Data publikacji:

Klawiatury, które zrobią z ciebie profesjonalnego gracza

Żeby być najlepszym na wirtualnych arenach, potrzebujesz nie tylko porządnego sprzętu gamingowego, ale przede wszystkim umiejętności, które zdobywamy podczas wielu lat grania. Te jednak najlepiej zdobywać korzystając z profesjonalnych klawiatur dla graczy, które poprawią czas reakcji oraz zaoferują masę ciekawych funkcji, jakich nie znajdziesz w budżetowych urządzeniach. 

SteelSeries Apex M750

Propozycja duńskiego producenta reprezentuje klawiatury mechaniczne, będące najbardziej pożądanym wariantem dla początkujących pro gamerów. Model Apex M750 został wyposażony w autorskie przełączniki QX2, które za sprawą niewielkiej siły nacisku oraz liniowemu punktowi aktywacji gwarantują niemalże błyskawiczny czas reakcji. Żywotność klawiszy została obliczona na aż pięćdziesiąt milionów kliknięć, co powinno spokojnie wystarczyć na wiele lat regularnego użytkowania. Ponadto cechą charakterystyczną sprzętu jest solidnie wykonana aluminiowa rama, pełniąca funkcję estetyczną oraz ochronną. Porządne klawiatury do gier nie obyłyby się bez odpowiedniego oprogramowania, z czego doskonale zdaje sobie sprawę SteelSeries. Za pomocą SS Engine możesz dostosowywać urządzenie do własnych potrzeb, ustawiając makra, edytując funkcje poszczególnych klawiszy i robiąc inne, przydatne rzeczy.

SteelSeries Apex M750 Czarna (64677)

(3)
od 629,00
Zobacz
SteelSeries Apex M750 Czarna (64677)
Opinia od Skorki2017-12-03 Witam posiadam tą klawiaturę od ok miesiąca działa rewelacyjnie bez zarzutu lecz mam z nią jeden problem. Jest to już mój drugi egzemplarz w którym przepaliła mi się dioda koloru czerwonego na jednym z przycisków(zamiast świecić na czerwono mruga na zielono) Pierwszą zareklamowałem i dostałem nowy egzemplarz i po trzech tygodniach to samo tylko...

Logitech G Pro

Model G Pro to perfekcyjna klawiatura dla gracza, który dużo czasu spędza w podróżach. Głównym zamysłem producenta podczas prac nad tym urządzeniem było ułatwienie profesjonalnym użytkownikom, biorącym udział w rozgrywkach e-sportowych, przenoszenia akcesoria z miejsca na miejsce. W tym celu znacząco ograniczono liczbę przycisków (całkowicie zrezygnowano z części numerycznej) oraz umożliwiono odpinanie przewodu zasilającego, żeby zapobiec jego uszkodzeniom podczas podróży. W przypadku tego sprzętu Logitech postawił na mechaniczne przełączniki Romer-G, cechujące się świetnym czasem reakcji oraz ogromną odpornością na uszkodzenia. Moment aktywacji klawiszy wynosi zaledwie 1,5 mm, co bywa niezwykle pomocne podczas szybkiego reagowania w strzelankach. G Pro może również pochwalić się doskonałym podświetleniem RGB, umożliwiającym wyświetlanie pełnej palety barw składającej się z 16,8 miliona kolorów.

Logitech G Pro Czarna (920008294)

(5)
od 459,00
Zobacz
Logitech G Pro Czarna (920008294)
Opinia od Grzegorz2018-11-07 Świetna klawiatura. Dobry skok klawiszy, nie irytujący dźwięk. No i te kolory tęczy jakie możemy sobie ustawić :)

Razer Blackwidow Chroma V2

Amerykańskie przedsiębiorstwo Razer od wielu lat specjalizuje się w produkcji klawiatur gamingowych oraz pozostałych sprzętów zwiększających przyjemność z obcowania z grami wideo. Blackwidow Chroma V2 jest odświeżeniem kultowego modelu, który pierwotnie zadebiutował niemalże dziesięć lat temu. Usprawniona wersja otrzymała jeszcze lepiej wykonaną obudowę, gruby, pleciony przewód odporny na uszkodzenia oraz specjalną podkładkę pod nadgarstki, która jest zbawienna podczas wielogodzinnych sesji przed komputerem. Sprzęt Razera dostępny jest w aż trzech wariantach cenowych, wyposażonych w różne rodzaje przełączników - Green, Yellow oraz Orange. Siła uruchamiania i odległość aktywacji każdego z nich jest różna, dzięki czemu bez problemu dobierzesz klawiaturę do swoich preferencji. W przypadku zielonych przełączników można mówić o sile równej 50 g, natomiast jej aktywacji odległość wynosi 1.9 mm. Żywotność przełączników obliczono na osiemdziesiąt milionów kliknięć.

Razer BlackWidow Chroma V2 Green Switch (RZ0302030100R3M1)

(14)
od 579,00 779,00 zł -26%
Zobacz
Razer BlackWidow Chroma V2 Green Switch (RZ0302030100R3M1)
Opinia od Barbara2018-04-18 w trakcie testowania jest klawiatura, ale wygląd super, trochę głośne klikanie, kwestia przyzwyczajenia, ogólnie klawiatura jest super

Corsair K95 Platinium

Klawiatury podświetlane dla graczy zyskują na coraz większej popularności, ponieważ luminacje nie służą już wyłącznie za element ozdobny, ale wielokrotnie pomagają także w rozgrywce. Z tym tematem doskonale radzi sobie model K95 Platinium, którego podświetlenie możemy dowolnie modyfikować poprzez aplikację Corsair Utility Engine. Kolejnymi istotnym elementami akcesorium amerykańskiego producenta są  programowalne klawisze umieszczone z boku klawiatury. Możesz przypisać do nich dowolne funkcje, w zależności od tego, w jaki tytuł obecnie grasz. Urządzenie otrzymało mechaniczne przełączniki Cherry MX, stworzone przede wszystkim z myślą o klawiaturach gamingowych. Wystarczy 1,2 mm nacisku, aby wydana przez gracza komenda miała odzwierciedlenie na ekranie monitora.

Corsair K95 Platinum Cherry MX Brown RGB (CH9127012NA)

(4)
od 769,00
Zobacz
Corsair K95 Platinum Cherry MX Brown RGB (CH9127012NA)
Opinia od Marta2017-04-11 Polecam ją jest super jest warta swojej ceny.

Razer Deathstalker Ultimate

Na sam koniec klawiatura do gier, która pod wieloma względami pozostawia daleko w tyle konkurencję. O dziwo, Razer nie skorzystał z przełączników mechanicznych tylko membranowych, które również bardzo dobrze radzą sobie podczas grania, a przy tym są zdecydowanie cichsze podczas użytkowania. Nie to jest jednak największą atrakcję modelu Deathstalker Ultimate. Siła tego sprzętu tkwi w specjalnym panelu LCD wykorzystującym Interfejs Użytkownika Switchblade. Z jego pomocą, możesz wyświetlić dodatkowe informacje dotyczące gier lub włączyć filmy poradnikowe na YouTube, w chwili, gdy nie radzisz sobie z konkretnym tytułem. Ekran spełnia też funkcje touchpada sterowanego gestami. Ponadto producent zadbał o to, żeby w aplikacji Synapse 2.0 można było modyfikować znaczenie poszczególnych klawiszy. Podobnie, jak we wcześniej wymienionych klawiaturach, tutaj również zastosowano technologię anti-ghostingu, umożliwiającą jednoczesne wciskanie kilku przycisków jednocześnie.

Razer DeathStalker Ultimate (RZ03-00790100-R3M1)

(9)
ostatnia cena 1026,57
Zobacz
Razer DeathStalker Ultimate (RZ03-00790100-R3M1)
Opinia od re_ska2018-07-06 polecam każdemu, klawiatura robi wrażenie i udało się w super promocji ją wychwycić !!!!
Tekst: Łukasz Morawski / ekspert.ceneo.pl