Data publikacji:

Mikrotrend kosmetyczny: bubble mask

W ostatnim czasie portale społecznościowe huczą o specyfiku kosmetycznym zwanym bubble mask. I choć nie jest on żadną nowością, przeżywa renesans popularności wśród gwiazd Instagrama. Czym właściwie jest bubble mask i czemu warto się nią zainteresować?

1. Bubble mask- koreański sekret piękna 

Bubble mask to kolejny kosmetyk, który przywędrował do nas wprost z Azji i podobnie jak inne tego pochodzenia maseczki – daje spektakularne efekty. Kultowa maska skomponowana jest na białej glince i węglowym proszku, co już podpowiada, jakim cerom jest dedykowana. Bubble mask doskonale nadaje się do oczyszczania porów, niwelowania nadmiernej produkcji sebum oraz redukcji przebarwień potrądzikowych. Stosując ją regularnie uzyskamy świeżą, zmatowioną cerę ze znacznie zmniejszoną ilością niedoskonałości skórnych, w tym trudnych do usunięcia wągrów.


2. Ratunek dla cery zmęczonej 

Dzięki powstawaniu tlenu podczas używania musującej maseczki, cera zostaje błyskawicznie odżywiona i dotleniona. Z tego względu, bubble mask polecamy także posiadaczkom cery zmęczonej i poszarzałej. Już po pierwszym użyciu zauważysz, jak bardzo zmienił się koloryt skóry.

3. Jaką bubble mask wybrać?

Jak nietrudno się domyślić, multum producentów kosmetyków podchwyciło lotny temat bubble mask, wypuszczając na rynek własne preparaty. My w szczególności polecamy maski firmy SKIN79, ze względu na jej koreańskie pochodzenie. Godne polecenia są także maski firm OH K oraz ZINO.

Skorzystałyście z kosmetycznego trendu na bubble mask? Jakie efekty wystąpiły u was?


Autor: Joanna Stanuch