"Miedziane" wazy na Dzień Matki

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na prezent, postawcie na DIY. Własnoręcznie wykonany podarunek jest dużo bardziej wyjątkowy niż nawet najdroższy prezent. Nie macie pomysłu, co możecie zrobić? Koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.
Własnoręcznie wykonane prezenty mają w sobie coś wyjątkowego. Pokazują obdarowanej osobie, jak bardzo nam na niej zależy. Dzień Matki jest właśnie taką okazją, dla której warto poświęcić trochę więcej czasu i wysiłku. Dlatego właśnie świetnym pomysłem na prezent dla mamy będzie samodzielnie wykonany podarunek. Poniżej dowiecie się, jak wykonać „miedziane” wazy, które na pewno spodobają się każdej mamie, które w dodatku pozwolą Wam nadać nowe życie starym przedmiotom, które do tej pory po prostu wyrzucaliście.

Potrzebne materiały:

- Ocynkowane blaszane puszki (o dowolnym kształcie I wysokości)
- Uniwersalny podkład szczepny w spreyu (np. Stops rust universal bonding primer firmy RUST-OLEUM)
- Farba w spreju w wybranym przez Was kolorze (tu miedziany) – najlepiej do powierzchni metalowych, która dodatkowo zabezpieczy je przed rdzewieniem


Źródło: homeyohmy.com

Przygotowanie:

Krok 1: 

Najpierw oczyśćcie dokładnie zewnętrzną stronę puszki i zanim zaczniecie malowanie, upewnijcie się, że nie ma na nich żadnych drobinek brudu czy kurzu. 

Krok 2:

Oczyszczoną powierzchnię puszek spryskajcie podkładem uniwersalnym, odczekajcie minutę i spryskajcie je ponownie. 

Źródło: homeyohmy.com
Krok 3:

Gdy puszki całkowicie wyschną, pokryjcie dokładnie ich powierzchnię farbą w spreyu (zastosujecie dwie warstwy). Dla najlepszego efektu zacznijcie malowanie od góry, kierując się powoli w dół, po czym przekręcając puszkę w prawo lub lewo. Starajcie się pokryć każdą stronę tą samą ilością farby. Nierówności wyrównajcie nakładając druką warstwę farby.a

Źródło: homeyohmy.com
Krok 4:

Tyle wystarczy, by całkowicie odmienić zwykłe blaszane puszki. Teraz pozwólcie schnąć im przez całą noc, a następnego dnia wypełnijcie je ulubionymi kwiatami Waszej mamy. Stworzone przez Was wazony świetnie nadadzą się do większych aranżacji oraz jako centralna ozdoba stołu.
Jakie są ulubione kwiaty Waszej mamy?


Źródło:homeyohmy.com