Data modyfikacji:

Microsoft przedstawia nowego Windowsa S


Wraz z premierą nowego komputera, Microsoft zaprezentował także odświeżoną wersję Windowsa, która oznaczona będzie literką S. To kolejna odsłona nowego systemu operacyjnego, która będzie dostępna tuż obok wersji Home i Pro. Zobaczcie co nowego wprowadził amerykański producent. 

Prosta i bezpieczna wersja Windowsa 10 


Windows 10 S to przede wszystkim system operacyjny, który przede wszystkim jest dla użytkownika bezpieczny. Użytkownik ma do dyspozycji zabezpieczenia w postaci Windows Defender, a także przeglądarki Edge, która zdaniem producenta jest znacznie bardziej bezpieczna niż konkurencyjny Chrome czy Firefox. Złośliwe oprogramowanie często dotyka użytkowników Windowsa, dlatego teraz ma się to zmienić. 

System oznaczony literką S jest zdecydowanie bardziej okrojony niż wersja Pro i Home. Użytkownik może instalować programy wyłącznie ze sklepu Microsoftu. Ograniczenie sięga także przeglądarki. Zainstalowanie konkurencyjnej aplikacji będzie możliwe wyłącznie, gdy będzie ona dostępna w sklepie. Tak naprawdę Windows 10S to mobilna wersja tego systemu. Gigant z Redmond chce dostarczyć swój produkt przede wszystkim do placówek edukacyjnych. 

źródło: microsoft.com 

Jeśli Windows 10 S to za mało 


Dla wielu osób ograniczenia jakie niesie za sobą ten system, a przede wszystkim brak możliwości instalowania aplikacji Win32 może sprawić, że rozsądniejszą opcją będzie klasyczny system Windows 10. Producent dopuszcza taką możliwość i w cenie około 49 dolarów, umożliwi przejście na system do wersji Pro.

Tak naprawdę uproszczona wersja systemu może być dobrym rozwiązaniem dla mniej wymagających użytkowników. Możliwość korzystania z pakietu Office to chyba najważniejszy plus tego systemu. Z pewnością znajdzie się wielu chętnych użytkowników, którzy będą korzystać z Windowsa 10 S. Do sprzedaży ma trafić komputer Microsoft Surface, wyposażony w nowy system. W sprzedaży pojawią się prawdopodobnie inne sprzęty wyposażone w nowy produkt Microsoftu. Takie rozwiązanie może sprawić, że liczba tanich komputerów do mobilnych zastosowań wzrośnie. 

źródło: microsoft.com