Data modyfikacji:

„Liga Sprawiedliwości” – zobacz nowy trailer filmu

Najwięksi superbohaterowie na świecie tworzą Ligę Sprawiedliwości, której celem jest zwalczanie zła i zagrożeń, z którymi nie jest w stanie poradzić sobie zwykły człowiek. Nowy film od DC Comics wkrótce ma pojawić się w kinach. Zobacz zwiastun!
(źródło; DC Comics)

Drugi film od DC Comics w tym roku

Cicha konkurencja dla Marvela? Na pewno. Fani komiksowych superbohaterów nie mają na co narzekać w tym roku. „Liga Sprawiedliwości” to już drugi film od DC Comics w tym roku. W maju w kinach mogliśmy zobaczyć „Wonder Woman” z Gal Gadot w roli głównej.

W listopadzie po raz kolejny na dużym ekranie Gal Gadot wystąpi jako Wonder Woman, a u jej boku Ben Affleck jako Batman, Ezra Miller jako Flash, Ray Fisher jako Cyborg, Jason Momoa jako Aquaman i Henry Cavill jako Superman.

Tym razem bohaterowie DC Comics pojawią się jako Liga Sprawiedliwości, czyli specjalne zgrupowanie superbohaterów, których zadaniem jest pilnować porządku na świecie.

„Liga Sprawiedliwości” wkrótce w kinach!

Do premiery nowego filmu powstającego we współpracy DC Comics i studia Warner Bros. pozostał jeszcze miesiąc! „Liga Sprawiedliwości” do kin wchodzi już w listopadzie. Oficjalna premiera filmu została zapowiedziana na 15 listopada. W Polsce premiera ma odbyć się 17 listopada 2017, ale jak zwykle w przypadku tak dużych produkcji możemy liczyć na przedpremierowe pokazy.

Nowy film DC Comics „Liga Sprawiedliwości” – trailer

Fani komiksów i ich filmowych odpowiedników doczekali się kolejnego zwiastunu nadchodzącego filmu. Daje odpowiedni wgląd na to, co będzie się działo w „Lidze Sprawiedliwości”. A zapowiada się niemało!

Trailer od razu wrzuca nas w wir wydarzeń tylko po to, aby szybko sprowadzić nas na ziemię. Ujrzymy w nim Lois Lane (Amy Adams) i Clarka Kenta/Supermana (Henry Cavill). Zobaczymy też krótkie fragmenty z pogrzebu Supermana w „Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości”. Po domniemanej śmierci Supermana nasza planeta jest dużo bardziej narażona na ataki złych ludzi i obcych cywilizacji. Na całe szczęście jest wciąż Liga Sprawiedliwości, która przyrzekła walczyć ze wszystkim złem tego świata.

Zobaczcie najnowszy trailer „Ligi Sprawiedliwości” poniżej:
Robi wrażenie, prawda? Zapowiada się świetne kino akcji!

Obsada

W rolę superbohaterów po raz kolejny wcielą się znani nam aktorzy. Nie było żadnych drastycznych zmian w tej obsadzie, dlatego po raz kolejny będziemy mogli oglądać Bena Afflecka jako Batmana i Gal Gadot jako Wonder Woman. Pozostali członkowie Ligi Sprawiedliwości to Ezra Miller jako Flash, Ray Fisher jako Cyborg, Jason Momoa jako Aquaman, a także zobaczymy Jeremiego Ironsa jako Alfreda Pennywortha i J.K. Simmonsa w roli Komisarza Gordona.

Za reżyserię w większości odpowiedzialny jest Zack Snyder (pod koniec projektu jego miejsce zajął Joss Whedon ze względów rodzinnych). Jest to naszym zdaniem świetna osoba na to miejsce, gdyż Snyder już wcześniej reżyserował filmy o superbohaterach – między innymi poprzedni film DC Comics „Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości”, a także „Watchmen: Strażnicy” z 2009. To oczywiście nie wszystkie jego filmy. Zack Snyder był również reżyserem jeszcze wcześniejszego filmu o Clarku Kencie: „Człowiek ze stali” (2013).

