Data publikacji:

Majówka pod namiotem – jak spakować kosmetyczkę?

Wszystko wskazuje na to, że wraz z początkiem maja wróci do nas ładna pogoda – a to oznacza, że majówkę śmiało możemy spędzić na łonie natury. Jeśli wybieracie się na wypad za miasto, zapewne zastanawiacie się, jak spakować kosmetyczkę, aby nie przesadzić z ilością bagażu, ale jednocześnie mieć ze sobą wszystko, co kobiecie do przetrwania jest potrzebne. Sprawdźcie, co może okazać się pomocne w polowych warunkach.

1. Miniaturki i saszetki

Po co brać całą butelkę żelu pod prysznic, skoro możesz przelać go do małej, turystycznej buteleczki? Taka ilość spokojnie wystarczy ci na 3 dni, a miejsce w kosmetyczce zostanie zaoszczędzone. Możesz wybrać także kosmetyki w saszetkach.


2. Odżywka do włosów w sprayu

Przez te kilka dni z pewnością nie będzie ci się chciało sterczeć pod prysznicem (o ile w ogóle będzie dostępny!) i czekać, aż będziesz mogła spłukać odżywkę do włosów. Zamiast tego, wybierz lekką odżywkę bez spłukiwania – to rozwiązanie zaoszczędzi czas, który możesz przeznaczyć na zabawę i odpoczynek.


3. Chusteczki nawilżane

Chusteczki do demakijażu i higieny intymnej mogą przydać się zwłaszcza, gdy wybierasz się na biwak bez dostępu do bieżącej wody.

4. Uniwersalny, nawilżając krem

Krem, który możesz użyć zarówno do twarzy, jaki i reszty ciała to sprytne i wygodne rozwiązanie!


5. Pilnik do paznokci

W polowych warunkach nie trudno o złamanie paznokcia, dlatego też warto mieć ze sobą niewielki pilnik. Tuż przed wyjazdem nie wykonuj wymyślnego manicure – wystarczy, że opiłujesz i wypolerujesz paznokcie.

6. Mała pasta i turystyczna szczoteczka

Nawet pod namiotem, mycie zębów to podstawa! Także przybory do mycia zębów możesz nabyć w wygodnej wersji mini.

7. Ochrona przeciw owadom

Wiosna to czas, gdy insekty budzą się do życia – na łonie natury możemy odczuć to szczególnie dotkliwe. Na majówkowy wyjazd zabierz preparat odstraszający kleszcze i komary.

8. Żel antybakteryjny do rąk

Czasem, gdy umycie rąk w wodzie będzie utrudnione, możesz poratować się antybakteryjnym żelem. Wskazówka; doskonale sprawdza się także jako pogromca niespodziewanych pryszczy.

Wybieracie się pod namioty w tę majówkę? Jak wygląda wasz ekwipunek kosmetyczny?
Autor: Joanna Stanuch

Kosmetyki