Data publikacji:

Kreatywny kącik do nauki – gadżety, jakie muszą się w nim znaleźć

Twoje dziecko zaczyna przygodę ze szkołą lub wkracza na kolejny szczebel edukacji? Jeśli chcesz, aby uczenie się przychodziło mu łatwo, powinieneś zadbać o aranżację kreatywnego miejsca do nauki. Oto gadżety do pokoju dziecięcego, dzięki któremu nauka na pewno nie będzie nudna.

Tablica

To element obowiązkowy w pokoju dziecka. Będzie wspierać kreatywność np. podczas trudnej sztuki poznawania liter lub sprawdzi się w trakcie wspólnej nauki, gdy będziesz chciał rozrysować dziecku omawiany temat. Do wyboru masz kilka opcji. Możesz postawić na gotową tablicę na sztalugach, która stanie gdzieś w pobliżu biurka. Alternatywnym rozwiązaniem jest farba tablicowa, która sprawdzi się szczególnie dobrze, jeśli pokój jest naprawdę mały. Pomalujesz nią fragment ściany czy drzwi wejściowe, a miejsce do rysunków i zapisków gotowe. Do tego koniecznie dodaj kredę w wielu kolorach – dzięki niej będziecie mogli wspólnie rysować i uczyć się, jak wyglądają flagi państw świata. Innym rozwiązaniem są białe tablice suchościeralne, po których pisze się flamastrami.

3Toysm Tablica 5W1 Magnetyczna Kredowa + Papier Liczydło Mpc

(33)
ostatnia cena 102,90
Zobacz
3Toysm Tablica 5W1 Magnetyczna Kredowa + Papier Liczydło Mpc
Opinia od pzaw002015-05-29 Produkt wykonany schludnie i dokładnie. Nie ma żadnych elementów niebezpiecznych, które by narażały dziecko na niebezpieczeństwo. Mankamentem jest sposób stabilizacji (po rozłożeniu) - mogła by "zatrzaskiwać się" (podniesienie by jej nie otworzyło). Drewno matowe może zostać łatwo pomazane - połysk by lepiej się sprawdzał, chyba. Lekka (dla...

Duży stolik i lustro

Znasz metodę wychowawczą Marii Montesorri? Zgodnie z jej założeniami nauka powinna się odbywać przede wszystkim poprzez zabawę. A jeśli zabawa ma być udana, to musi znaleźć się na nią wystarczająco dużo miejsca. Zadbaj zatem, aby biurko dla twojego dziecka było duże – powinny zmieścić się na nim nie tylko zeszyty, ale też pomoce naukowe. Warto wybrać model z regulowaną wysokością i kątem nachylenia blatu, dzięki czemu biurko będzie rosnąć wraz z twoim dzieckiem.

Lustro
również wywodzi się z metody wychowawczej opracowanej przez słynną włoską pedagog. O co w tym wszystkim chodzi? Otóż dzięki temu maluch może się obserwować, co sprzyja budowaniu świadomości własnego ciała. Dodatkowo przecież dzieci tak uwielbiają stroić miny, więc maluch zyska kolejną okazję do zabawy.

Ml Lustro Śpiący Królik

(1)
od 89,00
Zobacz
Ml Lustro Śpiący Królik
Opinia od P...k2018-08-21 Córce się baaaardzo spodobało

Pomoce naukowe

Wyobrażasz sobie, że dziecko w wieku wczesnoszkolnym usiedzi spokojnie kilka godzin nad książkami? Ja też nie. Dlatego w kąciku do nauki muszą znaleźć się kreatywne pomoce naukowe. Zacznij od map. Wybierz te przeznaczone dla dzieci, na które składa się uproszczony układ świata z zaznaczeniem np. charakterystycznych dla danego regionu zwierząt. Taki dodatek pozwoli dziecku nie tylko lepiej przygotować się do lekcji przyrody, ale też rozbudzi w maluchu ciekawość świata.

Na mapie jednak świat się nie kończy – warto postawić na ciekawe lampki globusy lub te do złudzenia przypominające księżyc. Kolejna rzecz, która może się przydać to liczydło i liczmany. Klasyczne liczydło na pewno pamiętasz ze szkoły – drewniana konstrukcja z koralikami do przesuwania. Natomiast liczmany to niewielkie klocki, koraliki lub inne gadżety, które można przekładać, grupować i mieszać ze sobą. Jest to bezcenne wsparcie podczas zgłębiania tajników matematyki.

