Trend dla odważnych: kolorowe refleksy na włosach

Jeśli nie masz czasu na wykonywanie wymyślnych fryzur, możesz uatrakcyjnić swoje włosy, dodając im nieco szalonego koloru. Koloryzacja włosów nie musi wiązać się jednak z nieodwracalnym efektem i zniszczeniem kosmyków — obecnie znajdziemy wiele kosmetyków, które pozwolą ci na uzyskanie łatwo zmywalnych kolorowych pasemek bez uszczerbku na kondycji fryzury. To idealny pomysł na podrasowanie swojego image’u przed imprezą, koncertem czy wyjazdem z przyjaciółmi. Dowiedz się, jakimi metodami wyczarujesz na swoich włosach barwny i oryginalny efekt!

Kolorowe pasemka — chwila szaleństwa i podkreślenie stylu

Do niedawna koloryzacja włosów z wykorzystaniem krzykliwych barw kojarzyła się niemal wyłącznie z nastoletnim buntem lub przynależnością do jednej z subkultur. Współczesna moda udowadnia jednak, że to, co niegdyś uznawano za zjawiska marginalne, może stać się gorącym trendem minionych i nadchodzących sezonów.

Kolorowe pasemka pokochały nie tylko nastolatki, lecz także blogerki modowe i modelki. Feerię barw mogliśmy zauważyć chociażby na tegorocznych pokazach mody projektantów, takich jak Oscar de La Renta oraz Chanel. Jak się okazuje, oryginalną koloryzację można sprawnie połączyć zarówno ze stylizacjami młodzieżowymi, jak i eleganckimi zestawami przeznaczonymi dla dojrzałych kobiet.

Barwne refleksy będą wyglądały dobrze na włosach kobiet, które nie boją się eksperymentów i innowacji. Taka modyfikacja fryzury podkreśli twoją indywidualność i przekorny charakter. Aby stać się posiadaczką przykuwających oko kolorowych pasemek, nie musisz decydować się na trwałą koloryzację. Współcześnie możemy przebierać w produktach, które zapewnią nam efekt zdumiewającego koloru, którego pozbędziemy się w dogodnym czasie. Wobec tego na jakie kosmetyki koloryzujące warto zwrócić szczególną uwagę?

Wygoda i błyskawiczny efekt: spray do włosów

Kolorowe refleksy możemy wykonać zupełnie samodzielnie z wykorzystaniem barwiącego sprayu do włosów. Jego aplikacja jest wyjątkowo wygodna, sam zaś kolor wypłukuje się już podczas pierwszego mycia. Jest to zatem propozycja idealna dla tych pań, które chcą dodać swojej fryzurze pikanterii jednorazowo, przed imprezą czy koncertem.

Aby wykonać pasemka sprayem do włosów, zwilż kosmyki w wodzie i dokładnie rozczesz. Poszczególne pasma możesz wyodrębnić za pomocą drobnego grzebienia lub specjalnego czepka do wykonywania pasemek. Rozpyl spray do włosów dokładnie i starannie w interesujących cię miejscach, a następnie wysusz włosy. Gotowe!

Kolorowe pudry do włosów

Innym kosmetykiem, który zapewni ci barwne pasemka w ekspresowym czasie, jest puder do włosów. Obecnie większość firm ma w swojej ofercie tego rodzaju preparaty, dzięki czemu nabędziesz je bez większych problemów.

Podobnie jak spray do włosów, puder cechuje się krótkotrwałym działaniem — kolor pozostanie na kosmykach tylko do pierwszego mycia. Koloryzacja z jego użyciem jest prosta i szybka. Produkt ma konsystencję pudru w kamieniu, a jego zastosowanie polega na pocieraniu nim zwilżonych wcześniej pasm od góry do dołu, aż do uzyskania pożądanego efektu kolorystycznego. Puder do włosów możemy spotkać również w formie sprayu.

Szampony do koloryzacji włosów

Jeśli chcesz stać się posiadaczką kolorowych pasemek o większej trwałości, możesz zdecydować się na szampon koloryzujący. Efekt, jaki zapewnia ten produkt, utrzymuje się do kilku dni, w zależności od częstotliwości mycia włosów i ich ekspozycji na czynniki zewnętrzne, takie jak promienie UV.

