Data modyfikacji:

Najlepsze polskie seriale kryminalne 


W ostatnich latach wyprodukowano kilka naprawdę dobrych seriali, które na długo zostały zapamiętane przez fanów. Zobaczcie, jakie tytuły znalazły się w naszym zestawieniu. 

Pitbull 

Serial "Pitbull" zadebiutował na małym ekranie w 2005 roku, tuż po premierze wersji kinowej. Produkcja w reżyserii Patryka Vegi opowiada o grupie policjantów pracującej w wydziale do Walki z Terrorem Kryminalnym Komendy Stołecznej Policji. Historia przedstawiona w Pitbullu jest oparta na dokumentacji, którą Vega wykonał do nakręcenia cykli telewizyjnych „Prawdziwe psy” i „Taśmy grozy”. Te materiały pomogły także w nakręceniu kinowej wersji filmu. 
Każdy odcinek opowiada o walce policjantów z największymi grupami przestępczymi. W serialu poznamy historię podkomisarza Sławomira Desperskiego „Despero”(Marcin Dorociński), starszego aspiranta Jacka Goca „Gebelsa” (Andrzej Grabowski) czy podkomisarza Krzysztofa Magiery „Nielata” (Rafał Mohr). Wszystkie trzy sezony są przepełnione akcją i wciągają od pierwszych minut. Nie bez powodu "Pitbull" jest uznawany przez fanów za najlepszy polski serial kryminalny. 

rok produkcji: 2005-2008
reżyser: Patryk Vega 
sezony: 3 
nagrody: 2 nominacje
nasza ocena: 5/5

Belfer 

Jeden z większych serialowych hitów stacji HBO zgromadził przed ekranami telewizorów sporą publikę. "Belfer" skupia się na postaci nauczyciela Pawła Zawadzkiego (Maciej Stuhr), który podejmuje pracę w Dobrowicach. W miasteczku dochodzi do tajemniczej śmierci młodej dziewczyny. Zawadzki postanawia wyjaśnić tę zagadkę.. Sukces pierwszego sezonu "Belfra" sprawił, że producenci postanowili nakręcić drugi sezon. 

Tym razem akcja toczy się w prestiżowym wrocławskim liceum, do którego Paweł Zawadzki zostaje przeniesiony. Spokojna z pozoru szkoła, tak naprawdę jest miejscem, gdzie dochodzi do okrutnych aktów przemocy. Okazuje się, że główny bohater znalazł się w tym miejscu, nie bez powodu. 

rok produkcji: 2016
reżyser: Łukasz Palkowski/Krzysztof Łukaszewicz
sezony: 2
nagrody: Orzeł i 2 nominacje
nasza ocena: 5/5

Odwróceni 

Odwróceni to absolutna czołówka polskich seriali o tematyce kryminalnej. Mimo upływu lat, produkcja wciąż zachwyca i sprawia, że warto po nią sięgnąć. Historia opowiada o członkach gangu pruszkowskiego, którzy są ścigani przez warszawską policję.  Gdy jeden z członków grupy - Jan „Blacha” Blachowski (Rober Więckiewicz) zostaje oskarżony o gwałt na swojej kochance, Paweł Sikora (Artur Żmijewski) próbuje odwrócić go przeciwko kolegom. Każdy z 13 odcinków zawiera pościgi, strzelaniny, ale skupia się również na problemach życia codziennego głównych bohaterów. To zdecydowanie kilka godzin naprawdę dobrego serialu kryminalnego.

rok produkcji: 2007
reżyser: Jacek Filipiak/Michał Gazda
sezony: 1
nasza ocena: 5/5
  

Wataha 


”Wataha” to opowieść o pracy strażników granicznych w Bieszczadach. Serial rozpoczyna się od zamachu bombowego na główną siedzibę Watahy. Z wybuchu cało wychodzi tylko Wiktor Rebrow (Leszek Lichota), który szybko zostaje głównym podejrzanym o zamordowanie swoich kolegów. Rebrow z pomocą swoich przyjaciół rozpoczyna własne śledztwo, które doprowadzi go do bolesnej prawdy. 

Drugi sezon jest bezpośrednią kontynuacją tego, co wydarzyło się w pierwszych sześciu odcinkach. Kontynuacja "Watahy" trzyma tak samo w napięciu i powraca do dobrze znanych bohaterów z pierwszej odsłony. To jeden z lepszych polskich seriali kryminalnych ostatnich lat. 

rok produkcji: 2014-2016
reżyser: Łukasz Palkowski/Krzysztof Łukaszewicz
sezony: 2
nagrody: 2 nominacje
nasza ocena: 4/5


Krew z Krwi 

Polski serial sensacyjny z 2012 roku opowiada o Carmen (Agata Kulesza), byłej córce bossa mafii. Kobieta wiedzie spokojne życie ze swoją rodziną w Gdyni. Mąż bohaterki jest przemytnikiem papierosów i w wyniki gangsterskich porachunków zostaje zamordowany. Od tego momentu Carmen jest nachodzona przez dawnych współpracowników męża.

