Mikronarzędzia - zestaw naprawczy, który możesz mieć zawsze przy sobie

Chcesz być gotowy na nieprzewidziane awarie, ale nie masz zamiaru nosić przy sobie ciężkiego multitoola? Rozwiązaniem są mikronarzędzia – zestawy akcesoriów tak małe, że bez problemu przymocujesz je do kluczy albo schowasz w portfelu.

Victorinox SwissCard Lite


Czym zastąpić szwajcarski scyzoryk? Jeśli z jakiegoś powodu składany nóż z zestawem narzędzi jest dla ciebie zbyt nieporęczny, możesz skorzystać z alternatywy. Jest nią funkcjonalny odpowiednik scyzoryka, mający formę nieco grubszej karty kredytowej.
Oferowany przez markę Victorinox zestaw o nazwie SwissCard zawiera m.in. niewielkie ostrze, cztery różne śrubokręty, nożyczki, pęsetę, szpilkę, lupę i długopis a do tego linijkę i miniaturową latarkę LED. Wszystko to w dyskretnej, łatwej do przenoszenia w portfelu formie. Cena takiego zestawu wynosi około 130 zł.

Victorinox SwissCard Lite 0.7333.T3

(12)
od 133,00
Zobacz
Victorinox SwissCard Lite 0.7333.T3
Opinia od _aramis_2009-09-12 Bardzo praktyczny i kompaktowy gadżet. Mieści się w przegródce od portfela a zawiera nożyczki, długopis, lupę, nożyk, śrubokręt, linijkę, szpilkę, pęsetę i latarkę:) Chociaż nie wszystkie elementy tego zestawu są najlepszej jakości (pęseta beznadziejna, nożyczki niezłe, ale mało wygodne i po pół roku użytkowania podpsuły mi się nieco... nożyk z...

Tool Logic Survival Card I


Podobną formę, choć nieco inne przeznaczenie, ma zestaw akcesoriów Tool Logic Survival Card I skompletowany z myślą o sytuacji, gdy z jakiegoś powodu będziesz musiał poradzić sobie z dala od cywilizacji. W przypominającym kartę kredytową etui znalazło się miejsce na spore, częściowo ząbkowane ostrze i wymienne, magnezowe krzesiwo.
Zestaw przetrwania uzupełnia gwizdek sygnalizacyjny, kompas, pęseta, wykałaczka i szkło powiększające. Wszystko to mieści się w obudowie o grubości zaledwie 4 mm. Za miniaturowy zestaw do surwiwalu zapłacisz około 88 zł.

Tool Logic Credit Card Survival I

(2)
od 96,99
Zobacz
Tool Logic Credit Card Survival I
Opinia od Ziutek2018-07-27 Mega uniwersalne narzędzie!

Gerber Bear Grylls Card Tool

Podobne przeznaczenie ma zestaw przetrwania marki Gerber, który sygnował sam Bear Grylls. Wielofunkcyjna karta kryje w sobie pokaźny – jak na rozmiary zestawu – nóż z gładkim ostrzem, krzesiwo i dwa wkrętaki – płaski i krzyżakowy. Oprócz nich znalazło się miejsce na latarkę zasilaną wymienną baterią, otwieracz do butelek i linijkę, a także skróconą instrukcję, zawierającą porady na temat przeżycia w niesprzyjających warunkach. Cena zestawu, polecanego przez Beara Gryllsa, to ok. 168 zł.

Gerber Karta Wielofunkcyjna Bear Grylls Card Tool

(1)
od 168,01
Zobacz
Gerber Karta Wielofunkcyjna Bear Grylls Card Tool
Opinia od Mariusz2018-07-27 Bardzo przydatne. Kupiłem kilka

Boker Plus Credit Card Knife


Formę karty kredytowej ma również bardzo nietypowy, składany nóż marki Boker. Konstrukcja waży zaledwie 32 gramy i ma 3 mm grubości, ale kryje w sobie dużą głownię ze stali 440C i blokadę typu frame lock, zabezpieczającą głownię przed przypadkowym złożeniem.
Wisienką na torcie są materiały, z których wykonano rękojeść, będącą zarazem etui na głownię. Zastosowano tu tytan i laminat G10. Funkcjonalność tego bardzo nietypowego noża zwiększa klips, pozwalający na zaczepienie go o krawędź kieszeni czy przegrody w portfelu. Cena noża to ok. 180 zł.

Home Appliances AG243A

Podobny pomysł, choć zupełnie odmienne wykonanie i zdecydowanie niższa cena to cechy noża Home Appliances AG243A. Tym razem nóż ma postać układanki, przypominającej origami. Po zwolnieniu blokady należy złożyć „kartę kredytową” w odpowiedni sposób, dzięki czemu płaski kawałek plastiku zmieni się w duży uchwyt ze sztywno osadzoną, stalową głownią. Zapłacimy za niego zaledwie ok. 11 zł.

Home Appliances Ag243a Nóż Rozkładany Karta Kredytowa

(1)
ostatnia cena 11,99
Zobacz
Home Appliances Ag243a Nóż Rozkładany Karta Kredytowa
Opinia od DziadekZBoru2018-07-27 Świetny stosunek jakości do ceny. Polecam!

