Data modyfikacji:

Jaki router LTE wybrać? Ranking routerów LTE

Podpowiadamy, jak wybrać tani i dobry router LTE. Czym charakteryzuje się dobry router LTE? Jakie są najlepsze modele tego typu urządzeń? Odpowiedzi szukajcie w naszym rankingu

Dobry router LTE, czyli jaki?

Dobry router powinien przede wszystkim spełniać oczekiwania przyszłych użytkowników. Co więc to oznacza? Otóż, urządzenia LTE muszą z całą pewnością posiadać odpowiedni zasięg, tak aby nie znikał on w niedalekiej stosunkowo odległości.

Sprawdź także: Router wi-fi. Ranking polecanych modeli

Co więcej, router powinien gwarantować płynny przesył danych, co jest bardzo ważne w trakcie korzystania z sieci, oglądania filmów, bądź korzystania ze stron internetowych. Warto pamiętać także, aby urządzenie posiadało port USB, dzięki czemu nie będzie on ograniczał pracy jedynie w zakresie bezprzewodowym. 

Wśród najlepszych routerów LTE wymienia się między innymi:

  • TP-Link TL-MR6400;
  • TP-Link TL-WR841N;
  • Huawei E5573 LTE;
  • TP-Link Archer C2;
  • Asus RT-AC1200G.

Ranking routerów

Polecane routery to - poniekąd - gwarancja zakupu najlepszego modelu dostępnego w chwili obecnej na rynku. Warto więc kierować się nie tylko parametrami, ale również i opiniami osób mających już wcześniej okazję zapoznać się z nimi. Wśród polecanych modeli znaleźć można pięć najlepszych.

TP-Link TL-MR6400

TP-Link TL-MR6400 to model, który umożliwia bezkonfliktowe udostępnianie sieci 4G LTE dla wielu urządzeń w tym samym czasie. Router ten pozwala też szybko pobierać pliki, czatować za pomocą video konferencji, a także oglądać filmy bez zacinania. Model ten przesyła dane z prędkością nawet do 300 Mb/s. Dodatkowo, istnieje możliwość stosowania anten zewnętrznych, co sprawia, że połączenie będzie stabilne, a zasięg bezprzewodowy - stosunkowo duży. TP-Link TL-MR6400 jest wielofunkcyjny, a także posiada slot na kartę SIM. Dzięki temu, router po włożeniu karty automatycznie połączy się z siecią operatora i udostępni je sieci domowej. Model obsługuje również WPS.

TP-Link TL-WR841N

Model routera TP-Link TL-WR841N działa w zgodzie ze standardem N, dzięki czemu tworzy połączenia sieciowe zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Doskonale sprawdzi się w gospodarstwach domowych, w małych mieszkaniach, a także przedsiębiorstwach. Dodatkowo również, model ten jest zgodny ze standardem IEEE 802.11n, a równocześnie gwarantuje prędkość nawet aż do 300 metrów. Router wykorzystuje technologię 2*2 MIMO, a także dwie zewnętrzne anteny, które zapewniają znacznie większą wydajność transferu bezprzewodowego, szybkość przesyłu danych, stabilność połączenia oraz pokrycie sygnałem dany obszar.

TP-Link TL-WR841N tworzy w pełni bezpieczne połączenia sieciowe. Kontroluje on rozgłaszanie SSID, filtruje adresy MAC, szyfruje WEP, a także WPA/WPA2 oraz WPA-PSK/WPA2-PSK. Warto również wspomnieć, że model tenże pozwala współdzielić przez kilka stacji roboczych jedno łącze internetowe. Konfiguracja routera jest bardzo łatwa. Posiada on zaawansowane opcje bezpieczeństwa oraz przyjazny interfejs. 

Huawei E5573 LTE

Kolejnym modelem routerów wartym uwagi jest Huawei E5573 LTE. Jego obsługa jest niezwykle prosta, bowiem wystarczy jeden przycisk, aby odpowiednio połączyć się z Internetem. Warto wiedzieć także, że specjalna aplikacja Huawei Hi Link pozwala bez trudu - za sprawą smartfona, bądź też tableta - zarządzać routerem, a także sprawdzać między innymi aktualny stan baterii, siłę sygnału czy chociażby prędkość transmisji danych. 

Huawei E5573 LTE jest wyposażony w diody LED, które sygnalizują najważniejsze parametry połączenia oraz transmisji danych. Router można - co najważniejsze - bez trudu podłączyć do komputera przy użyciu zaledwie złącza USB. Dodatkowym jego atutem jest niewielka waga, która wynosi zaledwie 75 g.

TP-Link Archer C2

Jaki router do domu wybrać? Router TP-Link Archer C2 jest doskonałym modelem z przeznaczeniem dla sieci domowych. Obsługuje on połączenia bezprzewodowe o standardzie 802.11ac, a także posiada aż trzy razy większą prędkość w porównaniu z dostępnymi w standardzie 802.11n. Cechuje się on wysoką wydajnością, a także najwyższej klasy bezpieczeństwem. Dzięki niemu można utworzyć szybką oraz niezawodną sieć domową, która będzie obsługiwała nawet kilka urządzeń w tym samym czasie. 

