Data modyfikacji:

Jaki router LTE wybrać? Ranking routerów LTE

Podpowiadamy, jak wybrać tani i dobry router LTE. Czym charakteryzuje się dobry router LTE? Jakie są najlepsze modele tego typu urządzeń? Odpowiedzi szukajcie w naszym rankingu

Dobry router LTE, czyli jaki?

Dobry router powinien przede wszystkim spełniać oczekiwania przyszłych użytkowników. Co więc to oznacza? Otóż, urządzenia LTE muszą z całą pewnością posiadać odpowiedni zasięg, tak aby nie znikał on w niedalekiej stosunkowo odległości.

Sprawdź także: Router wi-fi. Ranking polecanych modeli

Co więcej, router powinien gwarantować płynny przesył danych, co jest bardzo ważne w trakcie korzystania z sieci, oglądania filmów, bądź korzystania ze stron internetowych. Warto pamiętać także, aby urządzenie posiadało port USB, dzięki czemu nie będzie on ograniczał pracy jedynie w zakresie bezprzewodowym. 

Wśród najlepszych routerów LTE wymienia się między innymi:

  • TP-Link TL-MR6400;
  • TP-Link TL-WR841N;
  • Huawei E5573 LTE;
  • TP-Link Archer C2;
  • Asus RT-AC1200G.

Ranking routerów

Polecane routery to - poniekąd - gwarancja zakupu najlepszego modelu dostępnego w chwili obecnej na rynku. Warto więc kierować się nie tylko parametrami, ale również i opiniami osób mających już wcześniej okazję zapoznać się z nimi. Wśród polecanych modeli znaleźć można pięć najlepszych.

TP-Link TL-MR6400

TP-Link TL-MR6400 to model, który umożliwia bezkonfliktowe udostępnianie sieci 4G LTE dla wielu urządzeń w tym samym czasie. Router ten pozwala też szybko pobierać pliki, czatować za pomocą video konferencji, a także oglądać filmy bez zacinania. Model ten przesyła dane z prędkością nawet do 300 Mb/s. Dodatkowo, istnieje możliwość stosowania anten zewnętrznych, co sprawia, że połączenie będzie stabilne, a zasięg bezprzewodowy - stosunkowo duży. TP-Link TL-MR6400 jest wielofunkcyjny, a także posiada slot na kartę SIM. Dzięki temu, router po włożeniu karty automatycznie połączy się z siecią operatora i udostępni je sieci domowej. Model obsługuje również WPS.

TP-Link TL-WR841N

Model routera TP-Link TL-WR841N działa w zgodzie ze standardem N, dzięki czemu tworzy połączenia sieciowe zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Doskonale sprawdzi się w gospodarstwach domowych, w małych mieszkaniach, a także przedsiębiorstwach. Dodatkowo również, model ten jest zgodny ze standardem IEEE 802.11n, a równocześnie gwarantuje prędkość nawet aż do 300 metrów. Router wykorzystuje technologię 2*2 MIMO, a także dwie zewnętrzne anteny, które zapewniają znacznie większą wydajność transferu bezprzewodowego, szybkość przesyłu danych, stabilność połączenia oraz pokrycie sygnałem dany obszar.

TP-Link TL-WR841N tworzy w pełni bezpieczne połączenia sieciowe. Kontroluje on rozgłaszanie SSID, filtruje adresy MAC, szyfruje WEP, a także WPA/WPA2 oraz WPA-PSK/WPA2-PSK. Warto również wspomnieć, że model tenże pozwala współdzielić przez kilka stacji roboczych jedno łącze internetowe. Konfiguracja routera jest bardzo łatwa. Posiada on zaawansowane opcje bezpieczeństwa oraz przyjazny interfejs. 

Huawei E5573 LTE

Kolejnym modelem routerów wartym uwagi jest Huawei E5573 LTE. Jego obsługa jest niezwykle prosta, bowiem wystarczy jeden przycisk, aby odpowiednio połączyć się z Internetem. Warto wiedzieć także, że specjalna aplikacja Huawei Hi Link pozwala bez trudu - za sprawą smartfona, bądź też tableta - zarządzać routerem, a także sprawdzać między innymi aktualny stan baterii, siłę sygnału czy chociażby prędkość transmisji danych. 

Huawei E5573 LTE jest wyposażony w diody LED, które sygnalizują najważniejsze parametry połączenia oraz transmisji danych. Router można - co najważniejsze - bez trudu podłączyć do komputera przy użyciu zaledwie złącza USB. Dodatkowym jego atutem jest niewielka waga, która wynosi zaledwie 75 g.

TP-Link Archer C2

Jaki router do domu wybrać? Router TP-Link Archer C2 jest doskonałym modelem z przeznaczeniem dla sieci domowych. Obsługuje on połączenia bezprzewodowe o standardzie 802.11ac, a także posiada aż trzy razy większą prędkość w porównaniu z dostępnymi w standardzie 802.11n. Cechuje się on wysoką wydajnością, a także najwyższej klasy bezpieczeństwem. Dzięki niemu można utworzyć szybką oraz niezawodną sieć domową, która będzie obsługiwała nawet kilka urządzeń w tym samym czasie. 

