Data modyfikacji:

Makijaż do okularów - dzienny i wieczorowy

Dobry makijaż zarówno na dzień, jak i na wieczór, to taki, który ukrywa niedoskonałości twarzy i podkreśla atuty urody. Zrobienie odpowiedniego makijażu wymaga wiedzy i umiejętności. Często kobiety popełniają wiele błędów i nie wyglądają tak dobrze, jak mogłyby wyglądać, gdyby zastosowały odpowiednie kosmetyki i techniki. Przed szczególnie trudnym wyzwaniem stoją kobiety w okularach.

Idealny makijaż do okularów

Przed przystąpieniem do malowania się, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Po pierwsze trzeba wziąć pod uwagę czy się jest krótkowidzem czy dalekowidzem. Okulary dla krótkowidza, czyli „plusy” powiększają oczy. „Minusy” działają dokładnie odwrotnie. Rodzaj szkieł determinuje sposób malowania oczu. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest rodzaj i kształt oprawek. Inaczej będzie wyglądał makijaż przy subtelnych oprawkach, a inaczej przy bardziej wyrazistych i dużych, które są ostatnio szczególnie modne.

Podstawowe zasady

Okulary sprawiają, że uwagę przyciągają oczy. Podstawą są więc zadbane, właściwie wyregulowane brwi. Już od dłuższego czasu modne są mocno zaznaczone brwi, ale nie można przesadzić, szczególnie jeśli oprawki okularów również są mocne. W przypadku problemów warto udać się do kosmetyczki, która pomoże nadać brwiom idealny kształt, a także może je trochę przyciemnić. Równie istotną sprawą jest ukrycie cieni pod oczami i ewentualnych zmarszczek. Zainwestować więc trzeba w dobry, lekki korektor. Nie należy też zapominać o codziennej pielęgnacji okolic oczu kremem pod oczy, który nawilży i ujędrni ten delikatny obszar twarzy i oczywiście o prawidłowym demakijażu.

Makijaż dla krótkowidza

Makijaż dla okularnicy, która nosi „minusy” stawia jedno wyzwanie jakim jest optyczne powiększenie oczu. Wybierając korektor pod oczy warto postawić na odrobinę jaśniejszy (ale nie za jasny) korektor. Może to być korektor z rozświetlaczem. Również przy wyborze cieni trzeba postawić na jaśniejsze odcienie. Wybór tonacji zależy od karnacji oraz koloru tęczówek, każdej kobiecie pasują jednak delikatne róże i beże. Perłowe lub opalizujące cienie zawsze będą powiększać oko. Wybierzmy minimum dwa współgrające ze sobą cienie, jeden jaśniejszy do podkreślenia łuku brwiowego i wewnętrznego kącika oka, drugi ciemniejszy na zewnętrzną część powiek.

Większość dziewczyn w „minusach” źle wygląda używając ciemnej kredki do oczu, dlatego lepszą alternatywą jest użycie ciemniejszego cienia zamiast kredki. Ciemny eyeliner można użyć, ale wyłącznie na górnej powiece i obowiązkowo trzeba wyciągnąć kreskę poza zewnętrzny kącik oka. Kremowe i białe kredki użyte na linii wodnej, są ciekawym i efektownym trickiem dla okularnic, ponieważ optycznie otwierają oko. Na koniec koniecznie trzeba starannie wytuszować rzęsy, najlepiej dwoma warstwami. Rzęsy mogą, a nawet powinny być dość wyraziste, więc dobrym pomysłem będzie też użycie zalotki.

Makijaż dla dalekowidza

Dziewczyny w okularach „plusach” muszą optycznie pomniejszyć oko i zadbać o doskonałą kondycję okolic oczu. Podstawą jest więc zastosowanie matowego korektora pod oczy, który ukryje cienie i zmarszczki. Niewielką ilość korektora można użyć w wewnętrznych kącikach oczu. Jeśli chodzi o cienie to najlepsze będą matowe odcienie pastelowe. Dobrym wyborem będzie jeden kolor ale w dwóch odcieniach - jaśniejszym i ciemniejszym. Pierwszego należy użyć do pomalowania ruchomej powieki, a drugiego do zaznaczenia załamania powieki, jak również zewnętrznego kącika oka. Konieczne jest też staranne wytuszowanie rzęs. Wszelkie niedoskonałości, w tym posklejane rzęsy, są mocno widoczne w "plusach", które działają jak szkło powiększające.

Makijaż na wieczór

Malując się na wieczór można wybrać ciemniejsze cienie, ale pamiętając o wspomnianych wyżej zasadach. Kobiety w okularach „z plusami” mogą sobie także pozwolić na użycie czarnego eyelinera i namalowanie kreski a la kocie oko, nawet na dolnej powiece. Mogą one też odrobinę odciągnąć uwagę od oczu stawiając na wyraziste usta, pomalowane pomadką w mocnym odcieniu. W przypadku dziewczyn noszących „minusy” usta powinny pozostać w cieniu. Należy je pomalować neutralną, jaśniejszą pomadką. Rezygnując z mocnych ust można jednak postawić na zmysłowy smokey eye.

Okulary do makijażu

Okulary mogą być atutem każdej kobiety, trzeba jednak starannie wybrać oprawki biorąc pod uwagę kształt twarzy, rysy twarzy, fryzurę i karnację. Niemniej jednak w każdych okularach można wyglądać pięknie i zrobić do nich odpowiedni makijaż, trzeba tylko pamiętać o najważniejszych zasadach. I jak w każdym innym wypadku, nie należy kierować się wyłącznie modą, ale indywidualnymi cechami urody, co dotyczy zarówno wyboru okularów i makijażu do nich, ale też fryzury, kolorów, ubrań.