Żeby uchronić swoją rodzinę będzie zmuszona do przejęcia jego interesu. Serial "Krew z Krwi" to doborowa obsada aktorska i pełna zwrotów akcji fabuła. Do obejrzenia są dwa pełne napięcia sezony. To świetna propozycja do obejrzenia wieczorową porą. 

rok produkcji: 2012-2015
reżyser: Xawery Żuławski/Robert Wichrowski
sezony: 2
nasza ocena: 4/5

Oficer 


"Oficer" to serial wydany w 2013 roku. Głównym bohaterem jest Tomasz Kruszyński „Kruszon” (Borys Szyc), który jest członkiem Specjalnej Grupy Pościgowej Centralnego Biura Śledczego. Głównym celem funkcjonariuszy jest Jacek Wielgosz „Grand” (Paweł Małaszyński), gangster kierujący grupą przestępczą. W celu rozpracowania mafii, Kruszon postanawia przeniknąć w ich struktury. 

"Oficer" doczekał się trzech świetnych sezonów. Mimo upływu lat, serial kryminalny jest interesujący i przede wszystkim przepełniony akcją. Każdy miłośnik tego typu gatunku powinien się nim zainteresować.  

rok produkcji: 2004
reżyser: Maciej Dejczer
sezony: 2
nagrody: 1 nminacja
nasza ocena: 4/5

Ekstradycja 

Serial "Ekstradycja" to przede wszystkim znakomita gra aktorska Marka Kondrata, który wcielił się w rolę Olgierda Halskiego. Tytułowy bohater jest komisarzem policji a jego zadaniem jest rozpracowanie warszawskiej mafii. Szybko okazuje się, że działania Halskiego mają wpływ na jego życie osobiste. 

Klimat lat 90. XX wieku oddany w "Ekstradycji" jest doskonały. Sposób w jaki pokazano świat przestępczy może się podobać. Serial to przede wszystkim bardzo dobra obsada aktorska, która stawia go w gronie najlepszych produkcji kryminalnych. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana. 

rok produkcji: 1996-1998
reżyser: Wojciech Wójcik
sezony: 3
nagrody: 1 telekamera
nasza ocena: 5/5

Przeczytaj również

filmy romantyczne boże narodzenie

Filmy romantyczne na Boże Narodzenie

2020-12-11
Święta Bożego Narodzenia potrafią wprawić nas w romantyczny nastrój. Po świątecznym obiedzie zróbcie sobie filmowy wieczór we dwoje – nie zapomnijcie o ciepłym kocu, lampce wina i dobrym filmie. Jakie filmy romantyczne na Boże Narodzenie muszą znaleźć się na waszej liście? Przedstawiamy kilka obowiązkowych tytułów.
filmy familijne dla dzieci

Fajne filmy dla dzieci

2020-11-22
Oglądanie filmów dla dzieci rozwija wyobraźnię, uczy empatii i rozszerza wiedzę dziecka o świecie, ludziach i emocjach. Obrazy dla dzieci cieszą się dużym powodzeniem ponieważ przyciągają przed ekrany całe rodziny. Jakie filmy warto pokazać dziecku? Przed wami kilka ciekawych tytułów.
filmy romantyczne dla młodzieży

Filmy romantyczne dla młodzieży

2020-11-16
W wieku nastoletnim zdarzają się pierwsze zauroczenia, dlatego to czas, kiedy tematyka romantycznych relacji zaczyna bardziej interesować młodzież. W filmach szukają podobieństwa do swoich życiowych sytuacji, traktują je jako miłą formę spędzania czasu lub jako pomysł na randkę. Jakie filmy o miłości warto zobaczyć, będąc nastolatkiem? Przed wami kilka propozycji.
Jaki horror obejrzeć w Halloween? Ranking najlepszych horrorów

Jaki horror obejrzeć w Halloween? Ranking najlepszych horrorów

2020-10-25
Przestraszenie widza nie jest wielką sztuką. Wystarczy do swojego filmu wrzucić jump scare’y w jak najbardziej niespodziewanych momentach i mamy sto procent skuteczności w doprowadzeniu ludzi do zawału. Sztuką jest natomiast stworzenie takiego horroru, który bez korzystania z prostackich metod, potrafiłby wywołać u odbiorców lęk i niepokój. Takim produkcjom zostało poświęcone to zestawienie. Dobór tytułów bazował na liście najlepszych filmów grozy przygotowanej przez renomowany serwis IMDb.
halloween

Filmy na Halloween dla dzieci. Bardziej śmieszne niż straszne

2020-10-18
Halloween z roku na rok jest coraz chętniej obchodzone nie tylko przez dorosłych, ale także przez najmłodszych członków rodzin. Przeczytaj nasz artykuł!
filmy na Halloween

Filmy na Halloween 2021 – 6 kultowych propozycji

2020-10-18
31 października to dzień, w którym każdy z nas powinien zapewnić sobie nutkę grozy. Nie ma lepszego sposobu na delikatne podniesienie poziomu adrenaliny niż jeden z naszych polecanych filmów na Halloween! Sprawdź, jakie produkcje warto obejrzeć w tym roku.