Router TP-Link Archer C2 posiada dwie odłączalne anteny zewnętrzne wykonane z najwyższą precyzją, dzięki którym sieć bezprzewodowa rozgłaszana przez wspomniane urządzenie charakteryzuje się najwyższej jakości stabilnością oraz wysoką prędkością działania, która doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Router dodatkowo rozgłasza dwie oddzielne sieci bezprzewodowe w pasmach 2,4 oraz 5 GHz. Istnieje zatem możliwość korzystania z aplikacji, takich jak poczta elektroniczna czy chociażby wszelkiego rodzaju strony internetowe. Router bez trudu umożliwia granie w gry online oraz oglądanie filmów w jakości HD. Model ten jest wyposażony w wielofunkcyjny port USB, dzięki któremu można udostępnić drukarki, media oraz inne pliki. Do zalet należy funkcja kontroli rodzicielskiej, która pozwala ograniczyć dzieciom lub pracownikom dostęp do sieci.

Asus RT-AC1200G

Kolejny na liście jednych z lepszych routerów jest model Asus RT-AC1200. Posiada on cztery anteny o bardzo dużej mocy. Model został wykonany w zgodzie z najnowszą technologią, dzięki czemu gwarantuje bardzo duży zasięg. Urządzenie to stworzono w standardzie 802.11ac, w związku z czym idealnie nadaje się do tak zwanego przesyłania strumieniowego, a także multimediów w rozdzielczości 4K, gier najnowszej generacji, wideo Ultra HD, a nawet i wykonywania innych zadań, które wymagają nadzwyczaj dużej przepustowości. 

Asus RT-AC1200 posiada uniwersalny port USB 2.0, co sprawia, że można do niego podłączyć dysk twardy, modemy 3G/4G, bądź też i drukarki. Gwarantuje on płynny przepływ danych. Router ten perfekcyjnie nadaje się do domów o dużej powierzchni oraz biur ze względu na wzmocnioną siłę nadawanego sygnału. Funkcja AiRadar rozszerza łączność bezprzewodową za sprawą technologii kierunkowej oraz wysokiemu wzmocnieniu, a co za tym idzie - użytkownicy otrzymują znacznie większy zasięg, zwiększoną stabilność oraz zwiększoną prędkość przesyłu danych.
Autor: Redakcja Magazynu Ceneo

Przeczytaj również

tablet do rysowania jak działa

Tablet do rysowania – jak działa?

2022-05-17
Tablety graficzne są podstawowym narzędziem pracy osób pracujących z grafiką 2D i 3D, wielu projektantów przemysłowych i architektów, jak również fotografów. Na rynku znajdziemy bardzo bogaty wybór urządzeń tego typu, a także przeznaczonych dla nich akcesoriów. Wiele osób wybierających swój pierwszy model zadaje sobie pytanie, jak działa tablet do rysowania, a także jakie różnice występują pomiędzy sprzętem za kilkaset a kilka tysięcy złotych.
komputer za 8000

Komputer za 8000 złotych

2022-05-16
Jeżeli decydujemy się na zakup komputera za 8000 złotych, to znak, że oczekujemy od naszego sprzętu jak najwyższej jakości oraz wydajności. Budżetem takim dysponują najczęściej profesjonaliści, używający peceta do pracy, a także miłośnicy nowinek technologicznych. Największymi konsumentami sprzętu należącego do tej kategorii cenowej będą jednak gracze, którym zależy na zabawie w jak najwyższych detalach oraz rozdzielczości. Czy PC za 8000 złotych jest jednak obecnie w stanie sprostać tym wymaganiom? Poznaj odpowiedź na to pytanie.
słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem

Jakie słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem? Ranking słuchawek nausznych, dousznych i dokanałowych

2022-05-09
Producenci technologii użytkowej cały czas starają się jak najbardziej dopasować swoje urządzenia do potrzeb konsumentów. Nie chodzi wyłącznie o kwestie estetyczne czy parametry techniczne, ale także o funkcjonalność. Taką z pewnością mogą zagwarantować słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem, które całkowicie eliminują problem irytujących kabli.
drukarka do domu

Jaka drukarka do domu? Tanie domowe drukowanie

2022-05-09
Jaka drukarka do domu będzie najlepszym wyborem do taniego drukowania? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Zobacz kilka patentów na tanie drukowanie w domu.
jak dopasować części do komputera

Jak dopasować części do komputera?

2022-05-09
Osoby, które chcą wejść w posiadanie idealnie dopasowanego dla siebie komputera, często decydują się na samodzielne składanie takiego urządzenia. Takie rozwiązanie zapewnia doskonałą jakość sprzętu oraz podzespoły dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.
drukarka

Jak działa drukarka z dolewanym tuszem i jaką wybrać?

2022-05-08
W realiach pracy z domu drukarka staje się jednym z niezbędnych sprzętów, które używamy podczas wykonywania codziennych zawodowych obowiązków. Wybierając wymarzoną drukarkę, coraz częściej trafiamy na drukarki z dolewanym tuszem. Jaką drukarkę z dolewanym tuszem wybrać i jak wymienić tusz w tego typu drukarce? Sprawdźmy!