Scenariusz do „Ligi Sprawiedliwości” napisali Chris Terrio  i Joss Whedon. Pierwszy z nich stworzył również scenariusz do „Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości”, a także brał udział w tworzeniu scenariusza do nadchodzącej, dziewiątej części Gwiezdnych Wojen. Wheldona możecie kojarzyć ze scenariuszy do takich filmów jak „Avengers” i „Avengers: Czas Ultrona”.

Za muzykę do filmu odpowiedzialny jest Danny Elfman.

Czekamy od 2014

Na „Ligę Sprawiedliwości” czekamy już od 2014! Wtedy też została ogłoszona głośna produkcja DC Comics i Warner Bros. Dopiero jednak w 2016 zostały wykonane pierwsze zdjęcia do filmu. Premiera już w listopadzie 2017, a film „Liga Sprawiedliwości” będzie można zobaczyć również w kinach IMAX.

Forbes na podstawie dostępnych danych przewiduje, że nowy film DC Comics jest w stanie zarobić nawet do $170 milionów zaraz po pojawieniu się na dużym ekranie.

Na tym DC Comics na pewno nie poprzestanie. Już teraz został ogłoszony sequel „Ligi Sprawiedliwości”, którego premiera zapowiedziana została na 2019, chociaż zapewne zostanie przesunięta na późnej. W przyszłym roku w kinach ma za to pojawić się film o Aquamanie (zatytułowany po prostu „Aquaman”).
(źródło: DC Comics)

Byle do listopada!

Fani DC Comics zapewne zacierają już ręce na myśl o powrocie ich ulubionych bohaterów. Do premiery pozostało niewiele, już za miesiąc będzie można ustawić się w kolejce pod kinem w oczekiwaniu na premierę. Niezmiernie nas cieszy ten wysyp świetnych filmów o superbohaterach!

Tekst: Jakub Spiryn

Przeczytaj również

Jaki horror obejrzeć w Halloween? Ranking najlepszych horrorów

Jaki horror obejrzeć w Halloween? Ranking najlepszych horrorów

2020-10-25
Przestraszenie widza nie jest wielką sztuką. Wystarczy do swojego filmu wrzucić jump scare’y w jak najbardziej niespodziewanych momentach i mamy sto procent skuteczności w doprowadzeniu ludzi do zawału. Sztuką jest natomiast stworzenie takiego horroru, który bez korzystania z prostackich metod, potrafiłby wywołać u odbiorców lęk i niepokój. Takim produkcjom zostało poświęcone to zestawienie. Dobór tytułów bazował na liście najlepszych filmów grozy przygotowanej przez renomowany serwis IMDb.
filmy na Halloween

Filmy na Halloween 2020 – 6 kultowych propozycji

2020-10-18
31 października to dzień, w którym każdy z nas powinien zapewnić sobie nutkę grozy. Nie ma lepszego sposobu na delikatne podniesienie poziomu adrenaliny niż jeden z naszych polecanych filmów na Halloween! Sprawdź, jakie produkcje warto obejrzeć w tym roku.
halloween

Filmy na Halloween dla dzieci. Bardziej śmieszne niż straszne

2020-10-18
Halloween z roku na rok jest coraz chętniej obchodzone nie tylko przez dorosłych, ale także przez najmłodszych członków rodzin. Przeczytaj nasz artykuł!
gwiezdne wojny kolejność

Jak oglądać Gwiezdne wojny: kolejność i chronologia filmów i seriali

2020-10-16
Franczyza Star Wars towarzyszy miłośnikom popkultury już od ponad czterdziestu lat. Przez ten czas na ekranach kin wyświetlono ponad dziesięć pełnometrażowych filmów, a w telewizji i platformach streamingowych zadebiutowały seriale animowane i aktorskie. W tym tekście przyjrzymy się chronologii Gwiezdnych wojen.