Wybierz najlepsze kosmetyki do modelowania włosów

Codzienne układanie wymarzonej fryzury powinno być szybkie i proste, ponieważ w porannym pośpiechu mało kto ma czas na walkę z włosami. Warunkiem uzyskania idealnie ułożonych włosów jest dobre cięcie, stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków do stylizacji włosów, a także nieco wprawy i techniki. Dzięki temu nawet najbardziej uparte, żyjące swoim życiem pasma będą prezentowały się nienagannie przez cały dzień.


Lakier do włosów — sposób na szybkie i proste utrwalenie fryzury 

Drogeryjne półki uginają się pod ciężarem różnych rodzajów tego kosmetyku. Producenci kuszą maksymalnym utrwaleniem, zwiększoną objętością bez efektu sklejonych, sztywnych pasm.

Zamiast pokładać nadzieje w obietnicach koncernów kosmetycznych, przy wyborze lakieru do włosów najlepiej kierować się ich kondycją oraz efektem, na jakim nam zależy.

Mocny czy supermocny?

Na opakowaniu lakieru do włosów znajduje się zazwyczaj informacja o kilkustopniowej skali, która definiuje moc produktu.

Nie warto bez zastanowienia sięgać od razu po lakier o najsilniejszym działaniu. Taki produkt sprawdzi się w przypadku utrwalania naprawdę misternych uczesań, na przykład fryzur ślubnych.

Kosmetyk o największej mocy utrwalania będzie doskonałym wyborem w sytuacjach, gdy po całym dniu pracy czeka nas wieczorne wyjście, a nie mamy czasu na poprawki fryzury.

Lakier do włosów charakteryzujący się największą możliwą trwałością z pewnością nie zawiedzie nas nawet wtedy, gdy za oknem szaleje deszcz, wiatr czy śnieg.

W przypadku występowania niesprzyjających warunków pogodowych na pewno warto sięgnąć po mocniejsze produkty. 

Na co dzień w zupełności wystarczy lakier do włosów o średniej mocy.  Produkty o najniższym stopniu utrwalenia także działają bardzo dobrze, zapewniając utrwalenie wykonanej fryzury, a ich niezaprzeczalną zaletą jest to, że nie sklejają włosów, eksponując przy tym ich sprężystość i ruch.

Będą to zatem idealne kosmetyki do stylizacji włosów dla osób, którym zależy na naturalnym wyglądzie.


Wybierz kosmetyk dobrany do kondycji włosów

Słabe, zniszczone i cienkie włosy nie powinny być torturowane za pomocą supermocnego lakieru do włosów, przede wszystkim ze względu na to, że jego formuła niepotrzebnie je obciąży i może pogarszać ich stan.  

Włosy farbowane często pozbawione są blasku, dlatego w takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po kosmetyki, które jednocześnie je utrwalą i nabłyszczą. Osoby narzekające na brak objętości powinny sięgnąć po preparaty poleane właśnie przy tego rodzaju problemach, a następnie aplikować je tuż przy skórze głowy.

Stylizacja włosów kręconych, które charakteryzują się puszeniem i przesuszeniem, będzie o wiele prostsza, jeśli do tego celu posłużymy się lakierem o elastycznej formule określanej jako „pure”. Nie obciąża ona i nie skleja pasm. 


Najlepsze kosmetyki do włosów kręconych

Loki i fale to fryzura, do której uzyskania dąży wiele posiadaczek prostych włosów.

Osoby, które zostały obdarzone przez naturę taką strukturą pasm, często narzekają na nadmierne ich przesuszenie oraz puszenie się.

Stylizacja włosów kręconych nie należy do najłatwiejszych, ale efekt w postaci podkreślonych sprężystych loków wynagradza wiele trudów.


Układanie tego rodzaju włosów ukierunkowane jest najczęściej na maksymalne wydobycie ich skrętu.

Dlatego nie obejdzie się bez dobrze dopasowanych kosmetyków do włosów kręconych. Ich podstawowym zadaniem jest zredukowanie puszenia, odpowiednie dociążenie pasm, a także zdefiniowanie skrętu. 

Osoby, które mogą cieszyć się naturalnymi lokami lub falami, z pewnością zauważyły, że w drogeriach czy sklepach internetowych kosmetyki do włosów kręconych stanowią niewielką część oferowanego asortymentu.

