Letnia lista zakupów: grill ogrodowy

Czymże byłaby wiosenna i wakacyjna beztroska bez skwierczącego grilla w pogotowiu? To fantastyczne rozwiązania na spotkania ze znajomymi i rodzinne obiady. Szczęściarze, którzy mają murowane cudo na swoich ogródkach. Co jednak z bardziej mobilnymi rozwiązaniami?

Grille mobilne

Przede wszystkim mobilny nie musi oznaczać mały. Bardzo popularną propozycją producentów są grille ogrodowe wyposażone w dwa kółka. W kontrze stabilne nogi, które pozwalają na spokojne przygotowanie posiłku bez pogoni za kiełbaskami.

Kiedy jednak słońce przejdziena drugą stronę ogrodu, zmierzając za nim możemy swobodnie przestawić grill. Koła mają zarówno wielkie machiny pyszności (również tych wędzonych) oraz mniejsze grille ogrodowe.

Grillowe must have

Aby grillowanie w ogrodzie pozostawało miłym wydarzeniem, warto zaopatrzyć się w użyteczne akcesoria. Przede wszystkim pamiętajmy, że karczek, kiełbaska i inne pyszności, lubią pozostawiać po sobie tłuste pamiątki.

Najlepszym rozwiązaniem są specjalne preparaty czyszczące w towarzystwie drucianej szczotki. Regularnie dbając o ruszt, z pewnością posłuży nam dłużej i smaczniej.
Przekładamy, odwracamy, nakładamy. Podczas procesu przygotowania potraw świetnie sprawdzają się dedykowane do tego sztućce grillowe. Najlepiej radzą sobie te, które możemy swobodnie zawiesić obok rusztu. Jeżeli nasz grill nie ma specjalnego haczyka – to wyzwanie dla majsterkowiczów. Czasem wystarczy odpowiednio przygiąć i umocować kawałek drutu, aby cieszyć się wygodną bazą wypadową do przekładania mięsa.
Rozpalanie grilla ogrodowego bywa wyzwaniem. Dmuchamy, dmuchamy i jeszcze raz dmuchamy, a on nic. Sprawdzona recepta to miech. Popularnie nazywany dmuchawą do grilla. Alternatywnie możemy użyć deski do krojenia, intensywnie wachlując nią żarzący się brykiet.

Zimowy sen

Do odważnych świat należy. Dlaczego wiec nie grillować w zimie? Jednak odkładając brawurę na bok, warto pomyśleć o zabezpieczeniu grilla ogrodowego na zimę. Nocowanie w garażu czy w piwnicy to najlepsze rozwiązanie. Przed złożeniem naszego żywiciela na zimowy spoczynek, należy zadbać o jego konserwację. Dokładne czyszczenie to podstawa. Aby zabezpieczyć się przed niechcianą korozją elementów metalowych, wystarczy natrzeć te elementy jadalnym olejem. Naniesiona powłoka będzie kołdrą chroniącą przed wilgocią i chłodem. Oczywiście to rozwiązanie dedykowane tradycyjnemu grillowi ogrodowemu. Dla gazowych kuzynów najważniejsze jest oczyszczenie z resztek jedzenia i skrupulatne sprawdzenie wszystkich zaworów.