Router TP-Link Archer C2 posiada dwie odłączalne anteny zewnętrzne wykonane z najwyższą precyzją, dzięki którym sieć bezprzewodowa rozgłaszana przez wspomniane urządzenie charakteryzuje się najwyższej jakości stabilnością oraz wysoką prędkością działania, która doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Router dodatkowo rozgłasza dwie oddzielne sieci bezprzewodowe w pasmach 2,4 oraz 5 GHz. Istnieje zatem możliwość korzystania z aplikacji, takich jak poczta elektroniczna czy chociażby wszelkiego rodzaju strony internetowe. Router bez trudu umożliwia granie w gry online oraz oglądanie filmów w jakości HD. Model ten jest wyposażony w wielofunkcyjny port USB, dzięki któremu można udostępnić drukarki, media oraz inne pliki. Do zalet należy funkcja kontroli rodzicielskiej, która pozwala ograniczyć dzieciom lub pracownikom dostęp do sieci.

Asus RT-AC1200G

Kolejny na liście jednych z lepszych routerów jest model Asus RT-AC1200. Posiada on cztery anteny o bardzo dużej mocy. Model został wykonany w zgodzie z najnowszą technologią, dzięki czemu gwarantuje bardzo duży zasięg. Urządzenie to stworzono w standardzie 802.11ac, w związku z czym idealnie nadaje się do tak zwanego przesyłania strumieniowego, a także multimediów w rozdzielczości 4K, gier najnowszej generacji, wideo Ultra HD, a nawet i wykonywania innych zadań, które wymagają nadzwyczaj dużej przepustowości. 

Asus RT-AC1200 posiada uniwersalny port USB 2.0, co sprawia, że można do niego podłączyć dysk twardy, modemy 3G/4G, bądź też i drukarki. Gwarantuje on płynny przepływ danych. Router ten perfekcyjnie nadaje się do domów o dużej powierzchni oraz biur ze względu na wzmocnioną siłę nadawanego sygnału. Funkcja AiRadar rozszerza łączność bezprzewodową za sprawą technologii kierunkowej oraz wysokiemu wzmocnieniu, a co za tym idzie - użytkownicy otrzymują znacznie większy zasięg, zwiększoną stabilność oraz zwiększoną prędkość przesyłu danych.
Autor: Redakcja Magazynu Ceneo

Przeczytaj również

mężczyzna z laptopem

Jaki elegancki plecak na laptopa?

2020-09-28
Klasyczne torby na laptopa mają jedną główną wadę – są niewygodne. Alternatywą jest elegancki plecak na laptopa. Podpowiadamy, jak wybrać dobry i praktyczny model.
xbox series s vs pc

Xbox Series S vs komputer PC. Jaki jest podobny do nowego Xboxa?

2020-09-25
Rozwiązania, jakie proponuje Microsoft w związku z dziewiątą generacją konsol są niezwykle interesujące. Z jednej strony do sprzedaży trafi potężna konsola Xbox Series X, zdolna do wyświetlania obrazu w 8K, a z drugiej w tym samym czasie zadebiutuje słabsze urządzenie, które porzuci wysoką rozdzielczość na rzecz płynności obrazu w stu dwudziestu klatkach na sekundę. Jeśli mimo atrakcyjnej ceny nie jesteście nadal zainteresowani Xboksem Series S, to sprawdźcie, ile będzie kosztował komputer o podobnych parametrach technicznych.
ASUS ROG Zephyrus DUO 15

ASUS ROG Zephyrus DUO 15. Laptop do zadań specjalnych z dwoma ekranami

2020-09-22
Laptop ASUS ROG Zephyrus DUO 15 to najnowsza propozycja producenta skierowana do najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie zostało wyposażone w absolutnie najlepsze podzespoły, a także dodatki takie jak chociażby dodatkowy ekran. Czy tak wygląda laptop przyszłości?
ranking obudów komputerowych

Ranking TOP 10 obudów komputerowych

2020-09-22
Dobra obudowa musi zapewnić odpowiednią wentylację, a także ograniczyć hałas pracujących podzespołów. Nie można zapominać również o kwestiach estetycznych, które dla wielu osób mają duże znaczenie. Wybraliśmy 10 najlepszych obudów komputerowych dostępnych w sklepach od ręki!
dpi myszka

Za co odpowiada DPI myszki?

2020-09-18
Wybierając nową myszkę komputerową, w jej specyfikacji technicznej prawie zawsze podawana jest wartość DPI, która jest wyznacznikiem czułości urządzenia. Tłumaczymy, czym jest DPI myszki, na co wpływa, a także jak je sprawdzić oraz bezproblemowo zmienić z poziomu systemu operacyjnego komputera.
tablet do czytania

Jaki tablet do czytania wybrać?

2020-09-17
Rynek e-booków rozwija się bardzo intensywnie. Równolegle ze sprzedażą e-booków rośnie zainteresowanie urządzeniami, na których można je wyświetlać – a więc czytnikami i tabletami. Dziś skupimy się na poszukiwaniach najlepszego tabletu do czytania.