Letnie sukienki - co wybrać? 

Wiosną zaczynamy już myśleć o wymarzonych wakacjach. Zaczynamy też kompletować garderobę na urlop. Letnie sukienki pojawiają się w coraz większej ilości witryn i kuszą nas swoim wdziękiem. Oczyma wyobraźni widzimy się w jednej z nich na spacerze nad brzegiem morza.

Sukienki w kwiaty

Sukienki w kwiaty to letni klasyk. Nadają się na romantyczne spotkanie, kojarzą z lekkością i dziewczęcością. Dodają uroku każdej kobiecie i przywodzą na myśl ciepłe, piękne dni wpisując się idealnie w wakacyjny klimat.

Kwiaty mogą być różne - od tych małych po naprawdę spore okazy. Gama kolorystyczna również jest szeroka, także mamy z czego wybierać. Sukienka w kwiaty jest wdzięcznym elementem garderoby, który dość łatwo można dopasować do upodobań i typu urody.

Sukienki na wesele

Najwięcej ślubów odbywa się w okresie letnim. Nic dziwnego - pogoda sprzyja, ludzie są nastawieni pozytywnie do życia, a wokół kwitnie miłość. Zaproszenie na ślub wiąże się jednak z koniecznością doboru kreacji. Sukienki na wesele są obiektem zainteresowania od początku wiosny do końca lata.

Chociaż dzisiaj zasady są mniej restrykcyjne, bezpiecznie jest powstrzymać się od kolorów białego i czarnego. Biały jest zarezerwowany dla panny młodej, a czarny może nasuwać skojarzenie, że nie jesteśmy zbyt optymistycznie nastawieni do ślubu, na który przyszliśmy. Dobór sukienki na wesele nie powinien jednak stanowić problemu. Możemy wybierać w fasonach i kolorach, by podkreślić nasz styl i figurę.

Sukienki plażowe

Lato kojarzy się z wakacjami, wakacje z morzem, morze z plażą, a plaża? Może kojarzyć się z różnymi rzeczami. Wśród nich są oczywiście sukienki plażowe. Każda kobieta lubi dobrze wyglądać, szczególnie jeżeli w perspektywie ma zdjęcia, które zechce zaprezentować znajomym i rodzinie. Na plaży nie zawsze wystarczy strój kąpielowy. Czasami zawieje, czasami trzeba pójść do sklepu. Na plażę też trzeba jakoś dotrzeć.

Dochodzi też kwestia okrycia się choć w minimalnym stopniu, gdy promienie słoneczne dały nam już popalić. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się sukienki plażowe. Zwiewne, w jasnych kolorach, z przyjemnych materiałów. Podkreślające sylwetkę, ale niezbyt opięte. Wygodne i dobrze współgrające z nabytą właśnie opalenizną.

Sukienki do pracy

Niestety latem też trzeba pracować. Często nie można też ubrać się w cokolwiek, szczególnie jeżeli miałoby to być coś skąpego i plażowego. Miejsce pracy rządzi się swoimi prawami - często obowiązuje dress code. Co wybrać w takiej sytuacji? Sukienkę oczywiście!

Dzięki tej decyzji możemy wyglądać ładnie i profesjonalnie zachowując jednocześnie wygodę i nie umierając z gorąca. Sukienki do pracy są produkowane w wielu fasonach i kolorach. Bez problemu znajdziemy taką w jasnych i stonowanych barwach z niewielkim rękawkiem (bo w niektórych firmach nie wolno zakrywać ramion). W tym wypadku to kobiety mają lepiej. Sukienka w upalne dni jest zdecydowanie bardziej komfortowa niż spodnie.

Michalina Adamus

Uwielbia wszystko, co słodkie i urocze. Strój kąpielowy z kokardą, waga łazienkowa z różowymi łapkami czy pluszowy królik na pewno przyciągną jej uwagę. Szczególnie pluszowy królik! Ma już takie dwa i planuje skompletować całą rodzinkę. Wolny czas spędza na kursach i warsztatach tanecznych. Lubi "wyginać śmiało ciało" niczym król Julian z "Pingwinów z Madagaskaru", które pasjami ogląda.

Ostatnio dodane artykuły: