Data modyfikacji:

Kaspersky wprowadza darmowy program antywirusowy 


Avast ma nowego konkurenta. Firma Kaspersky właśnie ogłosiła, że do swojej oferty zamierza wprowadzić darmowy program antywirusowy. Ma on zapewniać podstawową ochronę komputera przed wirusami i nie tylko. 

Darmowy antywirus konkurencją dla Avasta 


Do tej pory chyba najpopularniejszym darmowym programem antywirusowym był Avast. Wprowadzenie przez firmę Kaspersky zupełnie nowego produktu, z pewnością wywoła małe zamieszanie. 

Kaspersky Free będzie w pełni darmowy i to jest świetna wiadomość. Umożliwi on pełną ochronę komputera, zaczynając od pełnego skanowania, kończąc na aktualizowaniu bazy wirusów. W tej wersji będzie także możliwe sprawdzenie poczty, czy nie posiada wątków zawierających wirusy. Dla mało wymagających użytkowników może to być bardzo dobre rozwiązanie. 

źródło: kaspersky.com
Darmowy antywirus będzie posiadał, jednak pełną furtkę, która odblokuje jego większe możliwości. Za wersję premium programu trzeba będzie zapłacić 50 dolarów. Wówczas otrzymamy dostęp do kontroli rodzicielskiej, zabezpieczenia płatności online, a także zabezpieczonych połączeń VPN. To bardzo przydatne funkcje. 

źródło: kaspersky.com
Firma dość długo przygotowywała się do wprowadzenia nowego produktu. Jej twórcy mówią, że darmowy program antywirusowy nie będzie konkurował z innymi, które w swojej ofercie posiada Kaspersky. Ma to być jedynie uzupełnienie oferty. 

Kiedy będzie dostępny do pobrania?


Darmowy antywirus Kaspersky już jest dostępny do pobrania na stronie producenta. Póki co jest on oferowany w języku angielskim, jednak z upływem czasu ma to się zmienić. W październiku trafi zaktualizowana wersja do języka polskiego. Minimalne wymagania i wersja darmowa sprawią, że program antywirusowy może cieszyć się dużą popularnością. Warto wspomnieć, że będzie on póki co dostępny wyłącznie na komputery z systemem Windows. Posiadacze sprzętu Apple będą musieli zadowolić się Avastem lub innym programem. Darmowe programy antywirusowe można znaleźć bez większego problemu.