Chcesz, żeby Twoja lodówka sama robiła zakupy? To jest gadżet dla Ciebie!Jeśli ktoś wciąż myśli, że świat urządzeń AGD jest nudny, to jest w ogromnym błędzie. To urządzenie śmiało możemy nazwać magicznym. Urządzenie zapamiętuje zawartość półek, zamawia zakupy przez Internet, a także wyświetla komunikat o terminie spożycia przechowywanych produktów.

Inteligentna lodówka z ekranem jak telewizor i kamerami w środku

Samsung zaprezentował na targach CES 2016 nową kategorię inteligentnych lodówek – Family Hub. Nowy model lodówki firmy Samsung otrzymał ekran dotykowy o przekątnej 21,5 cala i rozdzielczości 1080p. Dodatkowo producent dorzucił kamerę, która pomoże ci obserwować znajdujące się w środku produkty.

 Na ekranie wyświetlane są komunikaty dotyczące m. in. terminów przydatności do spożycia przechowywanych produktów, brakujących składników potrzebnych do przygotowania danego dania. Lodówka Samsung jest cennym pomocnikiem w uzupełnianiu domowych zapasów i bardziej efektywnym gospodarowaniu nimi.

 Jak pomogą nam w tym kamery? Po każdym zamknięciu drzwi lodówka wykonuje zdjęcia wszystkich półek w lodówce. Dzięki temu, z dowolnego miejsca w świecie, możemy mieć podgląd jej zawartości na ekranie naszego smartfona. To z kolei umożliwia nam weryfikację tego, co musimy kupić. Jeśli widzimy, że np.  butelka mleka jest prawie pusta, od razu przy pomocy  tej samej aplikacji możemy zamówić brakujące produkty.

 Nawet będąc w sklepie, można użyć aplikacji Samsung Smart Home, aby połączyć się z lodówką, obejrzeć zawartość półek i dokupić brakujące produkty potrzebne do przygotowania kolacji.