Data publikacji:

La Cucaracha - kto złapie karalucha?! – recenzja

La Cucaracha to gra wyjątkowa, hit, laureat wielu nagród i klasyk, który gości na półkach wielu rodzin na całym świecie. Czy słusznie? Co ma w sobie ta planszówka, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice zaczynają ekscytować się na widok... karalucha? A może jednak wiele tu hałasu o nic i pudełko z grą szybciutko zakurzy się na półce?
Wyobraźmy sobie, że prowadzimy restaurację i nagle... na środku kuchni dostrzegamy karalucha. Co robić? Rzucamy wszystko i biegniemy w pogoń, aby spacyfikować intruza. Te insekty są jednak dość sprytne i tak łatwo nie dają się złapać. Przygotowujemy więc pułapki - co najbardziej zachęci karalucha - czekolada, chleb, ser, czy może rybki z puszki? W grze La Cucaracha liczą się przede wszystkim umiejętności gracza, spryt, refleks i... sporo szczęścia.

Ravensburger La Cucaracha 222520

4,72 193 głosy
od 106,00 zł‚
Zobacz
Ravensburger La Cucaracha 222520
Opinia od angelaz2017-10-12 Super gra, fakt miałam do tej gry ogromne wątpliwości czy córka nie szybko się znudzi ale myliłam się , wesoła zabawna gra i cała rodzina może grać duzi czy mali polecam!! i świetny pomysł na prezent ja twierdzę że spokojnie od 4 lat można grać według producenta od 5 lat . ps. tylko szkoda że bateria ( LR 44) jakoś tak nazywa się bateria...
Cel jest jasny – musimy zwabić robala do zasadzki, wtedy otrzymujemy żeton. Gdy sztuka ta uda nam się pięć razy – wygrywamy. Ale, zanim przejdziemy do zasad, pokażę Wam, co znajduje się w pudełku i jak należy przygotować grę przed pierwszą rozgrywką.
Gra składa się z niewielu elementów: trójwymiarowej planszy, która jest umieszczona w pudełku, żetonów, czterech kartoników z obrazkami pułapek, dwóch bramek (montujemy je, jeśli jest mniej niż czterech graczy), kostki i biegającego robota-karalucha Hexbug nano. W pudełku znajdziecie również oczywiście instrukcję i plastykowe sztućce, które należy w określonym porządku zamocować na planszy (to robimy tylko raz, sztućce solidnie się trzymają).
Na kostce przedstawione są cztery symbole – łyżki, widelca, noża i znaku zapytania, który oznacza, że gracz może wykonać dowolny ruch.
Przed rozpoczęciem gry należy ułożyć sztućce na planszy w jednym z czterech określonych w instrukcji wzorów, karalucha włączyć i umieścić na środku. Od tego momentu rozpoczyna się gorączkowe zaganianie intruza do pułapek. Gracze po kolei rzucają kostką i starają się tak obrócić łyżkę, widelec lub nóż, aby karaluch zbliżył się do ich zasadzki lub/i oddalił od pułapki przeciwnika. Działać trzeba bardzo szybko, bo włączony robal bez przerwy się przemieszcza, a odbijając od ścianek często zmienia kierunek.
Gra trenuje refleks, szybkie podejmowanie decyzji, strategiczne myślenie oraz zdolności manualne. Trzeba starać się przewidywać rozwój wypadków i tak przestawiać sztućce, żeby przybliżać się do zwycięstwa, co wcale nie jest takie proste! Bardzo łatwo tu o jeden niefortunny ruch, który diametralnie zmieni kierunek poruszania się karalucha. Sam insekt również jest dość nieprzewidywalny, dzięki czemu gra nie jest nudna nawet gdy bawimy się z małym dzieckiem.
Aktualnie gramy w La Cucaracha z naszą 4-letnią córeczką i dość często... przegrywamy. W przypadku gry z maluchami to duży plus, bo dziecko się nie zniechęca i cała rodzina świetnie się bawi.
Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy od 5. roku życia, choć i młodsze dzieci dają radę. Jedna rozgrywka (gramy do momentu, gdy jeden gracz zdobędzie pięć żetonów, czyli pięć razy złapie karalucha) trwa 15-20 minut, ale oczywiście łatwo możemy wydłużyć lub skrócić grę.
Jeśli szukacie ciekawej, dynamicznej gry dla całej rodziny, La Cucaracha będzie świetnym wyborem. Zapewni fantastyczną rozrywkę, mnóstwo emocji, a biegający karaluszek zachwyci dzieciaki. Bardzo proste reguły dają się wytłumaczyć w minutę i od razu można grać, co przy niecierpliwych maluchach jest ważne. Bardzo polecamy!
Autorką wpisu jest Karolina Rybarczyk, założycielka bloga mamacarla.pl
Mama dwóch córek, która kieruje się w życiu jedną zasadą: "Tylko spokój może nas uratować!". Wielka fanka gadżetów, zabawek i książek dla dzieci.