Z tej stosunkowo niewielkiej grupy produktów należy jeszcze odrzucić te, które prawdopodobnie nie przysłużą się pasmom. Warto dokładnie przestudiować składy dostępnych preparatów, aby upewnić się, że będą one pomocne w układaniu fryzury, a jednocześnie nie zniszczą pasm.
 
W kosmetykach do włosów kręconych nie powinny znajdować się siarczany. Za to wskazane jest, aby w maskach czy produktach do stylizacji występowały silikony.

Jest to uargumentowane tym, że struktura loków i fal sprawia, że chłoną one wilgoć z powietrza o wiele bardziej niż proste włosy. Dlatego posiadacze kręconych włosów często skarżą się na ich puszenie.

Aby odpowiednio dociążyć puszące się włosy, kosmetyki do włosów kręconych zawierają silikony, które dyscyplinują pasma, nieco je dociążając


Prostowanie kręconych włosów

Wiele posiadaczek prostych włosów nie może się nadziwić, że osoby mające kręcone włosy chcą je prostować.

Chęć zmiany swojego wizerunku, którą umożliwia taka stylizacja włosów  od czasu do czasu, nie powinna zaszkodzić kondycji pasm.

Aby dodatkowo nie przesuszyć i nie zniszczyć loków czy fal, prostowanie kręconych włosów warto przeprowadzić, korzystając z odpowiednio dobranych kosmetyków termoochronnych.

Efekt prostowania utrzyma się dłużej, jeśli gotową fryzurę utrwalimy, sięgając po mocny lakier do włosów.


Najlepszy kosmetyk do kręconych włosów

Osoby, którym zależy na wydobyciu naturalnego piękna fal i loków lub zdefiniowaniu ich przez umiejętną stylizację kręconych włosów, powinny sięgnąć po piankę do włosów kręconych.

Kosmetyki tego typu pokrywają pasma ochronną powłoką, wspaniale podkreślają skręt i dodają objętości. Wiele osób narzeka na rezultaty, jakie daje pianka do włosów kręconych.

Prawdopodobnie przyczyna negatywnych opinii tkwi w tym, że wiele osób nie do końca poprawnie posługuje się tym kosmetykiem lub, podobnie, jak w przypadku lakieru do włosów, wybiera niewłaściwą moc utrwalenia.

Pianka do włosów kręconych zadziała najlepiej, jeśli zaaplikujemy jej niewielką ilość. Producenci zalecają zwykle porcję przypominającą wielkością orzech włoski i naprawdę tyle kosmetyku w zupełności wystarczy.
  
Posklejane, sztywne i pozbawione objętości włosy, na które narzekają przeciwnicy pianki do włosów kręconych, to najczęściej efekt aplikowania zbyt dużej ilości produktu.

Kolejnym błędem jest wybieranie zbyt mocnego preparatu. Te o średniej mocy na co dzień w zupełności wystarczą.


Pianka do włosów kręconych powinna być nakładana na długości i końcówkach pasm. Warto spuścić głowę, nałożyć kosmetyk na spodnie partie włosów, unieść głowę i porcję, która pozostała na rękach, rozprowadzić na zewnętrznych partiach fryzury.

Produkt należy nałożyć na włosy i pozostawić na chwilę do wchłonięcia. Aby nadać pasmom objętość, warto rozprowadzić produkt na włosach za pomocą grzebienia, zaczynając od nasady włosów.

Częstym błędem popełnianym podczas stylizacji fal i loków jest zbyt mocne wgniatanie produktu w pasma. Pianka do włosów kręconych nałożona w ten sposób nie podkreśli w pełni piękna skrętu.

Podsumowanie

Codzienna stylizacja włosów może być przyjemnością. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie kosmetyki do włosów kręconych, przetłuszczających się lub cienkich.

Ważne, aby były one dopasowane do kondycji oraz potrzeb włosów, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się wymarzoną fryzurą przez cały dzień.

Stylizacja włosów wymaga nieco wprawy, dlatego nie warto zniechęcać się na samym początku, ponieważ uzyskany efekt końcowy wynagrodzi nam wszystkie wykonane zabiegi.

Ostatnio dodane artykuły