komputerem jest model ENDER BOOSTED G1951. Zawiera on procesor Intel na platformie Kaby Lake, a także kartę graficzną GeForce GTX 1050 OC. Dzięki nim, GTA 6 będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Podobnie jak poprzedni model, tak i ten posiada obudowę o chłodzeniu oraz cichy tryb pracy.

Laptopy do GTA 6

Choć modeli laptopów, które spełniają wymagania sprzętowe szóstej odsłony najbardziej popularnej na świecie gry Grand Theft Auto nie ma wiele na rynku, to jednak istnieje możliwość zakupu komputera mocnego, a zarazem dostępnego w przystępnej cenie. Należy jednak pamiętać, aby przed finalnym wyborem sprawdzić dokładnie parametry, bowiem w trakcie próby zagrania po raz pierwszy w najnowszą część GTA może dojść do poważnego rozczarowania. W efekcie z kolei laptop nie udźwignie wymagań rozgrywki i nie "odpali" jej. 

Laptop Dell Inspiron 15 5567

Jednym z lepszych laptopów, które z całą pewnością spełnią wszystkie wymagania gry Grand Theft Auto 6 jest Dell Inspiron 15 5567, który posiada zarówno pamięć RAM o pojemnośći 16 GB, jak i odpowiedni procesor Intel® Core™ i7 7gen 7500U 2,7 - 3,5 GHz. Co więcej - o właściwą grafikę zadba karta AMD® Radeon R7 M445 + Intel HD Graphics 620. Komputer jest oparty o najnowszy system operacyjny Windows 10, a dodatkowo można go zakupić w kolorze niebieskim.

Laptop Lenovo Y50-70 i7-4710HQ

Laptop Lenovo Y50-70 i7-4710HQ posida procesor Intel Core i7-4710HQ, który doskonale współgra z grą GTA 6. Dodatkowo, został stworzony w technologii Hyper-Threading, dzięki czemu pozwala ona obsługę dwóch zadań jednocześnie i kilku aplikacji w tym samym czasie, a co za tym idzie - nie zacina się. Laptop doskonale nadaje się dla graczy i fanów nie tylko samego GTA, ale i innych rozgrywek posiadających nie lada niskie wymagania sprzętowe. Dodatkowo, model ten jest wyposażony w podświetlaną klawiaturę. W połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami, komputer daje niesamowite wrażenia w trakcie gry. 

Laptop MSI GE62VR

Laptop MSI GE62VR z kolei jest sprzętem najwyższej jakości i przeznaczony dla osób, które cenią sobie wysokiej klasy sprzęt.Posiada najnowszą kartę graficzną GeForce GTX1060 oraz procesor Intel Core i7. Co więcej - pozwala on doświadczyć ponadczasowych emocji podczas grania i jest znacząco bardziej efektywniejszy od większości modeli laptopów dla graczy dostępnych na rynku. Model został też dostosowany do technologii VR, dzięki czemu pozwala być bliżej najnowszej technologii od innych.

Przewidywana premiera gry GTA 6

Obecnie przewiduje się, że premiera GTA 6 będzie miała miejsce dopiero w 2020 roku. Początkowo jednak datowano ją na rok 2018, lecz za sprawą odejścia ze studia Rockstar Games Lesile Benziesa została ona opóźniona o dwa lata.

Przeczytaj również