Data modyfikacji:

Metalowy Nikon D5 i D500 na 100 rocznicę firmy 


W lipcu mija 100 rocznica działalności legendarnej firmy Nikon. Z tej okazji producent przygotował całą gamę jubileuszowych produktów. Na ich czele stoją dwa bardzo popularne aparaty D5 i D500, które mogą pochwalić się wyjątkowym, metalowym wykończeniem. 
Źródło: nikon.com

Zestawy dla prawdziwych pasjonatów 


Pierwsze pogłoski o jubileuszowym sprzęcie Nikona pojawiły się już w styczniu, jednak dopiero teraz producent zdradził nieco więcej informacji. Flagowy Nikon D5 otrzymał kilka kosmetycznych zmian, które mają jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowy charakter tej niezwykłej lustrzanki. Przede wszystkim zmiany dosięgnęły korpusu. Metalowe wykończenie o szarym kolorze będzie charakterystyczne dla rocznicowych produktów. Użytkownicy nie zapomną o urodzinach firmy, ponieważ logo 100 rocznicy znajduje się na przednim dekielku oraz górnej części aparatu. W miejscu mocowania statywu pojawia się grawerowany napis podkreślający współpracę Nikona z NASA. 
Źródło: nikon.com
Cały zestaw został zapakowany w bardzo elegancką walizkę, w której pojawi się nie tylko aparat. Skórzany pasek na aparat z logiem rocznicy oraz ulotka opowiadająca o zaangażowaniu Nikona w projekty kosmiczne, dopełnia to co otrzyma każdy zainteresowany. Niemal identyczny zestaw otrzymają osoby, które zdecydują się na zakup Nikona D500

Nie tylko aparaty obchodzą urodziny 

Źródło: nikon.com
Nikon świętując swoje urodziny, przygotował szereg innych produktów. W szarej, metalowej odsłonie pojawi się także topowy obiektyw Nikkor 70-200E oraz trzy obiektywy Nikkor Zoom F 2.8. Oprócz aparatów do sprzedaży trafią dwie lornetki WX 7x50IF oraz 8x30 EII. Niestety na razie nie poznaliśmy cen tych produktów oraz ich dokładnej specyfikacji. Nikon obiecuje, że więcej informacji poda w najbliższych miesiącach. Czy jubileuszowe produkty zostaną ulepszone względem tradycyjnych modeli? Odpowiedź na to pytanie poznamy prawdopodobnie w połowie roku. Mimo wszystko sam design Nikonów jest świetny. Na pewno nie zabraknie na niego chętnych. 

Warto przeczytać