Jak pewnie wiesz, czasem niektórym zagadnieniom trzeba przyjrzeć się z naprawdę bliska. Dlatego ciekawym pomysłem w kreatywnym kąciku do nauki będzie dziecięcy mikroskop i aparat fotograficzny. Ten pierwszy otworzy przed twoim dzieckiem wrota to tajemniczego świata niewidocznego gołym okiem. Przyglądanie się z bliska strukturze ludzkiego włosa czy źdźbłom trawy będzie świetnym uzupełnieniem szkolnej wiedzy. Natomiast dzięki aparatowi fotograficznemu maluch będzie mógł rozwijać swoje poczucie estetyki poprzez szukanie kadrów i ich fotografowanie. Po drugie robiąc zdjęcia dziecko może samo wykonać dla siebie pomoce naukowe – fotografie roślin czy domowych przedmiotów można wydrukować i podpisywać, co np. przyda się podczas nauki języka obcego. A po trzecie fotografowanie to przecież świetna zabawa. Wybierz model aparatu przeznaczony dla dzieci – zazwyczaj nie jest to bardzo zaawansowany sprzęt, ale pozwala na wykonanie dobrej jakości zdjęć i dodatkowo ma wzmacnianą obudowę, co chroni przed uszkodzeniami.

Amazon Bresser 8851300E8G000 mikroskop dla dzieci, powiększenie 40–640x, liliowy

(1)
od 135,00
Amazon Bresser 8851300E8G000 mikroskop dla dzieci, powiększenie 40–640x, liliowy
Opinia od P...k2018-08-21 Świetny dla dziecka! Pierwszy raz widzę, by syn się czym serio zainteresował, badał, szukał nowych rzeczy do podejrzenia pod mikroskopem!

Vtech Kidizoom Duo Aparat Różowy

(10)
ostatnia cena 399,00
Vtech Kidizoom Duo Aparat Różowy
Opinia od Katarzyna2018-11-27 Aparat jest użytkowany dość krótko ale z pewnością moja Wnuczka (7 lat) jest bardzo zadowolona z tego prezentu. Bez problemu opanowała podstawowe funkcje aparatu i z każdym dniem odkrywa nowe możliwości. Na ile aparat jest trwały okaże się po jakimś czasie. Na razie moja opinia jest pozytywna..

Zasobniki, koszyki i organizery

Czy wiesz, że nic tak nie dekoncentruje, jak bałagan? Maluchy są szczególnie wrażliwe na otaczające je bodźce, wiec w kąciku do nauki musi panować porządek. Aby łatwo go utrzymać, należy zorganizować sprytny system przechowywania wszystkich przyborów i gadżetów. Postaw więc na różnego rodzaje kosze na zabawki, zasobniki na kredki i flamastry, organizery na artykuły papiernicze i inne akcesoria. Ustaw je tak, aby maluch miał do nich łatwy dostęp, dzięki czemu sam odłoży je na miejsce lub sięgnie po inne przybory. To kolejna rada z repertuaru Marii Montesorii – w pokoju dziecka należy usunąć wszelkie bariery ograniczające dostęp do przyborów i zabawek. Ma to zakorzeniać w maluchach samodzielność i uczyć je porządku.

Składane Pudełko Z Pokrywką Kotek 32X32X23,5HCm

(1)
od 34,99
Składane Pudełko Z Pokrywką Kotek 32X32X23,5HCm
Opinia od P...k2018-08-21 Pojemne, wytrzymałe i ładne.

Kids Concept Pudełka Okrągłe 3 Szt Neo

(1)
od 79,00
Kids Concept Pudełka Okrągłe 3 Szt Neo
Opinia od P...k2018-08-21 Bardzo ładnie komponują się w pokoju dziecięcym. Polecam.

Namiot lub leżanka

Jeśli dziwi cię, co leżanka lub namiot mają wspólnego z kącikiem do nauki, to najwyraźniej zapomniałeś już, że maluchy najlepiej uczą się przez zabawę. Kto powiedział, że czytać czy odrabiać lekcje można jedynie siedząc przy biurku? Namiot tipi lub ciekawie wykonana leżanka lub pufa będą dobrym urozmaiceniem pokoju dziecięcego. W takim miejscu maluch może wygodnie i w miłej atmosferze wykonywać zadania manualne lub po prostu odpoczywać.
Autorką tekstu jest Kamila Zalińska-Woźny - redaktorka bloga wnetrza-ze-smakiem.pl.

Przeczytaj również