Makijaż w stylu lat dwudziestych w czterech krokach


Lata dwudzieste minionego stulecia to czas dam i dżentelmenów – wytwornych kreacji, nienagannych manier i wielkiej elegancji. Przeglądając stare, rodzinne zdjęcia pewnie niejedna z was pomyślała: „wtedy to kobiety miały styl…”. Moda na klasykę pozostaje nieśmiertelna, objawiając się w najnowszych trendach ubiorowych, fryzjerskich, ale i makijażowych. Dziś, w kilku prostych krokach nauczymy cię wykonywać makijaż w stylu lat dwudziestych – idealny na imprezę.

1. Nienagannie alabastrowa skóra

Moda na opaleniznę, której jeszcze nie tak dawno ulegała większość z nas, niegdyś byłaby czymś zupełnie niezrozumiałym. Kanonem kobiecego piękna w latach dwudziestych była bardzo jasna, gładka cera. Podstawą makijażu w stylu lat dwudziestych powinien być zatem podkład jaśniejszy o ton od twojej naturalnej karnacji, a także intensywnie matujący puder zapewniający wręcz efekt „lalki”.

Wskazówka – aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić makijaż, możesz dorysować czarną kredką tuż nad ustami seksowny pieprzyk.

2. Wyraziste spojrzenie

Nasze prababki dbały o to, aby w makijażu oczy grały pierwsze skrzypce. Nanieś na całą górną powiekę ciemny, matowy cień, następnie aplikując go również na powiekę dolną, tworząc obrys oka. Całość zblenduj miękkim pędzelkiem, aby uzyskać rozmyty efekt. Głębię spojrzenia wzmocnisz dodatkowo, gdy linię wodną pomalujesz czarną kredką. Rzęsy starannie wytuszuj.

źródło: youqueen.com


3. Nostalgiczne brwi

Cechą charakterystyczną makijażu lat dwudziestych są mocno zaznaczone brwi w kształcie łuku, opadające ku dołowi po zewnętrznej stronie. Zapewniały one kobiecym twarzom smutny, a zarazem tajemniczy wyraz, a efekt ten był tak pożądany, że kobiety częstokroć goliły swoje naturalne brwi, by później… narysować je od nowa. Oczywiście, nie rekomendujemy takiego rozwiązania - aby uzyskać podobny rezultat, użyj po prostu czarnej kredki lub ciemnego cienia do powiek.

źródło: pinterest.com

4. Romantyczny makijaż ust

Usta obrysuj wyraźnie konturówką w odcieniu czerwonego wina, zaznaczając modny w minionych czasach kształt serduszka. Następnie wypełnij całość dopasowaną kolorystycznie pomadką o lekko błyszczącym wykończeniu.


Spróbujecie wykonać proponowany przez nas makijaż? A może preferujecie modę z nieco innych czasów?

autor: Joanna Stanuch