Data modyfikacji:

Lightroom na smartfony ułatwi obrabianie zdjęć


Programów do obróbki zdjęć na telefony jest cała masa, jednak Lightroom stanowi dla nich bardzo mocną konkurencję. Teraz ta przewaga może się powiększyć bo właśnie wprowadzone zostały nowe, bardzo istotne zmiany. 

Obrabianie zdjęć z wykorzystaniem funkcji Iphone’a 


Program do obróbki zdjęć został wydany na urządzenia firmy Apple. Najważniejszą opcją, która się pojawiła jest selektywny pędzel, który umożliwia zamalowanie poszczególnych obszarów. Dzięki temu można poprawiać właściwości zdjęcia w konkretnych miejscach. Samo Adobe mówi, ze to jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji.
źródło:adobe.com 
Ponadto posiadacze funkcji 3D Touch będą mogli za pomocą odpowiedniego nacisku palca na ekran, wybrać siłę danego efektu. Taką sama możliwość pojawi się w Ipadach Pro wyposażonych w rysik Apple Pencil, który korzysta z podobnego rozwiązania co 3D Touch.

Z mniejszych funkcji pojawiły się także możliwości wymazania liniowego jak i promieniowego gradientu. Dla mobilnych fotografów dobrą wiadomością będzie także pojawienie się zakładki umożliwiającej regulowanie ostrości jak i redukcji poziomu szumów. Jak widać obrabianie zdjęć na telefonie Apple będzie jeszcze prostsze. 

Użytkownicy telefonów z Androidem też nie mogą narzekać


Program do obróbki zdjęć na Androidzie zyskał niemal identyczne funkcje, jednak jego wygląd został przebudowany praktycznie od podszewki. Każdy element interfejsu ma być teraz bardziej przyjazny dla posiadaczy telefonów z systemem Android. Dzięki tym usprawnieniom obróbka zdjęć odbywa się w sposób szybki oraz intuicyjny. 

źródło: adobe.com 
Lightroom Mobile jest dostępny do pobrania zarówno w App Store jak i Google Play. Jeśli posiadacie już ten program do obrabiania zdjęć to wystarczy go zaktualizować. Jeśli lubicie bawić się zdjęciami to koniecznie zobaczcie naszą propozycję aplikacji, które tworzą wyjątkowe efekty do zdjęć