Data modyfikacji:

Męska biżuteria – jakie dodatki wypada nosić mężczyźnie?

Zdań na temat męskiej biżuterii jest tyle, że musielibyśmy poświęcić kilka artykułów, by przybliżyć choć połowę. Dziś nie będziemy zastanawiać się więc nad zasadnością noszenia męskiej biżuterii, a nad tym, jak wybrać tę stylową i ponadczasową. Jaką biżuterię wypada nosić mężczyźnie?

Zegarek


Najmniej kontrowersyjnym elementem, który można uznać za męską biżuterię, jest oczywiście zegarek. W definicję biżuterii najlepiej zaś wpisze się ten z metalową bransoletą, jaką – samą w sobie – można uznać za interesującą ozdobę. Zegarek jest gadżetem mówiącym wiele o Twoim stylu, dlatego wybierz model uznanej firmy produkującej zegarki, np. japońskiej lub szwajcarskiej, niekoniecznie drogi.

Niestety, na rynku dostępnych jest wiele zegarków niskiej jakości, sygnowanych przez znane firmy odzieżowe. Z klasycznymi męskimi czasomierzami łączy je jednak tylko wysoka cena – sam mechanizm, będący wyrazem zegarmistrzowskiego kunsztu, jest w ich przypadku na bardzo niskim poziomie.

Spinka do krawata


Czy zwykła spinka do krawata może wzbudzać jakiekolwiek kontrowersje? Okazuje się, że ten mały klips łączący krawat z koszulą często uznawany jest za niemodny i zarezerwowany dla kelnerów. Jest to jednak pogląd charakterystyczny dla Europy, bo już w Stanach Zjednoczonych noszenie spinki do krawatu jest na porządku dziennym.

Jakie jest nasze zdanie? Sądzimy, że to bardzo ciekawy gadżet, który może dodać stylizacji polotu. Pod warunkiem, że wybierzesz minimalistyczną spinkę do krawata. Te złote, bijące po oczach, lepiej sobie odpuścić.

Naszyjnik


Naszyjnik to biżuteria wprost idealnie pasująca do casualowego, ulicznego stylu. Nonszalancko narzucone na t-shirt lub bluzę naszyjniki świetnie uzupełniają streetwearowy strój i nadają mu jeszcze więcej ekstrawagancji. Podobnie jednak jak w przypadku spinek do krawatów, lepiej unikać świecidełek. Lepiej sprawdzą się typowo męskie, nieco surowe materiały: skóra, stal, srebro. Dodatkowo za pomocą naszyjnika możesz przemycić wymowny wisiorek, którym wyrazisz siebie.

Bransoleta


Każdy kto twierdzi, że bransoleta jest elementem typowo kobiecym, powinien poznać bransoletę Leatherman Tread. Ta wyjątkowo męska biżuteria jest nie tylko ozdobą, ale i… funkcjonalnym multinarzędziem! Mieści w sobie blisko trzydzieści narzędzi, które mogą Ci się przydać w ciągu dnia, a zabierzesz je nawet na pokład samolotu. Miłośnikom tradycyjnej biżuterii polecamy natomiast bransolety skórzane lub metalowe, które być może nie są tak funkcjonalne, ale z pewnością równie piękne.

Spinki do mankietów


Jeśli wolisz zachowawczą i niekontrowersyjną ozdobę, wybierz spinki do mankietów. Są nieodłącznym dodatkiem do eleganckich koszul i łączą funkcję estetyczną z praktyczną. Tradycyjne spinki do mankietów wykonane są z metalu, lecz w przypadku mniej formalnych okazji możesz pokusić się o zastosowanie spinek drewnianych lub nawet betonowych. To gadżet dla prawdziwego dandysa. Jeśli możemy podpowiedzieć: warto wybrać minimalistyczny projekt. Mocno skomplikowane i zdobione spinki do mankietów trącą lekko kiczem.

Sygnet


Sygnet kojarzy Ci się ze złotym, wielkim koszmarkiem wykonanym najczęściej z tombaku? Choć sygnety nie mają dobrej prasy, postaramy się przekonać, że nie trzeba się ich bać. Bez trudu znajdziesz wiele eleganckich modeli, które nie muszą kłócić się z dobrym gustem. Casualowy sygnet to wszak dziś zwykła ozdoba, a nie, jak przed laty, symbol statusu oraz przynależności do burżuazyjnego klanu. 

A Ty, co sądzisz o męskiej biżuterii? I jaka męska biżuteria, według Ciebie, najbardziej przystoi współczesnemu dżentelmenowi?