Data publikacji:

Kwiatowe dekoracje wnętrz 

Wielki powrót? Zdecydowanie tak i to w wielkim stylu! Do niedawna sztuczne kwiaty kojarzyły mi się tylko z brzydkimi, zakurzonymi kompozycjami egzystującymi na ciocinych kredensach. Nie zapomnę ich do końca życia - florystyczne szaleństwo, zupełnie nie pasujących do siebie syntetycznych gaguł pachnących polipropylenem połączonym z ostrymi perfumami ciotki. Ale to już było i niech nie wraca więcej! 

Dobra zmiana

Co się zmieniło? Przede wszystkim jakość sztucznych kwiatów. Są wykonane dokładniej, z lepszą dbałością o szczegóły, naturalnymi kolorami liści i płatków. Te kwiatowe dekoracje w swoim pierwszym wydaniu z lat 90-tych, były wykonane z syntetyków o nienaturalnej pigmentacji, więc co z tego, że łodyga była zielona, a płatki fioletowe, skoro kwiaty o takich kolorach nie występują w przyrodzie i pomimo wielkich starań producentów ówczesne sztuczne kwiaty wyglądały nadal jak sztuczne. Obecne wyglądają tak, jak wyglądać powinny, czyli jak żywe. Czy nie właśnie po to kupujemy sztuczne kwiatki, aby imitowały piękno żywych i dodatkowo były nieśmiertelne? Cieszę się, że w kwestii jakości tych syntetyków nastąpiła dobra zmiana. 
Źródło: pixabay.com

Dekoracje wnętrz

Ale chyba najbardziej podoba mi się w nich to, że można z nimi zrobić cuda, które od razu ożywią pomieszczenie, na przykład kwiatowe litery. Do ich wykonania potrzebujemy:
  • kawałka sztywnego materiału – może to być cienka drewniana deseczka, styropian, styrodur lub rigips; 
  • kleju na gorąco; 
  • kawałka kolorowego sznurka (może być taki jak na pranie);
  • ulubionych sztucznych kwiatów.

Wykonanie

Ze sztywnego materiału wycinamy kształt wybranej litery. U ich górnych brzegów za pomocą wiertarki lub świdra stolarskiego, wycinamy dwie dziurki potrzebne do przewleczenia sznurka, na którym nasza literka będzie wisieć. Leniuchom i tym którzy chcą zaoszczędzić na czasie, przypominam, że można też kupić gotowe, wycięte litery, na przykład ze strydoduru - wtedy pozostanie nam tylko zrobienie w nich otworów na sznurek. Następnie przy pomocy kleju na gorąco przyklejamy do literki kwiaty z jednej strony i czekamy aż klej zaschnie. Na koniec musimy jeszcze przymocować sznurek do literek i gotowe! 

Autor/ źródło: Hello Charlotte James


Jest to piękna dekoracja wnętrza, mało pracochłonna, a wyglądająca na prawdę efektownie. Mam nadzieję, że nowa generacja sztucznych kwiatów na Was również zrobiła ogromne wrażenie i jeszcze nie raz pojawi się tego lata w wielu wnętrzach.

Autor/ Źródło: Hello Charlotte JamesAutor: Marta Nowak