Data publikacji:

Laptop gamingowy Razer Blade powala cienką obudową i ogromną mocą! 

Razer to specjalista i jeden z liderów rynku gamingowego na świecie. Producent zaprezentował nowego laptopa gamingowego Razer Blade z ekranem o przekątnej 15,6 cala. Ogromnym zaskoczeniem jest niesamowicie mocna specyfikacja schowana pod bardzo cienką obudową. Czy ten laptop będzie nowym marzeniem każdego gracza? 

Razer Blade zachwyca i dystansuje konkurencje! 

Całkiem niedawno pisaliśmy o laptopie Xiaomi Mi Gaming, który swoją atrakcyjną ceną i specyfikacją miał konkurować z takimi producentami jak Razer. Pojawienie się nowego modelu Blade może skutecznie pokrzyżować plany chińskiej marki. Nowy produkt firmy Razer zachwyca pod każdym względem i dla wielu osób dołożenie do niego pieniędzy może okazać się bardziej opłacalne. Laptop dla graczy będzie wyposażony w ekran o przekątnej 15,6 cala z rozdzielczością Full HD. Częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz zapewni doskonały obraz w każdym tytule. Do wyboru będzie jeszcze wersja z dotykowym ekranem 4K. Ramki wyświetlacza mają jedyne 4,9 mm grubości, co bardzo dobrze wpływa na wygląd urządzenia. Laptop do gier ma także kamerkę o rozdzielczości 720p z podwójnym mikrofonem. 

Laptopy gamingowe z założenia są dużymi urządzeniami, którym często zarzuca się brak mobilności. W przypadku Razera Blade jest zupełnie inaczej. Laptop ma jedyne 16,8 mm grubości i waży około 2 kg. Razer postanowił zastosować aluminiową obudowę wycinaną z jednego bloku, co wpływa na większą wytrzymałość. Czarne, anodyzowane wykończenie z delikatnymi zielonymi dodatkami  sprawia, że komputer wygląda świetnie. Na pokładzie laptopa do gier nie zabrakło oczywiście podświetlanej klawiatury RGB z technologią anty-ghostingu. Szklany Touchpad zapewnia większą precyzję i wspiera nawigację gestami.

Z boku urządzenia pozostawiono najważniejsze porty. Do dyspozycji jest Thunderbolt 3, dwa porty USB 3.1, złącze HDMI 2.0b, Mini DisplayPort, złącze minijack 3,5 mm i zabezpieczenie Kensington. Razer wskazuje, że do laptopa można podłączyć nawet 3 zewnętrzne monitory, a także kartę graficzną Razer X Core z wbudowaną NVIDIA GeForce serii 10. W takiej formie jest to jeden z najładniejszych komputerów gamingowych na rynku. Niewielkie wymiary w połączeniu ze świetnym ekranem mogą zachęcić do zakupu. 

Przeczytaj również o nowym gamingowym laptopie Xiaomi.

Specyfikacja z najwyższej półki 

Laptop do gier musi być wyposażony w mocne podzespoły i w tym wypadku Razer nie szedł na żadne kompromisy. Urządzenie napędza procesor Intel Core i7 ósmej generacji i 16GB pamięci RAM z możliwością rozszerzenia do 32GB. Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 10 w najmocniejszej wersji ma 8GB pamięci GDDR5 i wspiera ona technologię wirtualnej rzeczywistości. Pamięć wewnętrzna waha się od 256 GB do 512GB, oczywiście zastosowano w tym modelu dysk SSD. Wbudowana polimerowa bateria o pojemności 80 Wh powinna zapewnić przynajmniej kilka godzin pracy. Razer Blade jest oferowany z systemem Windows 10, który oferuje również specjalny tryb dla graczy. 

Dostępne konfiguracje Razera Blade

 • Blade 15 FHD (60Hz) 
 • Intel Core i7 2,2 GHz/4,1GHz 16GB RAM
 • GTX 1060 6GB 
 • 256 GB SSD 
 • Blade 15 FHD (144Hz) 
 • Intel Core i7 2,2 GHz/4,1GHz 16GB RAM
 • GTX 1060 6GB 
 • 512GB SSD 
 • Blade 15 4K (144 Hz) 
 • Intel Core i7 2,2 GHz/4,1GHz 16GB RAM
 • GTX 1070 8GB 
 • 256GB/512GB SSD
 • Przy tak cienkiej obudowie i mocnej specyfikacji można obawiać się o nadmierne przegrzewanie laptopa. Razer twierdzi, że takiego problemu nie będzie, ponieważ urządzenie wykorzystuje komorę parową, a nie rurki do odprowadzania ciepła, jak w normalnych laptopach. Jeśli rzeczywiście laptop nie będzie cierpiał na nadmierne przegrzewanie, to możemy powiedzieć o prawdziwym przełomie. 

  Piekielnie mocna specyfikacja sprawia, że gra w najnowsze tytuły nie powinna stanowić najmniejszego problemu. Taka konfiguracja w połączeniu z kompaktową obudową sprawia, że ten laptop może być znakomitym narzędziem do obróbki filmów czy zdjęć. Duża mobilność to coś, czego do tej pory brakowało laptopom do grania. 

  Cena mniej zachwycająca niż laptop 

  Razer Blade to dobry laptop, który zachwyca na każdym kroku. Niestety, cena urządzenia jest adekwatna do jego wyposażenia, dlatego trzeba liczyć się ze sporymi wydatkami. Podstawowa wersja Blade’a została wyceniona na 1949 euro, co po przeliczeniu daje kwotę około 8300 zł. Po doliczeniu podatku, cena może jeszcze wzrosnąć.

  Za najdroższą wersję z najmocniejszymi podzespołami dyskiem SSD 512GB trzeba zapłacić 2899 euro, a to w przeliczeniu daje kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Na razie nie znamy oficjalnych polskich cen. Mimo że cena jest bardzo wysoka, to na pewno znajdzie się wiele osób, które zdecydują się na zakup. Mocna jednostka schowana pod niewielką obudową jest tym, na co wiele osób czekało. Dla profesjonalnych graczy to doskonały sprzęt na zawody e-sportowe. Urządzenie już jest dostępne w sklepie Razera, ale do pierwszych klientów trafi w czerwcu

  Autor: Bartłomiej Mazurek 

  Przeczytaj również