CRKT Guppie


Znacznie mniej kompromisowym zestawem jest multitool CRKT Guppie. Amerykańska marka, znana głównie z produkcji różnorodnych noży, zaproponowała miniaturowy zestaw narzędzi o kształcie, przypominającym rybkę.
Głównym atutem zestawu jest klucz nastawny i ostrze z blokadą typu slip-joint. Uzupełnieniem zestawu narzędzi są cztery różne bity (wkrętaki płaskie i krzyżakowe w różnych rozmiarach), otwieracz do butelek i demontowalna, miniaturowa latarka. Całość można przymocować w formie breloku do kluczy, albo przypiąć za pomocą wbudowanego karabinka. Za zestaw tego typu zapłacimy ok. 140 zł.

Crkt Multitool Guppie (Nc/9070C) Kr

(2)
od 135,99
Zobacz
Crkt Multitool Guppie (Nc/9070C) Kr
Opinia od Wojtek2019-03-08 Solidna konstrukcja, ciekawe rozwiązania, do niewielkich zadań (biwakowych) na pewno się sprawdzi.

True Utility Fixr

Projektanci marki True Utility w niebanalny sposób połączyli sporą liczbę narzędzi i niezłą funkcjonalność z prawdziwie minimalistycznymi gabarytami zestawu. Multitool Fixr ma tylko 8 cm długości i formę odpowiednio wyprofilowanego kawałka stalowej blachy, ale zawiera aż 20 różnych narzędzi.
Kluczowym elementem jest osadzony na łożysku kulkowym, stalowy moduł z końcówkami kilku rodzajów śrubokrętów. Jego uzupełnieniem jest zestaw 5 kluczy płaskich (6 – 14 mm), bezpieczne ostrze, przecinak do drutu, ostrze do otwierania 0opakowań czy otwieracz do butelek. Narzędzie możemy przymocować w dogodnym miejscu za pomocą zintegrowanego karabinka. Zapłacimy za nie od 69 zł.

True Utility Fixr Multi Tool Tu200B

(1)
od 69,00
Zobacz
True Utility Fixr Multi Tool Tu200B
Opinia od Janusz krosnoo2018-07-27 Dobra opcja dla każdego

Swiss Tech Micro-Max

Ten zestaw to kwintesencja miniaturyzacji. Choć ma wielkość niepozornego breloczka, jest w pełni funkcjonalny, choć bardzo małym multitoolem. Po rozłożeniu Swiss Tech Micro-Max oferuje niewielkie szczypce, 6 śrubokrętów w różnych rozmiarach, dwa klucze, przecinak do drutu czy narzędzie do ściągania izolacji z przewodów.
W sumie miniaturowy multitool kryje w sobie aż 19 wykonanych ze stali nierdzewnej narzędzi, ukrytych w zestawie o wymiarach 5 x 3 cm. Dodatkowym atutem jest dożywotnia gwarancja producenta. Cena tego pomysłowego gadżetu wynosi ok. 50 zł.

Swiss Tech Micro-Max Xi 19-in-1 ST53500

(1)
ostatnia cena 62,99
Zobacz
Swiss Tech Micro-Max Xi 19-in-1 ST53500
Opinia od Piotr2014-12-01 Przydatny kawałek stali :-D kilka płaskich, kilka krzyżaków w jednym plus niewielki świderek. Cążek nie próbowałem. Nie da się zapiąć bez stresu na cienki karabińczyk - ,,zamek wylata". Kółko musi być grube, inaczej można go zgubić. Wagę też ma nie od parady jak na taki ,,*****ryk", ale stal musi ważyć.

Boker Plus Vox Access Tool


Zwolennicy prostszych, ale za to bardzo solidnych rozwiązań docenią narzędzie marki Boker - Boker Plus Vox Access Tool. Zamiast misternego mechanizmu ujrzymy tu jeden 9-centymetrowy kawałek fezowanego tytanu.
Gadżet z jednej strony zakończony jest niewielkim łomem, idealnym do podważania. W środkowej części znalazło się wycięcie, pomocne przy otwieraniu różnych zaworów, a z tyłu umieszczono, zabezpieczony gumowymi o-ringami, zbijak do szyb. Uzupełnieniem zestawu jest zintegrowany, niewielki karabinek, który może pełnić rolę otwieracza do butelek. Cena tego niezniszczalnego narzędzia zaczyna się od 145 zł.

Boker Boker Plus Vox Access Tool

(1)
ostatnia cena 151,99
Zobacz
Boker Boker Plus Vox Access Tool
Opinia od Ewa wysocka2018-07-27 Klasa sama w sobie

Kershaw TX Tool

Ciekawym pomysłem na podręczny zestaw narzędzi jest komplet wkrętaków marki Kershaw, mający formę dużego długopisu. Wykonany z aluminium korpus jest jednocześnie uchwytem i etui na miniaturowe bity. W zestawie znajdziesz wkrętak płaski, krzyżakowy, oraz trzy bity z końcówkami Torx w różnych rozmiarach. Za kieszonkowy komplet zapłacisz ok. 35 zł.
Autor: Matylda Łańska