Data publikacji:

7 książek, które będą idealnym pomysłem na prezent na Boże Narodzenie

Książki zaliczają się do tych prezentów, które zawsze są strzałem w dziesiątkę. Wystarczy dobrać gatunek literacki do gustu obdarowanej osoby, a satysfakcję z powodu trafionego upominku masz jak w banku. Jeśli szukasz inspiracji książkowych na prezent na święta dla bliskiej ci osoby, oto kilka książek, które sprawdzą się w tej roli znakomicie.

Katarzyna Bonda – Cztery żywioły Saszy Załuskiej

Królowa jest tylko jedna i jeśli chodzi o świat polskiego kryminału, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest nią Katarzyna Bonda. "Cztery żywioły Saszy Załuskiej" to tetralogia kryminalna, która pozwala czytelnikowi zagłębić się w mroczny świat przestępstw i profilowania kryminalnego. Tytułowa bohaterka lawiruje jednak nie tylko między motywami kryminalnymi, bo Katarzyna Bonda w swojej tetralogii nie szczędzi nam też akcentów historycznych czy detektywistycznych.

A wszystko to oparte jest na szczegółowym reserchu, który stanowi podstawę każdej z opowieści Bondy – wszak pisarka wcześniej parała się dziennikarstwem. Dlaczego czteroksiąg będzie idealnym pomysłem na prezent? Bo mimo że książki są pokaźnych rozmiarów, to lektura "Czterech żywiołów" wciąga na tyle, że nie sposób się od niej oderwać. 4 tomy będą zatem odpowiednią ilością na całą przerwę świąteczną

Morris Heather – Tatuażysta z Auschwitz

To niesamowita historia oparta na faktach, bestseller, który recenzenci porównują do klasyki tekstów kultury dotykających tematyki obozowej. Lale Sokołow to więzień obozu w Auschwitz, którego naziści zmuszają do przerażającej pracy – mężczyzna tatuuje na przedramionach współwięźniów numery, do których w obozowej rzeczywistości sprowadzone zostaje ich życie.

Jednak bez obaw – to dobry pomysł na prezent na święta. Książka pokazuje bowiem, jak wielka jest siła miłości, bo prawdziwe uczucie może zrodzić się nawet tam, gdzie wydawać by się mogło, zupełnie nie ma na nie miejsca.

Katarzyna Nosowska – A ja żem jej powiedziała

Katarzyny Nosowskiej przedstawiać nikomu nie trzeba. „A ja żem jej powiedziała” to debiut piosenkarki w zupełnie nowej roli i jak się okazuje, sprawdziła się świetnie – jeszcze przed premierą książka trafiła do czołówek zestawień najciekawszych pozycji na rynku.

Może to dzięki tym szalenie błyskotliwym filmikom na Instagramie, a może to po prostu wrodzony magnetyzm wokalistki zespołu Hey – niezależnie od tego, skąd wziął się ten hype na Nosowską, jedno jest pewne – jej debiutancka książka to świetna opcja na prezent na święta, gdyż jest piękną i głęboką, ale też niepozbawioną humoru opowieścią o życiu.

George R.R Martin - Ogień i krew

Jeśli ktoś z twojej rodziny lub przyjaciół również niecierpliwie czeka na publikację ostatniego tomu sagi „Pieśni lodu i ognia”, szerzej znaną pod tytułem pierwszego tomu, czyli jako „Gra o tron”, dobrym pomysłem na prezent będzie najnowsza publikacja George R.R Martina. Co prawda obiecanych już kilka lat temu „Wichrów zimy” nie widać na wydawniczym horyzoncie, ale okazuje się, że pisarz nie próżnuje.

Rzecz dzieje się w Westeros na długo przed wydarzeniami opisanymi w kolejnych tomach „Gry o tron”. Spotkamy tu jednak znajome nazwiska – Targeryanowe walczą z wrogimi stronnictwami o utrzymanie się u władzy i wpływy w Siedmiu Królestwach. Jak toczyły się ich losy zanim Aerys Targeryan utracił tron na rzecz Roberta Baratheona? Odpowiedź czeka właśnie w tej książce.

Michelle Obama – Becoming. Moja historia

Była świadkiem największych wydarzeń w najnowszej historii i bez cienia przesady można powiedzieć, że miała na nie również niemały wpływ. Bo Michelle Obama, czyli była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych, to szalenie inteligentna i pewna siebie kobieta, której rad słuchać musiał nawet sam prezydent USA.

„Becoming. Moja historia” to opowieść o kształtowaniu się charakteru, łączeniu macierzyństwa oraz obowiązków zawodowych, a także własnej pasji. Jest to zatem opowieść o współczesnej kobiecie, która może być świetną inspiracją dla wielu osób.

Jamie Oliver – Kulinarne wyprawy i inne książki

Książki kulinarne to idealny prezent na święta – znasz kogoś, kto nie lubi dobrze zjeść? No właśnie! A Jamie Olivier, czyli jeden z najsłynniejszych szefów kuchni na świecie w "Kulinarnych wyprawach" pokaże ci, że kuchnia włoska to nie tylko spaghetti po bolońsku czy pizza, zdradzi tajniki idealnej paelli i zaprosi cię na kulinarną podróż przez europejskie kraje. W "Pięciu składnikach" pokaże, jak gotować szybko a np. w  "Gotuj zdrowo dla całej rodziny" zdradzi przepisy na zdrowe odżywianie ze smakiem. Jeśli więc szukasz prezentów na święta dla osób, które kochają gotować, problem masz już z głowy.

Blanka Lipińska – 365 dni

Zgodnie z zapowiedzią wydawcy, powieść autorstwa Blanki Lipińskiej to połączenie kultowych „50 twarzy Greya” i „Ojca Chrzestnego”. I o ile może do dzieła Mario Puzo publikacji raczej daleko, to trzeba przyznać, że autorka sprytnie łączy wątki romantyczne i mafijne, w które wikła się główna bohaterka, Laura.

Jak skończy się urodzinowy wyjazd na Sycylię, który niespodziewanie zamienił się w spotkanie w oko w oko z bossem tamtejszej mafii? Czy 356 dni to wystarczająco dużo, aby pokochać człowieka, który nie zwykł przyjmować odpowiedzi odmownych? To zdecydowanie pomysł na prezent dla wszystkich czytelniczek, które z wypiekami na twarzy śledziły losy Christiana Greya i Anastazji Steel.

"365 dni" to bestseller, ale na rynku już ukazała się druga część losów Laury - "Ten dzień". Jeśli wiesz, że obdarowana osoba lubi lekkie czytadła z odrobiną pikanterii, może warto pokusić się na dwupak?
Tekst: Weronika Stalowa