Lewitujące opony. Przyszłość motoryzacji.Przez lata zmieniały się kształty samochodów i stosowane w nich technologie, ale opony zasadniczo rzeczy nie przechodziły spektakularnych przeobrażeń. Goodyear zamierza to zmienić. O czym mowa? O 4 sferycznych oponach a na nich lewitujące auto!

Kuliste opony przyszłości

Dzięki zastosowaniu pola magnetycznego oraz sferycznych opon auta zwiększyłoby sterowność i możliwość sprawnego omijania przeszkód. Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie firma Goodyear zaprezentowała model opony, która może przynieść branży prawdziwą rewolucję.

 Eagle 360 głównie wyróżnia się kształtem. Kulista opona połączona będzie z podwoziem na zasadzie lewitacji magnetycznej, dzięki czemu zwiększy się komfort jazdy pasażerów. O także pona posiada wbudowane czujniki pozwalające na analizę środowiska, po którym się porusza, co może być wykorzystane w komunikacji z innymi pojazdami.

 Kulisty kształt wpłynie na bezpieczeństwo jazdy powodując na swobodne manewrowanie pojazdem we wszystkich kierunkach. Rozwiązanie zwiększy sterowność auta i zlikwiduje problemy z parkowaniem. Eagle 360 będzie potrafiła też monitorować swoje ciśnienie i obracać się automatycznie w taki sposób, by równomiernie się zużywać i wpłynąć na dłuższy przebieg jazdy.

 Co tu dużo mówić, brzmi obiecująco!