Koloryzacja włosów z użyciem szamponu może okazać się doskonałym pomysłem, gdy wybierasz się na kilkudniowy festiwal muzyczny lub krótki urlop, podczas którego pragniesz nieco odmienić swój wizerunek. Warto jednak pamiętać, że wraz z upływem czasu kolor gwarantowany przez szampony płowieje, zwłaszcza w przypadku odcieni czerwonych i różowych.

Nietypowy sposób na kolorowe włosy: pastele

Jak się okazuje, fantazyjną koloryzację możesz wykonać także za pomocą produktów rysowniczych. Sposób, jaki w szybkim czasie zapewni ci kolorowe włosy — pastele, jest popularny zwłaszcza wśród młodych kobiet, którym zależy na intensywnym, ale i łatwo zmywalnym efekcie koloryzacji.

Suche pastele podobnie jak puder do włosów aplikujemy na konkretne pasma, delikatnie wcierając produkt we włosy, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Aby uzyskać dużą intensywność kolorowych włosów, pastele powinniśmy nanosić po delikatnym zwilżeniu kosmyków, dzięki czemu wchłoną więcej produktu, a sama aplikacja będzie o wiele wygodniejsza.

Wykonując kolorowe włosy pastelami, możemy oczekiwać efektu bardzo żywych kolorów (nawet intensywniejszych od tych, jakie gwarantuje zwykły puder do włosów), które spłuczą się bez najmniejszego problemu już podczas pierwszego mycia. Dodatkowo kolorowe włosy pastelami możemy efektywnie, a zarazem łatwo cieniować, wykonując modny w ostatnich sezonach efekt ombre na końcówkach.

Pamiętajmy jednak, że suche pastele nie nadają się do częstego stosowania — jako że nie jest to produkt przeznaczony stricte do koloryzacji, przy nagminnym stosowaniu może pogorszyć stan włosów, wysuszając je.

Inspiracje do fantazyjnej koloryzacji włosów

Orientując się w dostępnych produktach do wykonywania barwnych pasemek, możesz już podjąć decyzję o kolorach i formie, w jakiej zostanie przeprowadzona twoja koloryzacja włosów. Natchnienia możesz poszukiwać na licznych blogach modowych, a także wśród celebrytek i modelek — w tych środowiskach wielobarwne włosy okazały się prawdziwym hitem.

Za pomocą produktów w aerozolu, takich jak kolorowy spray do włosów lub puder w sprayu, możesz sprawnie wykonać zarówno koloryzację pojedynczych pasm, jak i kilkustopniowe cieniowanie typu ombre. Fantazyjnemu podkreśleniu mogą ulec także same końcówki włosów lub część fryzury, np. grzywka. Farbowanie całych włosów z użyciem produktów w aerozolu też jest możliwe, choć nieekonomiczne — w takiej sytuacji zużyjemy dużą ilość produktu, efekt zaś będzie krótkotrwały.
Szampon koloryzujący to produkt, którym najwygodniej będzie ci wykonać koloryzację całościową, a jej rezultat utrzyma się przez około 3–4 dni. Ze względu na konsystencję wykonanie ombre tym produktem będzie o wiele trudniejsze niż w przypadku sprayu lub pudru do włosów. Używając czepka do pasemek, możesz z użyciem szamponu koloryzującego zafarbować także poszczególne pasma fryzury.
Jeśli zainteresowały cię suche pastele, możesz zdecydować się na subtelne podkreślenie kilku pojedynczych pasemek lub końcówek włosów. Podobnie jak podczas używania produktów w aerozolu, sprawdzą się one w akcentowaniu niewielkich elementów fryzury.

Czasem warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, wprowadzając do swojego codziennego wizerunku ekstrawagancki element, taki jak wielobarwne refleksy na włosach. Dzięki nowościom, jakie pojawiły się na rynku kosmetycznym, przeprowadzisz fantazyjną koloryzację, której efekty utrzymają się tak długo, jak tylko zechcesz. Taka drobna, a zarazem charakterystyczna zmiana sprawi, że twoje włosy staną się główną atrakcją podczas każdej imprezy!

Podobne artykuły

Ostatnio dodane artykuły