Data publikacji:

Jakie klocki lego wybrać dla dziecka - najpopularniejsze zestawy

Klocki to zdecydowanie zabawka, z którą każdy powinien mieć styczność w dzieciństwie. Rozwijają umiejętności manualne, ale nie tylko. Wpływają na koncentrację dziecka, rozwijają jego wyobraźnię. Poza tym, są świetnym sposobem na nauczenie malucha pracy w grupie. Zabawa klockami daje rodzicowi możliwość zapoznania dziecka z kolorami. Może być także sposobem na naukę liczenia. Sprawdzi się również do nauki rozpoznawania kształtów oraz wielkości. Niewątpliwie jest to także sposób na naukę kierunków - prawo, lewo, w górę, w dół. Najpopularniejszym producentem klocków jest LEGO. Firma, której zabawki są wykonane w sposób kreatywny - podzielone są na różnorodne serie, które można dopasować do zainteresowań dziecka. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze LEGO zestawy i wybierz ten, który sprawi twojemu maluchowi najwięcej radości.

Zestawy klocków lego - czym się od siebie różnią?

Istnieje wiele zestawów tych najpopularniejszych klocków. Różnią się ilością elementów oraz efektem końcowym, który można z nich uzyskać. Popularne modele znajdziesz poniżej. Są to zarówno klocki lego bajki, jak i serie odnoszące się do codzienności dziecka, dzięki którym wytłumaczysz swojemu maluchowi obowiązki ludzi wykonujących ważne dla społeczeństwa zawody.

Stacja Paliw to propozycja z serii LEGO City. Seria ta daje dziecku możliwość odwzorowania budynków, które mija w życiu codziennym. Jeśli masz w domu małego wielbiciela motoryzacji, to ten zestaw z pewnością przypadnie mu do gustu. Składają się na niego cztery minifigurki: sprzedawca, dwóch mechaników, klientka, kierowca lawety. Pozwala to na odgrywanie ról w trakcie zabawy klockami. W zestawie zawarty został parterowy budynek - można z niego zbudować nie tylko stację paliw, ale także warsztat samochodowy. Oprócz tego, znajdziesz w pudełku samochody. Dzięki nim z dzieckiem będziesz mógł odegrać scenę tankowania oraz płacenia za paliwo. Jeśli zdecydujecie się na wybudowanie warsztatu samochodowego, to zabawa może polegać na naprawianiu przez mechanika zepsutych części. Zestaw ma łącznie 515 elementów i zapewni wiele godzin wartościowej zabawy z dzieckiem.
LEGO ma w swojej ofercie klocki związane z bajkami. Przykładem jest zestaw Princess Lodowy Zamek Elzy Kraina Lodu. To prezent, który ucieszy każdą fankę tej popularnej opowieści. Elementy zawarte w zestawie pozwolą na odgrywanie ulubionych scen z bajki, ale także na tworzenie własnych historii z bohaterami Krainy Lodu. Producent zadbał o to, żeby w pudełku znalazły się figurki, takie jak: Elsa, Anna, Olaf, Puszek, a także cztery bałwanki. Pośród 701 elementów jest także pałac Elsy. Producent zadbał także o miejsce przed pałacem - w zestawie znajdziesz, na przykład śnieżną huśtawkę, sanie oraz plac zabaw.

LEGO stworzyło zestawy nie tylko związane z bajkami, ale także z filmami. Dzięki temu dzieci mogą poczuć się jak bohaterowie ich ulubionych opowieści i tworzyć nowe historie z nimi w roli głównej. Kolejnym świetnym zestawem od najpopularniejszego producenta jest Star Wars Ciężka maszyna krocząca Najwyższego Porządku. W pudełku znajdziesz nie tylko pojazd inspirowany filmem Star Wars, ale także 5 minifigurek, między innymi kierowcę pojazdu oraz kapitana Poe Damerona. Dzięki temu zestawowi razem z dzieckiem odegrasz sceny z kultowego filmu.
Zestawy lego bajki dla dzieci są świetną zabawą. Jeśli twoje dziecko uwielbia oglądać Myszkę Minnie, to z pewnością z chęcią spędzi czas na układaniu klocków z zestawu Myszka Minnie, klocki Kawiarnia Minnie. Model jest łatwy do zbudowania. Przeznaczony dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. W zestawie znajdziesz kawiarenkę z oknem, stolikiem oraz krzesłem. Oprócz tego producent zadbał o samolot dostawczy. W zestawie nie brakuje figurki, czyli Myszki Minnie. 

Kolejną propozycją z serii LEGO City jest zestaw Remiza Strażacka. Zawiera remizę strażacką z budynkiem oraz dwoma garażami. Składa się także z minifigurek: 5 strażaków, psa oraz sprzedawcy z budki z hot dogami. W zestawie znajduje się samochód komendanta, wóz gaśniczy oraz helikopter, który pomoże w gaszeniu pożaru. Elementów jest aż 919. Zestaw zapewnia więc wiele godzin świetnej zabawy, przy której możesz przekazać dziecku informacje na temat pożarów, obowiązków strażaków oraz szacunku do tego zawodu.
Szpital w Heartlake to zestaw składający się z 871 elementów, między innymi: trzypoziomowego szpitala, helikoptera z noszami, karetki, wózka inwalidzkiego, wózka dla dziecka. Główny budynek został wyposażony w pracownię rentgenowską oraz poczekalnię. Zestaw Szpital w Heartlake daje duże możliwości rozwoju wyobraźni dziecka, które ma szansę stworzyć kreatywne historie o pacjentach. W czasie zabawy będziesz mieć możliwość wytłumaczenia kilkulatkowi, jak odpowiedzialna jest praca lekarzy oraz na czym polega praca pielęgniarek. Wytłumaczysz też, kiedy należy założyć gips. Jest to więc zabawka, która służy nie tylko rozrywce, ale także edukacji.

Lego dla dzieci to świetny pomysł na prezent. Daje możliwości nie tylko wspaniałej, wielogodzinnej zabawy, ale także nauki. Klocki wpływają na kreatywność, wyobraźnię oraz niezwykle ważne umiejętności manualne. Zestawy LEGO stworzone zostały z myślą o młodszych, jak i starszych dzieciach. Zainwestuj w zabawkę dobrej jakości, stworzoną przez producenta istniejącego na rynku od wielu lat.

Przeczytaj również